Mazivo pro čepy brzdových třmenů

Od: Datum: 21.02.13 08:30 odpovědí: 5 změna: 21.02.13 13:49

Zdravím

Jakým druhem maziva namazat čepy brzd. třmenů felicie? Mazal jsem to normální vazelinou, ale ta je zřejmě nevhodná. Asi se vypeče, protože po nějakém čase čep opět zatuhne, třmen neplave a brzda rezonuje.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 21.02.13 09:33

Na tohle se používá grafitka nebo speciálka ve spreji s přídavkem mědi.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.13 09:37

klasika vazelína s teplotní odolností bud Tectane nebo od Liebherru,je to ve spreji a osvědčeně funguje-takhle ošetřený třmeny(čepy třmenů) vydržíí do další výměny destiček,kdy už spíš preventivně znova promažu...Dělám to pro kohokoli,komu měním desky(kotouče) a není a nebyl problém...

Od: olaf71*
Datum: 21.02.13 11:02

kdysi dávali vazelínu v sáčku k destičkám, k tomu i nové šrouby. já to nikdy moc neřešil, namazal jsem to většinou grafitkou

Datum: 21.02.13 11:31

Vazelína musí být vysokoteplotní (bod skápnutí).

Prodává se sada čepů a šroubů s naneseným jstícím tzmelem a je k tomu vazelína ve dvou sáčcích spešl na to.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.13 13:49

Děkuji rádcům. Nicméně Gumídku, nechci kupovat šrouby a čepy, tamty jsou dobré. Tak jsem koupil toto

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp571+VxywP4QSQjWX2wGDKGZazCKIweaNU3k5v18IxgjbTtslSHfHFy592wrEl1jZ5QMoGNCA1DDFJ/CDxyC4fE574i1bMJ2+rbiWhgMAcjD/isRyZkaqrfscYElQalDf7uJIP2gbLfD6UCDaAtZxNc=

doplněno 21.02.13 13:51:

Admin má raději adresu než link, tak ať se nediví, že se to sem nevešlo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.