Řidičák - můžu jezdit?

Od: Datum: 07.04.14 12:09 odpovědí: 11 změna: 07.04.14 18:47

Zdravím chci se zeptat, dnes jsem dělal testy na osobní auto+motorka 35kW. Mám řidičák ještě na 125ccm, co jsem si dělal před 2 roky. Neudělal jsem test a řidičák mi nesebrali. Můžu tedy jezdit na 125ccm nebo jsem nějak ohlášený? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bussŽ
Datum: 07.04.14 12:12

Pokud ho mám v kapse, tak jezdím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.04.14 12:42

Pokud nemáte úředně zakázáno řídit, klidně můžete jezdit. Máte stále platné řidičské oprávnění? (ne řidičák v kapse). Proč jste se nezeptal v autoškole?

(pozor, mnoho lidí má řidičák v kapse a přitom nemají oprávnění řídit!)

Ohodnoceno: 0x

Od: bussŽ
Datum: 07.04.14 13:17

Nepíše, že bylo nějaké opatření, zákaz aj. Až napíše úřad ...

Od: fibiŽ
Datum: 07.04.14 12:52

neudělal jsi test tak nemᚠplatné oprávnění na cokoli co jsi měl doted-na to bacha.

Datum: 07.04.14 13:56

fibi, najdete oporu pro Vaše tvrzení v zákoně?

Nebo je to jen Vᚠnázor?

Datum: 07.04.14 14:24
I pres neúspěšném absolvování jakéhokoli testu( rozšířeni skupin ) jsou tuším možné dvě opravy aniž by došlo k odebrání stávajícího oprávněni...

Datum: 07.04.14 14:51

erikchu, souhlas,

úředně mu musí být odebráno řidičské oprávnění, nikoliv tak jak píše, že by nemohl jezdit.

Klidně může..

Datum: 07.04.14 18:34

Nesmysl, tazatel řidičské oprávnění rozšiřuje, tedy zkoušky které dělal jsou pro vyšší skupiny než ty, které má. Proto v případě neúspěchu mu řidičské oprávnění na skupiny, které již má, nezaniká.

Rovněž žádný početní limit - tří - nebo kolik - pokusů neexistuje. Jediným limitem je to, že žadatel o ŘO musí zkoušky složit do 6 měsíců od data první neúspěšné zkoušky. Pak by musel udělat celý kurz znovu. Ale ani v tomto případě mu dosavadní oprávnění nezanikne.

Tohle lze nastudovat v zákoně č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel ...

Datum: 07.04.14 14:58

Pravděpodobně jste přesto dosáhl potřebného počtu správných odpovědí pro moto, ne však pro auto. Proto vám byl stávající ŘP ponechán.

Datum: 07.04.14 18:47

By mne zajímalo, jak by tohle tvrzení bylo možné, když minimální počet bodů pro všechny skupiny je 43 bodů z 50.

Datum: 07.04.14 16:37

Dobře, díky za odpovědi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.