Lamela Felicie

Od: Datum: 06.02.13 10:02 odpovědí: 3 změna: 06.02.13 11:03

Ahoj, mám dotaz, spojka se skládá z přítl. ložiska ( o tom zde nebude řeč) lamely a takové skruže s paprsky ( bohužel nevím, jak se nazývá ), lamela je na jedné straně plochá a na druhé je vystouplé vnitřní " kolo " a já se chci zeptat, jak se lamela dává do toho paprskovitého kotouče? Jestli je to tak, že strana lamely s vástupkem se dává dovnitř a plochá strana lamely je na vnější straně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.13 10:27

Na klice je setrvačník, do něj je vložena lamela. Ta je trochu menší, takže se musí trnem vystředit do osy a pak se přes to celé namontuje přítlačný talíř (to je ta věc s paprsky) a dotáhnou se šrouby okolo asi na 25nM. Je jich asi 8 šroubů M8 na 12 klíč (stará norma). Pak se vyjme středící trn a nasadí se převodovka a to je celé.

doplněno 06.02.13 10:28:

Aha, lamela, když se vkládá do setrvačníku musí logicky ihned ležet na tření na jeho plochách. Když se otočí výstupkem dovnitř ke klice, tak tam nikdy nebude a bude se kolíbat o ten výstupek. Výstupek tedy směrem k převodovce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ar*
Datum: 06.02.13 10:27

Tomu se říká přítlačný talíř a ta spojková lamela je tím tím "vystouplým kolem" směrem k tomu přítlačnému talíři. Pokud by jste ji dal obráceně na spojka by nefungovala , ba dokonce by se nedala ani pořádně složit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lowerider
Datum: 06.02.13 11:03

Uf, už jsem se bál, že jsem to tam nasadil špatně. A díky za rychlé reakce páni mechanici

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.