Výběr místa pro abs. autoškoly

Od: Datum: 03.04.16 21:21 odpovědí: 6 změna: 04.04.16 06:03

Dobrý večer,

bydlíme ve městě nedaleko Prahy (asi 15km) a já si budu za měsíc dělat autoškolu, protože mi bude 18. :D Hrozně se těšim, ale mám problém. Už dlouho mám vyhlédlou autoškolu, která sídlí na proti mé škole, ale rodiče trvají na tom, abych autoškolu nutně dělal v Praze (v Ládví). Prý že se to lépe naučim, protože tam je větší provoz, atd. Ale já za volantem seděl parkrát a tak bych si raději udělal autoškolu v menším provozu a postupně se učil ve větším - ta autoškola od nás, jezdí ke konci kurzu taky do Prahy, a během trvání i do větších měst, než je to naše. Jsem typ, co je vystresovanej a když si představim, že poprvé v provozu budu na hlavní v Praze mezi tisícema aut a stovkama křižovatek, naskakuje mi husí kůže :D

Rodiče říkali, že je lepší se to naučit v těžším provozu, ale já myslím a i by mi vyhovovalo, kdybych se učil v menším provozu zezačátku a postupně jezdil do většího. Doufám že mě chápete :D a teď by mě zajímal váš názor :P

Co si o tom myslíte vy? Všem děkuju. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.16 21:30
avatar
Před autoškolou jsem za volantem nikdy neseděla a musím říct, že v autoškole se za daný počet hodin, človek naučí tak maximálně ovládat vozidlo a techniku najíždění do křižovatek. Rozjezdit se člověk musí až sám v provozu.
Vybrala bych dle ohlasů na konkrétního učitele v autoškole na jeho trpělivost a jestli je klidný nebo ne.
On provoz v Praze nemusí být žádné terno, většinou jsou to semafory řízené křižovatky a setkala jsem se nezřídka s lidmi, kteří pak měli problém s křižovatkou bez nich.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:31
avatar

Já si myslím že je úplně jedno kolikrát si seděl v autě. Autoškola tě musí naučit všechno kompletně od začátku a to jak na vesnici tak ve městě. Problémem Prahy můžou být zácpy, kdy z tvé povinné hodiny najezdíš 20 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:39
avatar

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A bojištěm bude, předpokládám, Praha. V AŠ jsme se o tom s instruktorkou bavily, jak měla u zkoušky (v Liberci) někoho, kdo jezdil celou dobu v nějakém zapadákově. Znalost místa, kde se skládají zkoušky, je k nezaplacení.

Ze začátku budete s instruktorem jezdit po okrajových, ne moc frekventovaných a komplikovaných silnicích - oni to mají proježděné, vědí, kam jet, když ještě člověk zápasí s ovládáním vozidla, mají trasy na "nerváky", moje instruktorka měla i speciální trasu na to, když člověk je tak vystresovaný, že neprojede ani základní křižovatku v klidu :-D jednou jsem ji musela jet :-D vědí, kam jet, když si člověk potřebuje natrénovat nájezdy na dálnici/jednosměrky/bezsemaforové křižovatky apod. Takže v klidu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:44
avatar

Autoškola má povinnost začínat praktický výcvik na cvičišti, pak v mírném provozu, a potom teprve v rámci středního provozu se můžete ocitnout v centru Prahy na frekventovaných komunikacích.

Jak to která autoškola dodržuje je věc jiná, ale při negativní zkušenosti bych si stěžoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 04.04.16 00:17

Autocvičiště jde podle zákona nahradit i tím nejjednodušším přípustným trenažérem, tedy z trenažéru rovnou do minimálního provozu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.16 06:03

No, až Vás poněkolikáté vylejou od zkoušky za naprosté nesmysly a budete si dokupovat další a další hodiny, zeptejte se znovu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.