Povinné vyšetření od lékaře

Od: Datum: 18.02.13 19:35 odpovědí: 6 změna: 18.02.13 19:53

Dobrý den,tatínkovi bylo 60let a zajímá ho jestli musí k lékaři na prohlídku.Nebo je tato prohlídka u lékaře povinná až od 65let?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 19:39
avatar

ano, v 60 letech je nutná prohlídka a potvrzení, že je způsobilý řídit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.02.13 19:40

Kvůli řidičáku? - musí v 60, 65, 68 - a následně každé dva roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 19:40
avatar

Dobrý den. A jakou prohlídku máte na mysli?

doplněno 18.02.13 19:41:

Pokud k vůli řidičskému oprávnění, pak viz.:

Řidiči senioři, kteří nejsou řidiči z povolání, musí absolvovat lékařské prohlídky v souvislosti s dosažením věku 60, 65 a 68 let, pak každé dva roky (v 70, 72, 74, ... atd. letech). Prohlídka se může uskutečnit nejdříve 6 měsíců před dosažením uvedených věkových limitů a nejpozději v den jejich dovršení, tedy v den narozenin _ viz § 87 odst. 3 a násl. zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších zákonů.

http://www.ar-zzs.cz/provoz-n…ske-prohlidky-ridicu-senioru/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 19:49
avatar

Já osobně bych k lékařským prohlídkám ještě zavedl obdoubu zkoušek na ŘP-tj jízdy a znalosti předpisů!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.02.13 19:53

Oni hlavně i ty kontroly jsou na nic. Znám případ, kdy jezdil chlap po 5ti srdečních příhodách. Samozřejmě skončil tak, že se mu zastavilo srdce, když vezl 4 vnoučata a napáli přímo do autobusu. Naštěstí to nepřežil jen on, ale vnoučata jsou zjizvený dodnes a trauma maj na celej život. Bez důkladného vyšetření tam stejně obvoďák prdne jen razítko, protože za to má prachy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 19:53

zatím musí v 60letech, nyní se čeká na schválení - bude to od 65 let

http://www.ceskatelevize.cz/c…prohlidka-asi-az-v-65-letech/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.