Výše pokuty za rychlost v obci

Od: Datum: 08.03.13 14:18 odpovědí: 12 změna: 10.03.13 10:22

Dobrý den.Včera mě přišel dopis ze čtyřma fotkama.Dne 19.1. jsem jel z poděbrad na prahu po silnici 611 a v obci starý vestec mě beljsknul pevný radar.Jel jsem 63km/h,po odečtený tolerance 60km/h na 50.Za to jsem dostal pokutu ve výši 2500kč což mě přijde dost,proto se ptám tady jestli je to adekvátní výše?Body jsem nedostal žádný.Moc děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 14:26

Viděl jste reklamu jaký je rozdíl v brzdné dráze mezi 50km/h a 60km/h? Já ano, takže mi to přijde adekvátní, holt za vlastní hloupost si musíte nést následky.

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-4.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.03.13 17:30

repkin-na takovouhle argumentaci lze sdělit jediné-není to o rozdílu 10 km/h,ale o reakci řidiče-jenže jakože BESIP a další argumentují rozdílem pouze v rychlosti 50 a 60 km/h...Přičemž jinak(na jinou vzdálenost) ve stejném autě ve stejné rychlosti zastaví Karel,jinak Franta a jinak třeba Markéta-a jak onehdá dělal podobný test nějaký z renomovaných autopořadů(nevím už zda třeba Top Gear apod.)-na zkušební dráze jeli různí lidé danou rychlostí stejným autem a měli na světelný signál umístěný tuším na přistrojovce začít intenzivně brzdit(klasika simulace náhlé překážky v reálném provozu)-a to byly sakra rozdíly v brzdných drahách,podstatně větší než rozdíl rychlosti vozidla o 10 km/h...

No a k problému samotnému-na netu(mimojiné i Judr.Beran na autoweb.cz) je poměrně dost návodů jak v takovéhle situaci(kdy de facto stát jen tahá další a další peníze z lidí-o bezpečnost vůbec nejde) postupovat,je jen na vás zda je lepší "věnovat" státu(obci) 2500,- kaček nebo obětovat nějaký ten čas a s reálnou šancí(jako většina legislativy je i "novelizace" paskvilem,čili se spoustou "děr") to uhrát do ztracena...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.03.13 14:34

Martine, kde jste vzal iznformaci, že jste nedostal 2 body.

Dostal, jen o nich nevíte...při řízení vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 6 - 19 km/h nebo mimo obec o 11 _ 29 km/h 2body pokuta ...viz:

http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php

Od: asd*
Datum: 08.03.13 16:12

Milane neřeší řidiče, ale jen majitele vozu - proto bez bodů (neví kdo řídil). Pokud jako majitel uvede řidiče který s autem jel, tak to bude konkrétní řidič s bodama.

Od: martin46
Datum: 08.03.13 14:55

Mam to psaný v tom vyjádření co mě poslali,že když zaplatím těch 2500 tak nebudu mít body.

Od: buss®
Datum: 08.03.13 15:55

Já bych si přečetl sankce v zákonu. Ukládá je přece správní orgán, nikdo zde.

Od: nu*
Datum: 08.03.13 16:07

odpovídá registrovaný provozoatel, pokud nebyl zastaven a legitimován hlídkou ale byl zjištěn z registru vozidel, zaplatí pokutu ale body se nepřičítají ...je to přiměřené, ale zkuste nahlásit že řídil Pavel Novák z Tasmánie, ulice Tasmánského čerta, 12

Datum: 08.03.13 16:20

A co, magistrát mu pošle předvolánku, on nepřijde, tak oflastrujou stejně majitele, zákon to umožňuje, takže se z toho tak jako tak nevyviní a navíc mu daj větší palbu.

Od: jklk
Datum: 08.03.13 16:28

A co, přijde, potvrdí že opravdu řídil Pavel Novák z Tasmánie, že se mu tak představil.

Datum: 09.03.13 21:07

Víme stejně jak to dopadne,ty prachy z tebe stejně dostanou,když budeš vopruz,tak to můžeš mít ještě dražší,dej si o pár piv mín,zaplat a budeš mít klidný spaní,já chtěl taky vopruzovat a pak sem z toho měl málem vreda

Od: danecekdan*
Datum: 10.03.13 00:01

Porušil jste ust. § 125c/1f4 zák. č. 361/2000 Sb. Za tento přestupek je pokuta do 2000,- Kč. Pokud Vám přišla sankce ve výši 2500,- Kč, budď se někde stala chyba, ale spíše Vám přišetli správní poplatek ve výši 500,- Kč.

Datum: 10.03.13 10:22

co je psáno to je dáno . Řekněte jim, že tady na poraďte někdo říkal, že to je moc a oni vám určitě daj pokutu menší .:D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.