Zapojení autorádia s couvací kamerou

Od: Datum: 23.02.13 13:48 odpovědí: 7 změna: 23.02.13 17:59

Zdravím,

zapojoval jsem kamarádovi na Toyoota Hilux autorário s couvací kamerou, vše jsem přepájel na čokoládku, co tam původně byla a vše funguje, radio, usb a vše kromě couvací kamery.. Nevíte kde může být chyba?

Kamera je natažená a od ní vedou dráty + a -, ty jsem napojil na zpátečkové světlo a když zařadím zpátečku, kamera se opravdu sepne, zapne se na rádiu ale napíše to " NO SIGNAL CAMERA", takže problém je jen ve signálu kamery do rádia, ale tam není co zapojit, jen kameru žlutý konektor na žlutý konektor, nic více.

Rádio to je:

http://www.nahradnidily1.cz/a…del-2012-do-bera8912h/448353/

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.13 15:11

Zdravím,
pokud není problém v napájení samotné kamery, nemohlo se stát, že je konektor od kamery zapojený do jiné zdířky v autorádiu? Jak jsem se díval na návod, tak je tam víc zdířek...

doplněno 23.02.13 17:17:

Jak píše gumidek®, pokud máte možnost, zkuste do rádia zapojit signál z jiného zdroje. Vím, že po bitvě je každý generál, ale před montáží do auta jste asi nezkoušel přímo tuhle funkci, že ne? Klidně může jít o vadný kousek...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.02.13 15:23

Dej ten žlutý cinch do VIDEO IN a ne VIDEO OUT.

Pak to pojede :)

doplněno 23.02.13 15:47:

Vezmi jiný kabel z cinch na cinch samec (jde použít i zvukový červený/bílý na to otestování). Kabely většinou jsou přibaleny třeba k dataprojektorům, televizím,grafickým kartám,atd...

Vzal bych dvd přehrávač nebo settopbox a s pomocí kabelu zkusil, jestli tam ten signál do toho rádia jde a pustil bych nějaký obraz.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.13 15:37

Podle tohoto návodu jsem to zapojoval, napadlo mě to co vás hned jako první taky.

Přehodil jsem je a problém stejný. Jinak když jsem zapojil ty dva dráty + a - do couvací žárovky, dle návodu, nešlo to, ten návod je strašný a není vůbec reálný, tak jsem vzal podle tohoto schématu drátek oranžový "rear power line" a zapojil k plusu, až pak teprve kamera sepne, ovšem nemá signál, tak a teď raďte

Od: daneczek
Datum: 23.02.13 17:08

zdravim :). dneska jsem ho jedno zapojoval, radio se klasicky zapojí +12, gnd, spinaní od zapalovaní(žluta,černá, červena). kamera ma svoje napajení který je dobrý napojit na osvetlení zpátecky, ale to jeste neni vse, musis zapojit oranzovej drat od radia, tím že na nej privedes napeti tak se radio prepne na couvaci kameru, takze bud taky napojit na zpatecku a bude se ti automaticky prepinat pri zarazeni zpatecky, a nebo si udelat zvlast vypinac na zapinani ty kamery aby se nespoustela pri kazdym zarazeni zpatecky. ( tak jsem to zapojoval dneska pres ten vypinac) akorat pred chvilkou jsem to dodelal :) snad ti to pomuze ;)

Od: daneczek
Datum: 23.02.13 17:10

a jeste pochopitelne zapojit video kabel od kamery do radia :)

Datum: 23.02.13 17:36

Daneczeck:

Výše jsem psal, že ikdyž jsem dal na zpátečku ten oranžový, kamera se sepne, ale píše mi to NO SIGNAL :( Nevíš co s tím?

A dnes jsem zkoušel USB, dal jsem tam asi 7alb, dal do rádia a píše to "iniciazilating" a to dělá i 20min a USB to nenačte..

Od: weka®
Datum: 23.02.13 17:59

podle značky autorádia bych zásel na chybu od výroby...reklamovat!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.