Přihlásit auto bez STK?

Od: Datum: 06.03.13 14:43 odpovědí: 20 změna: 15.03.13 01:00

Zdravím, tento dotaz byl již řešen, ale ne přesně v tom mém kontextu. Zdědil jsem automobil a k němu jsem zdědil i extrémně výhodně povinné ručení s maximálními bonusy, výhodami, VIP slevami atd, to pojištění jsem již převedl na sebe. Zdědené auto nebudu vůbec používat. To pojištění ale musím buď převést na jiné auto (což nechci, mám tam jiné, rovněž výhodné), nebo ho nechat na tom zděděném, jinak mi zanikne. To pojištění chci v horizontu asi jednoho roku převést na jiné auto, které ještě budu kupovat, to bude jakoby už třetí, a to původní, zděděné vozidlo pak nechat ekologicky zlikvidovat. Z toho plyne, že to zděděné auto musím tak rok nechat stát, nepoužívat a platit mu povinné ručení, aby nezaniklo. To je v pořádku. Problém je, že auto má propadlou STK, chápu to správně, že pokud STK nebudu dělat, nechám udělat jen evidenčku, musím RZ nutně uložit do depozitu, jinak mi ho nepřepíšou? Stane se něco, pokud ho vůbec nepřepíšu, nebudu to nějak řešit, budu pouze platit pojištění a za rok ho nechám zlikvidovat, jeho držení doložím dokladem o usnesení dědického řízení a posléze pojištění převedu na to nové auto? Děkuji, jestli něco není jasné, ptejte se ;).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 06.03.13 14:48

stačí originál usnesení o dědickém řízení, přímý dědic nepotřebuje žádnou evidenčnku,auto přihlásíte an sebe a současně dočasně vyřadíte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evidencka
Datum: 06.03.13 21:58
A mě jako dědice přesto hnali na evidenční kontrolu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: yahzee*
Datum: 06.03.13 22:02

Souhlas, na evidenčku se musí, s autorem odpovědi nesouhlasím ;)

Od: nu*
Datum: 07.03.13 07:28

právníci vysvětlují postavení dědice asi tak, že si na základě usnesení soudu "stoupne na místo" zůstavitele, respektive zaujme jeho místo...Toto je i stanovisko ministerstva dopavy.

Pokud vozidlo ztotožnil úředník a posvětil stát formou zápisu notáře, vycházejícího z usnesení soudu, není nutné aby další orgán pověřený státem ( STK) prováděl ještě evidenční kontrolu.

Posílat dědice na evidenční kontrolu je proto dle mého názoru nadbytečné. Proč to ěnjaký úřad vyžadoval je otázka pro vedoucího úřadu, na přepážce bych to neřešil.

Pracovní pokyny vydávají vedoucí, obracejte se proto na vedoucí oddělení nebo odborů, jeich stanovisko platí.

ZÁVĚR - trvám na tom co jsem napsal, EK není nutná!

doplněno 07.03.13 07:30:

evidenka, yahzee - je to jen a jen vaše chyba že se necháte vláčet po evidenčkácj, ale bůhvíjak to bylo...možná ani jeden z vás nebyl jako přímý dědic uveden v usnesení a auto dědil někdo jiný...a to je velký rozdíl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evidencka
Datum: 07.03.13 12:10
Já vám věřím, ale než si podávat stížnost na vedoucího odboru, který to nařídil a nařídil i jiné věci, které jinde nepožadují, tak jednodušší a rychlejší bylo zajet na evidenční kontrolu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: yahzee*
Datum: 08.03.13 12:27

Pokud to víte jistě, hádat se nebudu, já to jistě nevím. Vycházím z toho, že na všech webovkách, kde jsou informace o těchto administrativních krocích se píše, že doklad o EK na nové jméno má být předložen. Ale to není svaté, jelikož ty stránky nespravuje státní správa. To, co říkate dává smysl, ale smysl dává i varianta, že by se EK dělat musela. Až to budu řešit, pokud to nebude za 100 let, dám vědět, jak se k tomu postaví na magistrátu v Praze. Jinak na nutnost, nenutnost EK jako takové kašlu, není problém ji udělat, jádrem otázky je, jestli musím k převodu zařizovat platnou STK. Ideální by bylo auto převést bez platné STK a bez odevzdání RZ. Pokud by to nešlo, asi bych auto vůbec nepřepsal a za rok bych ho prostě vyřadil z titulu Usnesení o dědictví a převedl povinné ručení na nové auto.

doplněno 08.03.13 12:51:

Přesněji řečeno: ...informace o těchto administrativních krocích se píše, že doklad o EK na nové jméno má být i v případě dědictví předložen...

Od: yahzee*
Datum: 08.03.13 12:47

Teprve teď jsem si všiml vašeho dodatku, nechápu, jak vás napadá, že někdo udělal nějakou chybu a že něco bylo "bůhvíjak". Já jsem přímý dědic, že jste si domyslel, že možná nejsem, to je vaše chyba, pokud chcete tato slova používat. Na magistrátu jsem to ještě neřešil, takže nikdo mě nikde "nevláčel", což je mimochodem dost nerelevantní pojem, jelikož EK je formalita, která se, pokud bydlíte v Praze, případně kdekoliv jinde poblíž STK, vyřídit rychle a pohodlně. Možná máte jinou zkušenost, to vám neberu. A že "bůhvíjak to bylo", to mě vysloveně uráží. Vaše pravda není z mého hlediska jednoznačná a nezpochybnitelná, i když se takovou může stát. Nedělejte z nás prosím hlupáky.

Datum: 08.03.13 13:01
avatar

@yahzee ,

dovolím si poznamenat, že kolega nu, má velké znalosti v tomto směru. Jeho slovník je trožku drsnější, ale fakt píše pravdu. Ze zkušenosti z různých poraden Vám musím sdělit, že tazatelé velice často nenapíšou napoprvé věci, jak se mají, ale až následně doplňují svůj dotaz, často to pak mění smysl odpovědi...

Hezký víkend všem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yahzee*
Datum: 08.03.13 13:22

Já se také přikláním k tomu, že co pan kolega píše, je pravda. Ono to bude asi tak, že formálně je to nastaveno tak, jak píše, ale úřady to prostě řešívají s provedením EK, protože je to pro ně takové standardizovanější, bežnější a i lidé jsou na to v zásadě zvyklí - úředníci i jednající občané. Jak říkám, až tohle vyřeším v praxi, dám vědět, pokud to bude ještě někoho zajímat.

Od: nu*
Datum: 08.03.13 16:19

nesmíte číst stránky jako "dopravníinspekltopraty" nebo "registryvozidel" a další... jsou tam často formuláře ketré neodpovídají vyhlášce, jsou tam i mylné informace, protože jsou to soukromé webové stránky subjektů, které zařizují úřední úkony ZA PENÍZE, na základě zmocnění.

Například jsem tam našel cenník...trvalé vyřazení - 900,- Kč...Přitom na úřadu tento úkon NENÍ ZPOPLATNĚN...atd...

Váš úřad má webové stránky a když tam napíšete teď, tak zítra dostanete odpověd, jak je to s tou evidenčkou...

doplněno 08.03.13 16:23:

http://www.mesto-blatna.cz/re…e-vozidla-nabyteho-dedictvim/

tady máte jeden odkaz na skutečný úřad a o evidenčce tam není ani slovo, otevírám stránky dalších 3 úřadů a je to všude stejné, bez evidenčky...tak nevím kam se díváte a nevím kde berou své mylné informace další účastníci této besedy...

doplněno 08.03.13 16:26:

http://www.taborcz.eu/registr-vozidel/d-3709

město Tábor zde dokonce doslovně uvádí že protokol o EK se NEVYŽADUJE!

Stačí to, nebo sem mám napsat všech 205 + 1 odkazů? Úřadů je totiž 205 + Praha

Ohodnoceno: 2x
 
Od: yahzee*
Datum: 13.03.13 15:57

No ano, vzdyť proboha říkám, že ty stránky, které jsem navštívil nepovažuji za rozhodující... Jinak já bych jim nedal ani halíř, ale nevím proč se pohoršujete nad jejich poplatky, vždyť je to cena za vyřízení věci jako každá jiná! Buď si to vyžídím sám a platím pouze administrativní, nebo žádné poplatky když nejsou a nebo zaplatím někomu, kdo to za mě udělá! Je to jako kdybyste chtěl po právním zástupci, aby vám vypracoval a podal trestní oznámení a vadilo vám, že si chce za to nechat zaplatit. Samozřejmě si ho můžete udělat sám a bez poplatku.

Za odkazy vám velmi děkuji!

Od: tex®
Datum: 08.03.13 20:32

yahzee:

pro registraci vozidla, které jste zdědil NEPOTŘEBUJETE evidenční kontrolu. Je to tak a ne jinak. Existuje na to pokyn MD, takže jestliže Vás úřad žene pro EK odvolejte se na metodický pokyn, který řeší registraci auta z dědictví. Usnesení o dědickém řízení, které musí být v pravomocné NAHRAZUJE evidenčku.

Auto na sebe normálně přihlašte i bez TK a pojištění, ale v tomto příp. musí skutečně následovat dočasné vyřazení.A zaregistrovat na sebe Vám doporučuju, protože tím auto osvobodíte od ekopoplatku(pokud tam je).Nic Vás to nebude stát - neplatíte ani reg.poplatek(800) ani eko.

Vy s tím autem můžete dělat cokoli, protože usnesení je vpodstatě jakási plná moc. Pokud je to nějaký vrak, tak jej můžete rovnou trvale vyřadit (s dokladem o likvidaci).

Tex

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bono*
Datum: 13.03.13 18:19

Osobně zde doporučuji řešit neškodné problémy viz. výměna gumiček stěračů na favoritu. Se závažnějším problémem bych se obrátil přímo na instituci která je k jeho odstranění zřízena, čili na váš registr vozidel. Místní erudované rady by vás mohly poškodit, případně by vás někdo nutil vše dělat proti přání úředníků a radil by vám se nakonec z toho vysoudit, protože jedná v právu.Nejjednoduším řešením je tedy vyhovět požadavkům a dále to neřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 18:30
avatar

To Bono-dle Vaší rady je nejlepší se ptát tam kde neporadí a současně si nechat sr... na hlavu? Dle Vás asi ano.

Jinak s tou radou kde odborníci na místě neporadí mám osobní zkušenost!(zápornou,ale je to v lidech,zrovna jako zde!)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bono*
Datum: 14.03.13 02:24

Ono zde bohužel žádný odborník není, je to tu podivná hra pro zakomple´xovaná individua musící se vyjádrit k čemukoli. Přínos zcela nulový,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 09:43
avatar

To Bono-tak to se dosti pleteš,z osobních zkušeností mohu říci,že třeba rady pana Milana a Nu jsou správné a pravdivé ale asi si necháváš radit přímo na úřadu kde nechtějí (v mnoha případech ,protože to je pro ně práce navíc) poradit!

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 14.03.13 12:53
avatar

diesle, děkuji, ale podobné již přehlížím... již jsem si zvykl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 01:00
avatar

Váš příspěvek je toho neklamným důkazem!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 19:54
avatar

Pánové omlouvám se, že se vám do toho zase pletu. Osobní zkušenost registr vozidel Brno, po dědickém řízení auto, traktor, vlečku bez STK a zaplaceného povinného ručení nepřihlásí ani přímému dědici, eko poplatek dědic neplatí, pokud jdete přihlašovat víc vozidel potřebujete na každé lístek a přihlásí pouze 2 za den. Pokud jdete ve středu kdy mají dlouhý den tak si v 8h vezmete lístky a kolem 14-15h jdete na řadu.

doplněno 14.03.13 08:59:

nu, dát značku do depozitu můžete v Brně bez STK ovšem nevím co pak jelikož bez STK vám ji zpět nevydají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 14.03.13 07:38

Samozřejmě u provozovaného vozidla je nutná pojistka a platná technická prohlídka, ale registrovat na základě usnesení soudu o dědictví lze i bez platné TP, bez pojistky a bez evidenční kontroly, ale vozidlo se musí současně DOČASNĚ VYŘADIT: a to je velký rozdíl.

Takež Liduš máš pravdu jen částečně, ale toleruji Ti to, někteří lidé dělají podobný úkon jednou za život a nemají přehled...kdybys v brně řekla že traktor provozovat nebudeš, že chceš jen zapsat sene jako nového majitele a traktor chceš současně dočasně vyřadit, že značky a malý TP dáváš do úřední úschovy, nic bys nepotřebovala...ale když jsi chtěla traltopr silou mocí provozovatz, tedy traktorem JEZDIT, mít u sebe malý TP, musela jsi traktor pojistit a absolvovat TP...to ukládá zákon...snad to konečně chápeš...papapááááááááá

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.