Nešla zařadit 2ka 3ka 4ka-pískání-smrad

Od: Datum: 16.02.13 12:21 odpovědí: 17 změna: 09.03.13 09:38

Dobrý den,tak jsem jdu pro další radu mám seat ibiza 1.4i 44kw 1997 a dnes se mi stalo to že jsem nemohl zařadit třetí rychlostní stupeň,tak jsem zastavil a zkusil ostatní a nešla 2,3,4,a sotva 5ka po chvíly dobrý tak jsem jel dál po dalších pár km jsem zastavil a cítil jsem jako spáleninu-jako když visí a pálí se brzda ale brzdy v poho,to samé se mi stalo při zpáteční cestě kromě toho smradu pokaždé to začalo blbnout zhruba po 60ti ujetých km navíc se při jízdě ozívá pískání a jednou při rozjezdu to pískalo docela nahlas pak to přestalo,klíňák-drážkový řemen to neni

muže to být spojka?A proč nejde řadit?Je to jako když tam tu rychlost chci dát bez spojky ale zuby neberu a mám trošku horší kulisu ale doteď šlo řadit normálně,díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.13 12:25

Podle popisu závady s ohledem na stáří vozu je to spojka na víc jak 99,9%.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.02.13 12:33

je KO spojka nebo její ovladaci mechanismus.. řekl bych že pořádně nerozpojí a synchrony vás pak nepustí.. ale jelikož je citit smrad tak už bude asi před smrtí...

Ohodnoceno: 2x

Od: martinxx1
Datum: 16.02.13 12:40

Ok nemám radost ale co mužu dělat*smich*minulý měsíc jsem dal bůra za hlavu a teď dám bůza za spojku co?:(

Datum: 16.02.13 12:43

navíc pedál jde sešlápnout stuha víc než brzda nebo plyn

Datum: 16.02.13 12:45

ztuha*hi*

Datum: 16.02.13 13:04

Stalo se mi něco podobného, bylo úplně vysypané spojkové ložisko, takže lamela za jízdy prokluzovala, smrděla, ale při zešlápnutí pedálu nešla pořádně odlepit. U jinýho auta se mi stalo, že částečně prasklo lanko a tím jak se natáhlo, spojka už nešla úplně vypnout.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.13 13:19

Ok dám to do servisu ať na to mrknou,jsem zvědavý na cenu,jo a když jedu třeba na 4ku do kopce a točím ji třeba 3500ot tak auto jakoby lehounce pocukává jako kdybych lehce šlapal na spojku,že by trošku prokluzovala?na rovině to ani nedělá...

Datum: 16.02.13 16:33

dělali sme něco podobnýho a byl v háji přítlačák i ložisko takže jak píšou ostatní výměna komplet spojky

Datum: 16.02.13 17:18

Ok jakou cenu mám očekávat?Pujdu do neautorizovaného servisu,vejdu se do 5 000kč i s prací?

Datum: 16.02.13 17:23

vejít by ses mohl ale radši počítej s 500-1000kč navíc

Datum: 16.02.13 17:31

Datum: 16.02.13 17:36

díky ale neni skladem:(a navíc nevim jak by na mě koukaly v servisu kdybych jim tam přinesl spojkovou sadu a řekl jim aby mi to tam namontovaly*smich*

Datum: 17.02.13 10:56

Stalo se mi,že mi za jízdy vypadla zátka převodovky a vytekl olej.-Zvuky,které z převodovky vycházely,se daly charakterizovat děsným skřípáním.Samozřejmě nešly synchrony.Zkus vyměnit olej v převodovce.

JABRAKA

Datum: 17.02.13 11:22

Jo olej nechám taky rovnou vyměnit,ale žádný skřípání se mi neozívá...

Datum: 17.02.13 11:23

neozývá:)

Datum: 20.02.13 21:22

Tak je to ložisko,dnes jsem nastartoval se sešlápnutou spojkou a jakmile jsem spojku pustil začalo pískat,při každém sešlápnutí spojky je slyšet chrastění když je v plném záběru tak nechrastí jen píská když je v tahu a jedu cca 90km/h

Datum: 09.03.13 09:38

Tak spojka vyměněná ale rychlosti pořád blblou někdy mi tam jde dát špatně rychlost posledně za 1 a trojku musím jakoby "hledat"pohyby doleva-doprava než tam padne,když vyřadím na neutrál tak je páka nakloněna dost na pravou stranu rychlosti nejdou přes zuby,když tam mám třeba za 3 nebo za 4 tak je páka taková volná,prostě s ní jde hýbat do všech směrů ale rychlosti nevyskakujímám novou spojku i olej v převodovce co to může být? Kulisa? Na kolik tak vyjde oprava? Nebo to zvládnu sám z interiéru auta?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.