Letní pneumatiky dat nebo počkat?

Od: ® odpovědí: 29 změna:

dobrý den chtel by jsem se zeptat jestli už nekdo přemýšli o přezuti ze zimnich na letní pneumatiky :) bydlím v polabský nižine a šance že napadne snich nebo bude namrzlá vozovka je minimálni :) halvne proto že večer nebo brzo ráno nejezdim jezdim cca mezi 10 a 18 hodinou a pár dni už se tu v tento čas teplta pod bod mrazu nedostala :) nebo co myslíte počkat ještě 14 dnu na další noční? :) pak už by to mohlo být bezproblemu že :)

29 odpovědí na otázku

1x

Klidně je nazujte. Když bude namrzlo nebo souvislá vrstva sněhu, tak zůstanete doma :))

Na podzim v čase přezouvání ve světě motorů odborník na pneu tvrdil že pověsti o tom jak rychle se sjíždí zimní gumy při teplotách kolem +10 už dávno neplatí a že nic nebrání tomu přezout na konci října a nečekat až na velké mrazy. Podle toho myslím že není proč na přezutí spěchat ani na jaře. Stejně by se zimáky měly po 5 letech vyměnit za nové tak ať se na ních rači něco navíc najede teď v předjaří než aby se dojížděly v létě, kdy jim vedro škodí o moc víc než jarní plusové teploty.

1x

i v květnu chumelilo...

vydržte do dubna..

0x

jeste bych pockal , letni se maji davat az bude minimalni teplota +7°C ...

0x

osobně měním na letní až koncem března.

Jasně taky bych počkal někdy tenhle tejden pořádně umeju letní plecháče*hi*ale počkám do konce března,příští týden se má vrátit sníh počkám až bude i vnoci víc nad nulou,ty tři týdny už na zimákách vydržim;)

proc by ne? banda co na to kali jezdi na zimnich i v lete , pokud nejezdis streky na dalnicich tak v klidu. A presne po 4-5rokach je meni opet za zimni ... stejne by pak byly tvrde

díky chlapy tak já ještě počkám 14 dní :)

0x

Ráno je ještě pod nulou, rozhodně bych ještě nepřezouval.

0x

dát, slunce svítí takže je jaro...nevadí že je ráno minus 6 stupňů, zimní pneu se NIČÍ...bude jim lépe v garáži, vydrží o to déle...guma sice po 4 letech tvrdne, ale to neva, vydrží pak i 8 sezon...a to se vyplatí

koncem března bude těsně nad nulou a bude pršet, v takovém počasí jsou přilnavější ty LETNÍ...

tesne nad nulou prset a prilnavejsi ty letni? a proc by meli byt prilnavejsi? a 8sezon zimni? to mas pak tvrde jak kamen :D

honzo co nechápeš, zimní pneumatiky se NIČÍ...proto patří do sklepa:-P

aha toz si dam asi kola z betonu nebo ze dreva , tam se mi nebude nic nicit :D

0x

No podle toho,jaké je pořád počasí budu přezouvat snad až v květnu. Chtěl jsem přezouvat už před dvěma týdny, no ještě že jsem to neudělal. O velikonocích jsme byli na Valašsku a s letníma bych odtamtud nevyjel.Skoro půl metru sněhu za dva dny...Každopádně nové letňáky z axy už jsou nachystané, teď aby se jenom zlepšilo počasí

0x

Po vyřazení rychlosti mají zimní pneu mnohem nižší dojezdovou vzdálennost než letní - tedy vyšší opotřebení i spotřeba. Ale dnes u nás byly přes silnici sněhové jazyky (jižní Morava) - tak doufám, že snad v červnu přezuju

0x

rapid dej tam letní a ušetřená peníze za ne-ničení pneu si odlož na chiptuning

jen otázka kde ho udelat, abych nepřišel o motor :D pak už by me zbejvaly šlapky z jednim konem :D :D kolik Nm vydrží ta seriová spojka? vydržela by 380 misto 250?

0x

Tak co? Budete přezouvat?

já si to přezuji o víkendu sám doma,

Já taky přezouvám doma, mám to v plánu na zítřek, jen jsem se chtěl zeptat i ostatních, jak jsou na tom

Taky se na to v sobotu chystám, v pátek zajdu letní kola vyvážit a pak si je v sobotu přehodím. Sněžit snad už nebude a ani v noci nemá mreznout (to stejně nejezdím)

0x
Tak jsem uz taky prezul

Já už mám taky přehozeno od soboty. *frajer*

Letní pneumatiky dat nebo počkat?

0x

Mám sjeté zimní, Nechám na celé léto a přezuju až na nové zimní :D

0x

Jak to tak půjde dál, tak letos přezouvat nebudu. Jezdím po zbytcích umrzlého sněhu a na polích je souvislá vrstva sněhu. Než to roztaje, tak napadne znovu. Dnes sice málo, ale 1 cm nasněžilo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]