Zakaz zastaveni

Od: Datum: 07.02.13 07:39 odpovědí: 34 změna: 10.02.13 11:12

Dobrý den

měl bych dotaz u nás máme silnici ve tvaru L která je slepá. kratší strana je spojena přímo se zdí baráku a využívá se jako parkoviste a parkuje se kolmo ke zdi ale kdyz prijizdim tak v rohu cca 1.5m ode zdi je znacka zakaz zastaveni a pod nim dodatkova tabulka urcujici smer tedy po smeru jizdy vlevo a vzdalenost zakazu tedy konkretne 7 m podel zdi. po cele delce prijezdove cesty v pravo u chodniku jsou zaparkovana auta az k ceduli zakazu stani (ono to ani dal nejde nebot je jak jsem psal je 1.5 metr ode zdi)a dnes rano prijela mestska policie a autu ktere stalo primo u dopravni znacky (pred)dala boticku a me stojiciho vedle chteli odtahnout. Muj dotaz spociva v tom jestli mohou,kdyz podle me plati zakaz vzdy az za urovni znacky (kde jsme nestali) pokud by platil i pred tak by museli dat botu ci odtahnout celou ulici..? Prestupek jsem podstoupil na magistrat mesta nebot je na znacce napsany cas 5-15 a policie prijela ve 4.45 rano ale jde mi hlavne o to zdali to plati i pred znackou nebot rano odjizdim az v 6 byla nahoda ze jsem se vzbudil. Do budovy neni zadny vjezd ale jsou tam vstupni dvere pro vstup do prodejny. Ale parkuji vzdy tak aby se tam dostali a otevreli i velkou mriz kterou maji prede dverma. dekuji Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 07.02.13 07:51

Pokud vím, zákaz zastavení platí až za značkou (samozřejmě). Jediná výjimka je, když jde o zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou začátek, průběh a konec. Pak tento zákaz platí před a za značkou, pod kterou je "průběh" a před značkou, pod kterou je "konec", ale to vyplývá z toho, že na samém začátku je značka s doplňkem "začátek".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 07.02.13 08:11

to si myslim taky ale nevim jestli to treba neni jako u krizovatky ci prechodu nejake metry pred?

Od: pepr®
Datum: 07.02.13 08:27
avatar

Pokud je tam tato dodatková tabulka, tak platí od značky ve směru šipky do vyznačené vzdálenosti.

doplněno 07.02.13 08:31:

A navíc pokud je tam 5-15 a oni to sepsali 4,45h. (a nejlépe je to taky zapsané v protoklolu) tak vám můžou políbit víte,co? Třeba záda.

doplněno 07.02.13 09:43:

No stál jste vlevo od značky, tedy teoreticky v zákazu (alespoň podle cajtů). Ovšem jde taky o to jak a kde přesně jste stál.

Podle popisu to vypadá, že jste mohl stát na kraji příjezdové cesty (na těch 200 metrech) nebo taky někde v prostoru.

Tady opravdu pomůže jen namalovat situaci. Nebo třeba odkaz na mapy z Googlu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skritek*
Datum: 07.02.13 09:25
Ano tato značka tam je ale jde mi o to v kterých mistech se nesmí po udanou vzdálenost stát. Ulice je dlouhá 200 metru pre značkou a 1.5m za značkou ja stal na te pulce pred značkou ale asi 3 metry od ni vlevo. To co píšete vy mohu chápat ze nesmím stav vlevo 7 metru v úzkém pruhu jakou ma značka a nebo také v cele ulici 7 metru od chodníku. Vecer doma nakreslí a vložím jak to presne vypada. Pokud je tam. Sipka směrem nahoru a vzdálenost 12 metru nesmím stát 12 metru za značkou pokud tam bude 12m vlevo chapu to tak ze za úrovni znacky nesmím stát 12 metru. Přece. I kdyby ta značka byla uplne na zdi a bylo by jasne ze za ni se stát neda ja nemohu odhadovat v jaké vzdálenosti před uz stát mohu a tim pádem tam mohu stát normálně
doplněno 07.02.13 13:01: Obrázek jsem kreslil na dilne
doplněno 07.02.13 13:02: Tak pokus cislo 2
doplněno 07.02.13 13:32: Proc mi nejde vlozit obrazek.
doplněno 07.02.13 22:02: Proc mi nejde vlozit obrazek.
doplněno 08.02.13 20:37: Tak pokus cislo 2
avatar
Upozornění od sys hejkal 07. 02. 2013 13:38:48
Obrázek ve formátu .bmp nebo .jpg
Čtěte
http://www.poradte.cz/faq/
Od: skritek1
Datum: 07.02.13 13:56
Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek1
Datum: 07.02.13 13:58

hura povedlo se soused stal na miste skodovky a ja stal na volnem miste mezi skodou a stribrnym opelem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.02.13 15:16

Také záleží, čí je to komunikace. A nestojíte náhodou tak, že se brání ve vchodu do budovy? Značky ani nemusí být, zákon říká, kde se nesmí zastavit (třeba šířka komuniace). Pokud jde o čas, tak není důvod se o tom bavit, ale také musí zdůvodnit, za co pokuta.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: budejcak
Datum: 07.02.13 16:42
Zákaz zastavení by měl platit od značky vlevo před celou budovou ve vyhrazeném čase. Nedivím se, že z prodejny někdo zavolal policii, aby nechala odtáhnout auto, které jí brání v zásobování. Když pak nemohou ani otevřít vrata. Jinak by se tím městská policie vůbec nezabývala.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 07.02.13 19:17

to je trosku hloupost to by museli dat boticku cele ulici nekde musi byt jasne dano odku kam plati zakazova znacka proc jedno auto stojici vice naz mert pred znackou dostalo boticku a ne 2 ci tri. i policie mi rekla ze vzdy plati zakaz az za znackou.

to tu neni nikdo kdo by to dokazal zodpovedet dle zakona a ne jen myslet jako ja?

Od: pepr®
Datum: 07.02.13 21:01
avatar

Pořád nevíme jaký máte zapsaný přestupek.

Podle vašeho popisu jste oba stáli v křižovatce. Soused každopádně, ale jelikož auto nebránilo vstupu do prodejny, tak dostal botu. Vaše bránilo i když jste stál 1,5m od zdi, tak vás chtěli odtáhnout.

Ale podle Zákona o provozu na pozemních komunikacích, §27 (1) Řidič nesmí zastavit a stát ... d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,

Tam vy jste sice stál, ale 1,5m od kraje, takže vlastně ne na kraji, ale částečně už na komunikaci.

Opět jsme ale u toho, za jste popotahován? Z toho musíme vycházet.

...

Pořád tady řešíte platnost před a za značkou, ale to platí u značky bez dodatkové tabulky, a taky (většinou) na krajnici na které je umístěna. Když bude zakaz s touto dodatkovou tabulkou, tak vlastně ten zákaz platí před značkou.

Ve vašem případě, ale platí vlevo od značky a je jedno, že stojíte 1,5 od kraje. Stojíte na té straně ulice, kde platí ta značka. A ta platí na straně u baráku.

...

Ovšem v každém případě se můžete hájit tím, že ještě nebylo 5h.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 08.02.13 08:02

odvolavam se na to ze jsem byl pred znackou proto ze zakaz zastaveni plati v nejakem ohranicenem prostoru nikoli pro celou ulici budu li brat ze jedna strana ohranicujici obdelnik ve kterem se nesmi parkovat je obrubnik na nej navazuje kolmo stena baraku dalsi hranici je udavana vzdalenost tedy 7m ale kde je posledni cast hranice kde se nesmi parkovat nekde musi byt zakonem dano kde to je takhle posledni hranici beru jako misto odkud znacka vychazi rovnobezne se zdi. Nemuze si nikdo vykladat zakon jak chce ze jedno auto stoji v zakazu ale 2 maly auta ne? Budu li tam tedy stat se svoji velkou kravou a vedle me dva mali smarti za sebou coz da vzdalenost meho auta tak to bude jak? Proto beru ze jsem jiz v zakazu nestal . nejde mi o to ze pujdu na magistrat jak pisete cas hral na mou stranu ale jde mi co kdyz tam priste budu stat i v 6 rano nez pojedu do prace. A take me tento problem zajima vseobecne

doplněno 08.02.13 08:03:

jo jinak fotka z google mam je primo z daneho mista

doplněno 08.02.13 08:04:

a v krizovatce jsme urcite nestali nebot zde nedochazi k zadnemu krizeni jedna se pouze o jakousi zatacku

doplněno 08.02.13 08:05:

a mestska policie mi rekla ze stojim v zakazu zastaveni z toho duvodu me chtela odtahnout

Od: pepr®
Datum: 08.02.13 08:21
avatar

Poslední část hranice je v tomto případě polovina ulice, protože od poloviny zas platí značky na druhé straně. (např. to stání pro postižené).

...

Podle vaší logiky "posledni hranici beru jako misto odkud znacka vychazi rovnobezne se zdi." kdyby ta značka byla přímo na zdi, tak by platila jen kdyby jste se dotýkal kapotou zdi, ale kdybyste couvnul o 30cm tak už ne. To byste taky stál "za ní"

doplněno 08.02.13 08:26:

Pokud byste chtěl odborný názor, tak se registrujte na Autoweb.cz a dejte dotaz do jejich diskuzního fóra. Na dotazy tam odpovídá JUDr. Tomáš Beran.

doplněno 08.02.13 19:04:

Zabu: Čekal jsem kdy se někdo ozve. Tím přímo na zdi jsem měl původně na mysli na sloupku jako je teď, ale těsně u zdi.

Ale to nic nemění na tom, že podle vašeho výkladu stačí nestát přímo u zdi, potažmo přímo na úrovni značky a jsem z obliga, protože přece stojím před značkou!

...

Analogie se stáním u chodníku je scestná, protože tam jde o stání po směru jízdy, ovšem tady je stání kolmo na směr jízdy. Taktéž platnost značky je dodatkovou tabulkou upravena kolmo na směr jízdy/parkování).

...

To samé je, když máte vyhrazené parkoviště (třeba pro invalidy) s kolmým stáním a pod značkou parkoviště je dodatková tabulka s šipkou jako v případě toho zákazu stání. Taky řeknete, "ale platnost je až za značkou, tak si tady (před značkou) můžu stát"?

Taky je to kolmé stání, jako v tom případě co tu řešíme. A taky stejný princip značení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 08.02.13 13:28

Pepr: Značka umístěná na zdi je neplatná. Zrovna nedávno jsme to probírali na školení řidičů. V tomto případě opravdy začíná zákaz až za značkou směrem ke zdi a rovnoběžně se zdí ve stejné vzdálenosti jako je značka. Stání před značkou není porušení zákazu. Zcela analogicky ke stání u chodníku před a za značkou zákazu. Není li doplněna dodatková tabulka, která to nějak upřesňuje, nemá se tazatel čeho bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 19:03

to je blbost.. zakaz platí od značky... ono tam je podle mě jen kvuli těm dveřím at lidi neparkujou uplně u zdi .. můžete mi ještě vysvětlit, jak jste vydedukoval, že to plati z půlky silnice? to by snad ta značka byla posunuta k tomu chodniku ne?...

doplněno 08.02.13 19:07:

mají to tam na houby značené tak možná jsou zaměstnanci nevrlí že jim tam stojí před dveřma auta

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 08.02.13 19:25
avatar

Taky byste byl nevrlý, kdyby se vám nějaký expert postavil 1,5m před dveře, tam přece značka neplatí a dveře v pohodě otevřou, když vám dojede zboží a vy ho musíte nosit mezi autama, protože nemůžete přijet až ke dveřím, když se těch aut tam naskládá víc. Pak některé škrábnete a ještě budete tomu expertovi platit škodu, protože on tam stát může.

Samozřejmě, že jen dedukuju z fotky na Gůglu a dodatkové tabulky Mimo zásobování pekařství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 08.02.13 20:19

no je pravda ze jsou nevrli ale ja si delal auto 3 roky a stalo me vic nez spousta dnes novych aut a nebudu ho parkovat nekde az v pr... kort kdyz u nas lidi parkujoj taky dost na ho... tam kam se postavi 6 aut s normalnim ridicem tam zaparkujou 3. a kdyz parkuju kde to jde tedy u popelnic z casti v hluboke dire kde nikdo jiny parkovat nemuze a zasobovani i popelari bezproblemu projedou tak to bohuzel je primo v zakazu zastaveni a nejaky savistivi soused ktery tam parkovat s normalnim autem nemuze na me neustale vola mestskou policii a tam to driv slo na osobu blizkou ale ted hold hledam dalsi misto na zaparkovani.

Od: pepr®
Datum: 08.02.13 20:43
avatar

No jo no někteří lidi jsou závistivé potvory.

Co jsi tak pronajmout od města vyhrazené stání? Třeba vedle těch vozíčkářů.

Když vás to auto stálo majlant, tak pár kaček navíc by nemusel být problém ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 08.02.13 21:09
Nad tim jsem taky uvažoval ale je to dost nákladné kdyby to stalo 3 jako mam pronajatý plac u dílny sice na 6 aut tak bych to udelal ale dávat 25 je celkem dost. Jo vozíčkáři to maji za tisíc ale lámat si zadá kvuli tomu nebudu. . To se budu radsi dohadovat s městskou policii kdyz budu v právu. No zatim většina státních policistů tvrdí ze za značkou tez učitel autoškoly a tady taky par lidí tak se budu asi vážně hádat.
Od: pepr®
Datum: 09.02.13 08:01
avatar

A tvrdí to "že platí za značkou" obecně o zákazu stání nebo to tvrdí konkrétně v této situaci? To je totiž dost rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 09.02.13 19:28
Protoze konkrétní situaci neviděli takze všeobecně
Od: petapeta*
Datum: 08.02.13 13:12
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 08.02.13 13:15

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 07.02.13 19:36

Pozemek je města, zákaz platí až za značkou. Pokud jste stál před značkou, a není tam jiný zákaz, můžou Vám skočit na záda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 20:47
avatar

skřítku,

osobně bych neplatil nic. Páč podle umístění značky, předpisu 30/2001, TP 65.

Obecně je jasné, že zákaz platí až za značkou. Nic nenasvědčuje tomu, že jde o průběh zákazu, čí platnost vlevo či vpravo, ...nebo jinam. Nebo snad přehlížím doplňkové značení?

doplněno 08.02.13 21:32:

omlouvám se, přehlédl jsem popis šipky..

Od značky vlevo je 7 metrů zákaz zastavení. Takže to žluté vozidlo tam může stát. je jasné, že značka nestojí tak jak bylo myšleno, popřípadě je vyžadováno.

Aby měla značka logiku, měla by být umístěna dále od budovy.

Ale jde o argumentaci s úřadem, kdo bude lepé umět a rgumentovat, popřípadě odvolávat se dále...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 08.02.13 21:05
avatar

Milane nesmíte Gůglu všecko věřit ;) Asi mají staré fotky. Street view se fotilo několik let. (2 , 3?)

Podle popisu v otázce ja tam šipka vlevo a údaj 7m.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 08.02.13 21:19
Je tam šipka vlevo 7 metru
Od: zabu
Datum: 08.02.13 23:16

Ale to se přeci nevylučuje. Ta šipka platí vlevo od značku 7m, od značky směrem ke zdi. Nemůže přeci platit pro prostor před značkou. Platí pouze pro prostor vlevo a zároveň ZA značkou. Žlutej obdélník vyznačuje zakázaný prostor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 09.02.13 08:08
avatar

Takže, když bude značka těsně u zdi (případně na obrubníku, u kterého se kolmo parkuje) což většinou bývá, tak je vlastně neplatná protože za ni se postavit nedá.

Tak to jsou ti co tam ty značky takto umisťují vlastně pěkní idioti.*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 10:59

no jo ale takové značení by mělo byt v kombinaci s vodorovnym.. opravdu nevím jestli takove značení má nějakou oporu,.. nebo je nějaka vyjimka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 09.02.13 15:06

No bez doplnění dodatkovou tabulkou a vodorovným značením jsou. Ale já to neřekl první.

Ono to není v tomto případě tak jednoduché. jako vždy. Bude-li MP tu komunikaci považovat za komunikaci a nikoliv za parkoviště, tak před tou značkou se taky nesmí stát, protože se uplatní paragraf o zákazu parkování 5m od křižovatky s ul Vodňanskou. Nechce se mi to na mapy.cz přeměřovat, ale pochybuju, že se mezi značku a křížovatku ještě vejde auto na délku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.02.13 15:15

ale pokud se dobře dívám tak to neni ulice ale jenom chodník... ale pokud už z toho udělali cestu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skritek*
Datum: 09.02.13 19:26
Ne je to stale chodník. Takze z vyplývá ze kdo bude mit vic argumentů vyhrává.
Od: zabu
Datum: 09.02.13 21:56

Ono bude hodně záležet na celém místním značení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 11:12
avatar

zabu, musím s Vámi souhlasit, žlutě vyznačeno je přesně místo, kde se nesmí zastavit a stát. Ostatní místa klidně, snad jen vyjíímka, nesmíte zakrýt dopravní značku...

Takže před značkou může stát osobák, ale vysoké auto již ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.