Vyfocen v taxi/bus pruhu

Od: Datum: 15.02.13 22:28 odpovědí: 14 změna: 16.02.13 22:34
Zdravím,
vecer jsem se vysocanech otacel pres koleje v ulici Podebradska (po otoceni smer odbocka na Kolbenovu) a v levem pruhu jelo auto, tak jsem se po otoceni zaradil do praveho pruhu, ktery byl taxi/bus a v miste kde konci usekovka z cerneho mostu me vyblejskli. Jaka je za to sazba?
Jak vy resite ted pokuty - uz ma nekdo vyzkousenou osobu vzdalenou?
Diky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.13 23:15

osoba blizka nam padla.

ale udelal bych to nasledne. udal bych ridice ktery jel s tim autem v dobe spachani prestupku.

jel s nim Mohmad al laki z uzbekistanu/Afghanistanu nebo nan kang huy z vietnamu/ciny/japonska adresu bohuzel neznám/ adresa kterou mi rekl je ulice xiang fa / hanoi

spravni rizeni musi obeslat vynika a tezko ho najdou

tim padem to pada...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.13 07:50

Četl jsi ten zákon? Asi ne.

Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a

a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo
b) řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.

Datum: 16.02.13 00:11

Současná sazba za cokoliv vyfoceného je 1000,-Kč, s osobou vzdálenou je celkem problé, musí být jistota že je nedohledatelná. Doporučuji vybrat osobu z vývěsky obecního úřadu, kde jsou vyvěšeny výzvy k převzetí zásilek, to by mělo být v pohodě ti se sehnat nedají.

Od: ifkali*
Datum: 16.02.13 08:42

To jsem nevědêla,že je to za litr.

Tak to bych se k tomu postavila jako chlap a nesla následky,nevykrucovala se a nevymýšlela babský kecy,zaplatila litr a pokuď je to tam špatné s tou dop.situací,,tak bych to příště řešila možná jinak.

Jó,pokuď bych nic neporušila,tak bych se bránila.Stejně není jisté zda to budou stopro řešit,to se uvidí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.02.13 07:36
Co takhle nešpekulovat s osobami vzdálenými, ale použít osobu na vozovce nežádoucí?!
Auto jedoucí před Vámi náhle prudce snížilo rychlost, protože mu do cesty zřejmě nečekaně vešla nějaká osoba. Vy jste v zájmu bezpečnosti musel vyhnout doprava do vyhrazeného pruhu, chtěl jste předejít případnému nárazu. Doleva nešlo uhnout kvůli vyvýšené tramvajové trati. Bus taxi pruh byl prázdný, nikoho jste neohrozil ani neomezil. To je přece běžná situace na našich cestách...
Předpokládám, že když to blejsklo, byla to jen statická fotografie, nebyl to kamerový záznam. Fotografie dokumentuje jen okamžik, nedají se z ní vyčíst předcházející okolnosti a důvody Vašeho vjetí do vyhrazeného pruhu.
K nutnosti vyhražení pruhu se raději nevyjadřuji. A k Vašemu řazení také ne.
Jen k tomu jednání na úřadě.
Přizpůsobte výpověď situaci na fotografii. Večer je tma, ten blesk nezachytí vše!
A dejte vědět, jak to dopadlo!
Ohodnoceno: 3x

Od: pest®
Datum: 16.02.13 08:23
Otázkou je jestli vůbec něco přijde, fotí radar a myslím, že se nebude nikdo zabývat, že jste v tom pruhu neměl jo dělat. Další věcí jen tak k zamyšlení, proč se češi neustále snaží vymyslet na co se vymluvit? Udělal jsi chybu a přiznáváš si, že si ji udělal, tak není lepší sklopit uši a zaplatit to?

Datum: 16.02.13 09:01

nejde o to uznat vinu ale o to s každým vy*ebat :D

doplněno 16.02.13 09:02:

ono většina lidí jak má dostat pokutu, tak jsou posraní až za ušima, ale pro některé lidi je toto výzva...

Od: mostecak
Datum: 16.02.13 09:02
A nad čím se chcete zamýšlet? Podívejte se, jak se k občanům chová stát! Ulehčí vám st. úřady něco? Tak proč to ulehčovat jim. Proč by se měly řešit přestupky, když nebyl nikdo omezem, natož ohrožen! Jen proto, že je to napsáno na papíře? Pche!
Stát, konkretně v těchto případech, obchází LZPS. A jde jen o vÿběr peněz. S bezpečností to nemá nic společneho. A občan by se měl chovat jinak? PROČ?

Datum: 16.02.13 15:01

Protože 99% nás bude brečet jak je vše špatné ale sami s tím nic dělat nechtějí!

Udělám li přestupek a jsem při něm přistižen -je to jen a jen moje chyba že jsem se nechal vytit a nevymlouvám se na druhé,ale když je někdo srab tak se bude vymlouvat na kdeco!

Ty pruhy nejsou skrz bezpečnostale spíše k umožnění dopravy,at už dročky nebu busu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.13 10:21

Mně se líbí, jak se kde kdo snaží vykroutit z odpovědnosti za svůj přestupek. Byl jste někde, kde jste být neměl? Byl! Tak se k tomu postavte čelem nehledejte výmluvy. Taky mě před časem změřili v místě, kde pár dní před tím omezená rychlost nebyla, v té době ale už ano. Byla moje chyba, že jsem si toho nevšiml. Udělal jsem chybu, nesl jsem následky. Příště holt musím dávat větší pozor.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.13 21:12

docela důležitý fakt,vyhrazené pruhy BUS/Taxi jsou po celé Praze ve špičkách(až na pár vyjímek),čili časově omezeny...Nevím jak přesně dole u Kolbenky,ale bývá to třeba od 07.oo do 10.oo,pak odpolko od 14.oo do 17.oo-takže pokud to bylo večer(což je dost obecný údaj) nebylo by co řešit,už dnes se stmívá až okolo páté,takže tím by to mělo být vyřešené...A k problému "osoby blízké"-ta nezanikla nebo nepadla apod.jak zde někdo psal-a ani nemohla-právo nevypovídat proti blízké osobě je mezinárodně zakotvené,mj.i v Listině práv,naší Ústavě atd.-takže cokoli pod tím(i třeba zákon) je tomu podřazen-stát si zde snaží ulehčit vybírání peněz od občanů(ano z bezpečností to opravdu nemá co dělat-někdo ty kamery a radary přece musí zaplatit-ale stát to nebude,pro ty méně chápavé moralisty...) a místo přímé služby (nejen)dopravní policie přímo v reálném provozu je jednodušší nainstalovat kameráž a "jen" inkasovat...Jenže jako většina ostatního z posl.sněmovny je i tenhle návrh pana Humla zmršenej a de facto(i de iure,čili právně) stát přikazuje občanovi bonzovat-a za porušení(nebonzování) jej sankcionuje(pokuta,sice bez tr.bodů,ale 10 000,-)-takže zcela jednoduše-ano příjde mi výzva,zajdu na úřad,dle litery tohoto právního zmršence sdělím úřadu(vyhnu se tím pokutě až 10 000,-) kdo v tu a tu dobu řídil (je mi totiž jako majiteli,provozovateli známo kdo řídí mé auto)-no a to,že mého známého Nguyena Minh Dhona nemůže stát obeslat již není můj problém,ale problém státu-já svou zák.povinnost splnil a nelze mne sankcionovat za vlastnictví a svobodné nakládání s mým majetkem(opět zakotveno Ústavou)-čili,že zapůjčím své auto kdy chci a komu chci...V obráceném případě by taková snaha úřadu byla protiústavní a bylo by jen otázkou podání úst.stížnosti(k čemu stejně v brzku někým dotčeným dojde) a ÚS tuhle celou právní zmršeninu smete tam kam patří...V létě už se zase pojede postaru,vsadím na to krk jakože mám jeden-takhle cíleně aby stát obcházel mezinárodní právo,jen aby mohl inkasovat,je už prostě i na ČR moc...

Datum: 16.02.13 21:46

Škoda, že tvrdíte něco, co není pravda; bylo by vždy dobré si své tvrzení ověřit. Ústava o osobě blízké nic neříká, ani v Listině není zakotveno právo nevypovídat proti osobě blízké, nýbrž je tam psáno, že každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké, což se přestupků v dopravě samozřejmě netýká.

Rovněž o nakládání s majetkem Ústava nic neříká (kam na to chodíte?), v Listině se ani nepíše nic o svobodném nakládání s vlastním majetkem. Kdyby tomu tak bylo, nemohl by např. lesní zákon omezit či regulovat těžbu dřeva. Takže vámi předpokládaná ústavní stížnost by neměla šanci uspět.

doplněno 16.02.13 22:11:

Podle Listiny lze odepřít výpověď, pokud by hrozilo trestní stíhání, což většinou za přestupek v dopravě nehrozí. Zákon o přestupcích v § 60 však říká, že každý je povinen podat správním orgánům nezbytné vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku; podání vysvětlení může být odepřeno, jestliže by takovým osobám nebo osobám jim blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti.

Datum: 16.02.13 21:51

a která zákonná norma říká, že právo odepřít výpověď ("proti sobě nebo osobě blízké") se netýká přestupků v dopravě? v Listině to není a výše postavenou normu neznám...

Datum: 16.02.13 22:34

bruno-článek 2 Ústavy a čl.11a 37 Listiny...A jen tak mimochodem, existuje něco jako judikatura,stačí trošku pohledat(např.nalus)...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.