Prodej auta v polopřevodu bez STK

Od: Datum: 12.02.13 14:38 odpovědí: 10 změna: 12.02.13 21:20

Dobrý den,chtěl bych se zeptat co mám dělat když prodávám auto v polopřevodu bez STK,nechci dát majiteli velký TP kde jsem v odhlášce já, aby měn pak neuháněla ČKP o pojistku.

Moc Děkuju za odpověďi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: yfca®
Datum: 12.02.13 14:45

Pokud auto na registru vozidel odhlásíte a současně tam nahlásíte nového majitele, tak vás ČKP uhánět nebude. Na novém majiteli pak je to, aby auto zaregistroval, zaplatil převod a pojistil ho. Doporučuji, abyste při odhlášce přeložil kupní smlouvu. Jako důvod, proč není s vámi nový majitel můžete uvést, že je nemocný a že bude auto registrovat později.

doplněno 12.02.13 14:46:

Než předáte novému majiteli TP, tak doporučuji, abyste si udělal fotokopii - bude tam zřejmé, že jste vůz odhlásil a uvedl nového vlastníka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lumacomevox*
Datum: 12.02.13 17:01

Auto je moje,já jsme napsaný v odhlášce .. chci ho prodat ... ale jak to mám udělat když tam není kolonka na odhlášení na nového majitele.CHápete?

Datum: 12.02.13 19:05
avatar

Nechápe, proto radí hlouposti!

Jinak pokud prodáváte vozidlo k provozu na poz. komunikacích, tak jste povinen s vozidlem předat i doklady, tedy i TP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 15:44
avatar

vsak budes mit kupni smlouvu a tam je psane kdy koncis byt majitel auta a tou se ohanis u CKP

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 12.02.13 16:18

čkp vás bude uhánět, protže ani nový majitel se nepřihlásí...všichni co poručují záíkon budou trpět, čkp vás postupně všechny obešle...na registru vozidel není co nahlašovat, protože změna majitele je již nahlášena a vytištěna v mezikolonce TP, dalším krokem bude přihlášení na šťatsného majitele...kdo se k autu jako provozovatel nidky nepřihlásil,. ten ani nemá co odhlašovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: werena
Datum: 12.02.13 18:26

pokud jste prodala musíte dát k autu i TP, pro potřebu čkp si uschovejte kupní smlouvu...pojistku předpokládám jste ke dni prodeje zrušila...tak klid a čekejte...když mu tp nedáte a bude chtít registrovat, za týden ho máte před domem a bude vám chtít auto vrátit protože ho nemůže provozovat bez řádné registrace, kterou jste mu znemožnila...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.02.13 19:17

To je jak u b...ch, furt dotazy tady řešené. Proč lidi mají ŘP, OP a přesto neznají své povinnosti ...
Vy jste TP nedostal? Ale nemusíte, pokud dáte ORV.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda3*
Datum: 12.02.13 19:58

Ja to chapu jako boj se zlodejskym statem, vsechny prostredky jsou dobre...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 20:50
avatar

Jo souhlas ale potom tu bude zase dotaz typu : co s tím CKP mi poslala...Přitom stačí tak málo sehnat ZTP nebo si to přihlásit na sebe .Se zaplaceným ekovýpalným je snáze prodejné!

PS pokud se prohledá poradna je tu na toto téma hejno dotazů i s odpovědmi a nemusí se neustále ptát dokola na jedno a totéž!

doplněno 12.02.13 20:52:

ještě doplnění-dohlásím na sebe a poté odhlásím na kupujícího a uschovám kupní smlouvu.Pak na mne CKP nemá!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tex®
Datum: 12.02.13 21:20

pokud auto prodáváte bez platné STK tam v tom problém není a TP musíte předat kupci. Si myslím, že by to kupec nekoupil, pokud by neměl TP. Vy jste povinen mít auto pojištěné ode dne, kdy bylo auto na Vás odhlášené(datum v TP popř.datum na kupní smlouvě)) do doby než jej prodáte(datum v kupní slouvě). Udělejte si kopii TP a uschovejte kupní smlouvu pro příp. spory s ČKP.

Co se týká propadlé STK tam na to upozorněte kupce a on si před registrací STK udělá (nebude muset dělat evid.kontrolu, je součástí TK).

Odhlášku (kde jste Vy) nezměníte. Dejte kupci prohlášení, že auto nehodláte provozovat a souhlasíte s převodem na něj a on si půjde na svůj úřad. Jestli auto přihlásí nebo ne Vás nemusí trápit. V příp. sporu s ČKP předložíte kupní smlouvu a od data prodeje je zodpovědný kupec.

Tex

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.