První auto Mazda mx6

Od: Datum: 09.03.13 12:25 odpovědí: 12 změna: 09.03.13 21:41

Zdravím , chtěl by si koupit své první auto a uvažuji o mazdě mx6 2,5l rv.98 má nekdo zkušenosti s tímto vozem? už jsem jezdil i s 3,0l ba i s 1l motorem , a na mé požadavky je to jízda o ničem sice za pár kaček na spotřebě ale to je tak vše a taky jsem celkem vysoké postavy a ty 1,l autka jsou maléé jeěte si chci zeptat když je to benál s obsahem 2,5 l myslíte že aby jsem neco ušetřil na pohoných hmotách bude možno tankovat například 1:1 s ethanolem? díky za každou radu o tomto vozidle.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 09.03.13 12:39

a proč ne audi A8 4,2 l benzin, váží sice 2 tuny ale v německu jsou za hubičku...lehkou nohou jsem s tím jel na necelých 9 litrů

Na zadní sklo si nalepíš samopelku "radši mrvý než poslední" a můžeš vyrazit

Jako první auto je určitě dobré, když to napálíš do fabie, ty z toho určitě vyvázneš

Ohodnoceno: 0x

Od: martinxxx
Datum: 09.03.13 12:46

neznamená že když je to první auto tak nemám najetej nakej ten km.! myslím si že hned ten kdo chce silnejší auto tak není podímnka mít plyn na podlaze . ba dokonce nekdy znamená mít silnější auto rovná se bezpečnější.

Datum: 09.03.13 12:48

to každopádně.. s nějakým litrem předjíždět to vetšinou opravdu není bezpečné... to jsou auta pro duchodce :D

doplněno 09.03.13 12:50:

ty V6 už jedou slušně a hlavně to má krásny zvuk.. já bych se toho nebál.. pokud je kastle OK

Datum: 09.03.13 12:51

pokud si opravdu myslíš, že řídíš dobře, máš s takovými výkony zkušenosti, tak proč ne. Osatně to už je hlavně o penězích, protože povinné ručení na takový motor v mladém věku bude docela pálka a něco to taky bude žrát.

Datum: 09.03.13 12:55

není problem to napsat na babičku třeba :D ono nejde vubec tak o vykon auta jako spíš o rozum řidiče.

Od: vlasatec*
Datum: 09.03.13 12:55
Pokud nepotřebuješ nikoho vozit na zadní sedacce tak malé auto nevadí. Koupil bych si malý diesel třeba peugeot 106 1,5d spotřeba 4 litry a spolehlivost.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.03.13 13:04

jenže chápu, že se lidi chtějí autem taky trochu reprezentovat, a to malilinkatý francouz v pididieselu zrovna moc reprezentativní není ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: mathers322*
Datum: 09.03.13 13:28

Škodovka a VW + Diesel = Dokonalé motory

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.03.13 16:56

...Škodovka a VW + Diesel = Dokonalé motory (hlavně ty 2.0 TDi-ty jsou "nejdokonalejší"...*smich*)

doplněno 09.03.13 16:59:

jo a k MX6-píšeš,že jsi větší postavy-jak se ti v Mazdě sedělo-pokud už jsi jí zkusil in natura...? Zvenku sice jakože větší sportáček,ale uvnitř nic moc(co si tak pamatuju) a to mám "konfekčních" 183 cm...Jestli už chceš starší Mazdu s šestiválem-volil bych jednoho z Xedosů...

Datum: 09.03.13 21:20

pak ze stacej v cesku viz. prispevek od NUna to je hnus

Datum: 09.03.13 21:41

No nevím, ten 2,5 l V6 bych nebral. Složitý motor, rád si vezme klidně litr oleje na 1000 km, chce to hlídat. Myslím byl stejný ve Fordu Probe. K zadním válcům mizerný přístup. Etanol do kontrukčně starých motorů asi ne, chová se jinak a ve starých motorech způsobuje často korozi - je kyselý, palivový systém s tím nepočítá. Já jsem dřív uvažoval podobně, nakonec jsem koupil Mitsubishi Cordia 1,8 turbo v benzínu. Jelo to jak z praku díky hmotnosti jen 1000 kg a celkem málo žralo, ale už bych něco takovýho nechtěl.

Vzal bych třeba Oktávku s 1.8 benzínem turbo, ta jede hodně slušně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.