Benzín do plastového kanystru?

Od: Datum: 15.02.13 15:09 odpovědí: 8 změna: 15.02.13 20:14

dobrý den chtěl bych se zeptat zda muzu dát benzín do kanystru od zimní směsy do ostrikovačů jen by mě zajímalo zda to ten kanystr nerozežere nebo zda se něco nestane díky předem za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.13 15:17

vlivem statické "elektřiny" by to mohlo explodovat. nic víc se stát nemůže. bezpečný kanystr stojí cca 100,- Kč... ale šetřit se musí.

doplněno 15.02.13 16:05:

cobrak: je mi to jedno. já bych kilo nešetřil. mám kamaráda hasiče a pár aut už hasili... jde o to, že ten kanystr netěsní a obsah se odpařuje. a benzínové výpary v kufru mají dost vzduchu. a plastový kanystr, který se tře při jízdě o umělý koberec v kufru...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.13 15:18

Ano, můžete. Ale jde o to, jak tam bude dlouho. Když ho budete vozit v kufru, kdyby Vám náhodou benzín došel, třeba rok, tak to už bych se bál. Hlavně si dejte pozor na to, že tyhle bazmekové jsou většinou jen na jedno použití a pak už nejdou moc dobře zavřít. Takže pozor, aby Vám nevytekl. V každém hypermarketu mají za stovku kanystr...

doplněno 15.02.13 15:54:

P.S.: Před měsícem jsem měl v kanystru od destilované vody také benzín a nic se nestalo.Ale pozor, opravdu to moc netěsní

Ohodnoceno: 0x

Od: axlik*
Datum: 15.02.13 15:31

Spíš za stovku kanystr, přecejen to není tak hrozná částka, ale pokud by nebylo zbytí tak by to šlo. Statickou elektřinou se nic nezapálí ;) není tam vzduch a bez vzduchu nic nehoří ;) (podobně funguje čerpadlo co je v nádrži, jiskří, ale bez vzduchu se benzín nezapálí..

Datum: 15.02.13 16:04

Ono to nebezpečí statické elektřiny ale hrozí při vylévání obsahu. A tam již ten vzduch je...

Ohodnoceno: 2x

Od: axlik*
Datum: 15.02.13 16:47

To potom ano :) ale to se taky může stát při koberečku v autě na benzínce :)

Od: buss®
Datum: 15.02.13 16:20

Záleží na hmotě, jak je na benzín odolná, u některých po čase praskají víčka, nebo i v ploše. Benzín asi spíše bude prolínat. Není těsnění.

Datum: 15.02.13 17:52

Nouzově jsem měl i v petláhvi.dlohodobější bych raději kanystr na pohonné hmoty,minimálně od oleje!

Od: andrea1*
Datum: 15.02.13 20:14

Hořlavé kapaliny všech tříd nebezpečnosti se mohou skladovat v umělohmot. kanystrech do objemu 5 l, jejichž povrchový odpor je menší, než 10 na 9tou. Na kanystru musí být vyznačena informace, že je určen pro skladování HK. Jsou to kanystry, které velmi dobře těsní. Jinak se v něm HK skladovat nesmějí. Statická elektřina vzniká prouděním kapaliny při přelévání tj. třením umělé hmoty s kapalinou. Za přítomnosti vhodného iniciačního zdroje, kterým je i statická elektřina, mohou vybuchnout uniklé páry do ovzduší, jestliže se vzdušným kyslíkem vytvořily výbušnou koncentraci. V kanystru nemůže dojít k výbuchu, protože je v něm překročena horní hranice meze výbušnosti.

-

>109

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.