Seřízení spojky

Od: Datum: 06.03.13 19:13 odpovědí: 3 změna: 06.03.13 20:14

Dobrý den, po výměně spojkového setu na felicii jsem seřídil spojkový pedál na cca + - 3 mm s brzdovým, ale spojka zabírá až hodně vysoko a člověk kterému jsem to měnil na to není zvyklý a chtěl by, aby spojka zabírala níže, to by ale spojkový pedál už nebyl + - 3 mm s brzdovým, ale o nějaký centimetr níže než brzdový ...

Dá se to nějak seřídit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 06.03.13 19:22

Seřizuje se to tak, aby správně zabírala bez ohledu na brzdový pedál. Jestli to děláš někomu, kdo je zvyklý mít to níž a spojka pracuje jak má, tak mu to tak udělej. U některých aut bylo pod pedálem doseřizování, ale felda to mít nejspíš nebude.

Datum: 06.03.13 19:30

To seřizování s brzdovým pedálem tam není jen tak ze srandy psáno v dílenských příručkách a odborné literatuře (Andrt,Mach,Cedrych,..).

U Felicie a Favorita se na spojce seřizuje jen výška pedálu nikoliv místo záběru.

Pokud se pedál dá výš, tak při sešlápnutí bude mít pedál delší chod, zatáhne více za lanko v bowdenu a pak ložisko více promáčkne jazyky přítlačáku a tak je bude více namáhat a hrozí, že prasknou nebo dřív odejdou a už jsem viděl mockrát i k vůli tomuhle zničené ložisko spojky a od něj i obroušené konce jazyků přítlačáku.

Záběr spojky je dán konstrukcí setrvačníku, přítlačáku,lamely. Pokud je setrvačník uvnitř sjetý, tak je to právě ono a je nutné setrvačník vyměnit, ale k vůli blbosti, takže ať si uživatel spíše zvykne, než se pouštět do tohodle. Taky je vhodné dát přítlačák a lamelu od Sachsu a ZKL ložisko a žádnou VIKU.

Pedál max dejte 5mm nad brzdový a víc nic...:D

doplněno 06.03.13 20:45:

Pro příklad. Budu vytahovat kbelík vody z výšky 5 metrů na laně. Stačí mi jeden pohyb rukama a odlepím ho od země.

Když budu vytahovat kbelík z 6 metrů, tak k tomu, abych ho stejně odlepil od země kupodivu vykonám rukama ten samí pohyb. Jen budu o metr výš.

Stejné je to z místem záběru (pohyb rukama) a výškou pedálu (lano 5 a 6 metrů).

Takže na záběr spojky to nemá vliv.

Jen jak jsem psal, pokud mám pedál moc vysoko, tak moc promačkávám a hlavně zbytečně jazyky přítlačáku.

doplněno 06.03.13 20:46:

LUK a Valeo taky dobrá kvalitka ;)

Od: kamzik
Datum: 06.03.13 20:14

Ok, jestli dobře chápu, tak směrodatná a podstatná je právě výška pedálu ( + - 3 mm s brzdovým ) a nikoliv místo záběru...

Takže to nechám, tak jak jsem to seřídil na předepsanou výšku pedálu ...

Sachs to není, je to LUK set také velice dobrý

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.