Ztráta SPZ (v polopřevodu)

Od: Datum: 05.02.13 23:08 odpovědí: 16 změna: 06.02.13 09:10

Ahojte, mám takový problém, zřejmě jsem ztratil, nebo mi možná i byla odcizena (stál jsem v noci u Kauflandu...) přední SPZ, upozornili mě na to v práci když jsem parkoval, takže jsem si toho nevšim..No už jsem se informoval, že si pojedu vyzvednout převozní SPZ a následně dostanu nový. V čem je problém, mám auto v odhlášce na mě, já bydlím v Olomouckym kraji a auto má Jihomoravský SPZ, dostanu tedy nový, Olomoucký, ale co bude s ORV? Ten mám prostřihlý a rozhodně teď nemám finance na přepis, dostanu nový s tím, že ho prostřihnou nebo jak? Mimochodem, mám se připravit na nějaký správní poplatky?

Díky všem za rady!

doplněno 06.02.13 12:04:

Takže auto mám přihlášené bez jakýchkoli potíží s dva roky starou evidenčkou vy chytrolíni :D potvrdili mi, že její platnost je omezena jejím použitím pro registraci, čili neomezená..Což jsem našel i na internetu, takže si to zjistěte správně než začnete radit :) vyřizeno za 15min a můžu jezdit :) bez značek jsem opravdu jezdit nechtěl ;) díky všem co měli pravdu a snažili se pomoct ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pest®
Datum: 05.02.13 23:43
No ještě je tu možnost...a tou je výroba SPZ reklamní agenturou...je to však nelegální tuto SPZ používat...
Ohodnoceno: 0x

Od: axlik*
Datum: 05.02.13 23:44

To rozhodně ne ;)

Od: k2
Datum: 05.02.13 23:55

Na auto v poloprevodu Vam nikdo novou SPZ (RZ) nevyda...

Od: buss®
Datum: 05.02.13 23:57

Bože a to za ten přepis je takový majlant? Není nad to RZ přišroubovat. Jakou převozní? Třeba si RZ od někoho (nejlépe se stejným vozem) půjčit. Poplatek by byl za žádost o novou RZ, ale když je to v jiném kraji budou nové.

Datum: 06.02.13 00:04

Ano, pro mě to teď aktuálně majlant je!

Nic si pujčovat nebudu! Ani tam autem nepojedu, když teď čtu na internetu, že s tím na silnici nesmím. No poplatky už jsem si našel, je to celkem za 450 za obě nový SPZ. Volal jsem to na 158 a tam mi akorát řek, že si s tím mám zajet na úřad kterej spadá pod moje bydliště a dostanu nový SPZ pod mým krajem a to jsem mu řek, že to mám v odhlášce a prej to nevadí...

Převozní (tu zelenou na okno..) to mi řek že dostanu...

Datum: 06.02.13 00:40

Tak to jste nejspíš hovořil na uvedeném čísle s "Mrázkem z ústředny"! *smich*

Datum: 06.02.13 00:42

Tak jak to tedy bude? S autem už zítra potřebuju jet do práce, čili to chci ráno vyřídit tak, aby bylo pojízdné.

Datum: 06.02.13 00:51

Je to velice jednoduché. Vezmete oba TP, platnou zelenou kartu doklad o nabytí vozidla, OP, protokol z evidenční kontroly na své jméno (souhlasný), vyplněný formulář k přihlášení, případně prohlášení o ztrátě RZ a samozřejmě finance na převod a případnou platbbu ekodaně.

S tím vším se dostavíte na odbor dopravy - registr vozidel příslušného úřadu a pokud budete mít štěstí a nebude zrovna žádný výpadek nového systému, tak jste za dopoledne hotov. ;)

Datum: 06.02.13 00:55

Dobře a teď způsob bez nutnosti převodu prosím :( evidenčku už mám udělanou asi rok a půl :D v té době jsem naivně doufal v převod, ale opravdu na tu pitomou ekodaň teď nemám!

Datum: 06.02.13 00:58

Přihlásit na držitele průkazu mimořádných výhod druhého nebo třetího stupně nebo jezdit na kole.Jiná možnost není.

Od: buss®
Datum: 06.02.13 00:54

Myslím, že místo zelené dostanete ...ové. Ano, bez RZ nelze vyjet. Já bych doma šel auto na sebe zaregistrovat a odevzdal jednu RZ.

doplněno 06.02.13 00:56:

No joo, ale jak dojet na EK, že?

doplněno 06.02.13 01:05:

Tak pardóón, bylo psáno nemám finance na přepis, ne že na tu pitomou ekodaň teď nemám!

Datum: 06.02.13 00:58

Řikám vám, že ji už mám hotovou, bude se mi někde doma válet mezi papírama, je na moje jméno a potvrzená! Akorát je z minulýho léta.

Od: pest®
Datum: 06.02.13 01:10
Hm, tak ta už neplatí, jedinou legální možností získání spz je bohužel to přihlášení.

Datum: 06.02.13 01:22

Žádný změny se od té doby neudály, navíc jsem dělal v červnu novou technickou a já vážně nepojedu bez SPZ do města a nebudu riskovat, prostě vemu tu starou evidenčku, řeknu, jim, že jsem žádný změny neudělal, dokonce mám "novou" technickou a kvůli ztrátě to nutně potřebuju doregistrovat...

Datum: 06.02.13 09:10

To že máš rok a půl starou evidenční je nezajímá a že jsi byl v červnu na STK taky ne toto platí jen a pouze JEDEN MĚSÍC! Takže pokud budeš na sebe přihlašovat tak musíš opět na STK a udělat evidenční kontrolu!Pkd by jsi chtěl jen nové značky ,bez přihlášení se,tak do místa kde je registrováno! Nejlépe i s protokolem od PČR o ukradení RZ (je to pro tvoji ochranu!)

doplněno 06.02.13 09:11:

nebo jezdit bez značky a riskovat flastr a k tomu ještě papíry do čistírny na mim.půl roku!

Od: nu*
Datum: 06.02.13 09:00

papírové značky se nepřidělují na registrované auto

za jízdu bez RZ přideš o řidičák

auto musíš přihlásit tam kde máš trvalé bydliště, tam dostaneš i značky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.