Placené parkoviště bez parkovacího automatu

Od: Datum: 03.02.13 09:10 odpovědí: 9 změna: 03.02.13 14:09

Ahoj všem. Je přestupek stát na placeném parkovišti, kde je sice značka informující o povinnosti hradit parkovací poplatek, ale jaksi tam nidko do celé ucile neumístil parkovací automat, tudíž není v ní kde zaplatit? Je pak vůbec značka, která zpoplatnění určuje, platná?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 09:48
avatar

je...,ale pokud byste dostal sankci,tak ve správním řízení snadno prokážete,že technicky nelze dostát uhrazení poplatku-on na parkoviště-co,jak atd.má zpoplatněná parkovací plocha vypadat,kolika automaty v jakém rozsahu apod.existuje nějaký i zákon(není to o provozu na poz.komunikacích)...Kdysi jsem řešil s MěÚ Vrchlabí stav,kdy město nainstalovalo značky,a i park.automaty,na ploše u Labe,které ovšem nemá zpevněnou plochu,je to v podstatě protizákonné-musí tam být asfalt,panely atd...,ale už nevím číslo normy samotné...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ota67*
Datum: 03.02.13 10:17

Já jsem právě "googloval" , ale nic jsem nenašel. A jak čtu o tom placeném, že se kupují někde nějaké lístky, to snad je i hloupost, ne? Myslím si, že někde to ucedeno je, ale nevím kde. Kde a jakým způsobem musí parkovací automat stát, v jakém dosahu atd... Stejně tak, kdyby tam stál automat někde u stromu a nebylo parkoviště označeno jako placené, mělo by to asi být obdobné. Podle mne jedno s druhým pouze lže užívat. Ví někdo kde to najít? Protože se obávám, že takto povybírané pokuty, které měšťáci dávají nemají porpodru v zákoně. A oni na to doslova číhají.

Od: ovczaak*
Datum: 03.02.13 11:15

pro ota67-hloupost? http://www.mp-olomouc.cz/doprava-a-parkovani/parkovani_%28cesky%29?article_id=3357,dole je odkaz v excelu na prodejní místa,např. trafika,potraviny,real.kancelář...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ota67*
Datum: 03.02.13 12:41

I toto je blbost nejvyššího stupně. Je tam slovíčko NEBO na značce. Podle jazyka a mluvnice jazyka českéh jde o spojku slučovací :

"...Pomocí spojky nebo vyjadřujeme volbu mezi dvěma eventualitami. Podstatné je, že eventuality jsou libovolně zaměnitelné: Je lhostejno, která z nich bude platit, které dáme přednost (dokonce mohou nastat obě najednou).parkovací kartu

U nás lze také koupit krátkodobou kartu. Prodejní místa však nejsou. Ostatně to není předmět otázky, nebo jen částečně. nyní si představme, že tam parkovací automat není nainstalován. Budu běhat po městě, než si zakoupím kartu, mám už botičku. Blbost taky koukám.

Ale otázka stále zní, jak je to i v takovémto případě s oním parkovacím automatem. I podle tohoto příkladu. Musí tam podle mne být také nainstalován? A kde? Opět někde na druhé straně města a řidiči starej se?

Poradí někdo, kde to najít, případně je vůbec takováto doprvaní značka, nebo i jí podobná (značka parkoviště s onim vyznačením poplatku) vůbec pak platná bez instalace p. automatu?

Protože pak nelze dodržet její podmínky a nelze dostat sankci.

Od: jitka1*
Datum: 03.02.13 12:45
TAKŽE SE PARKOVNE MUSÍ PLATIT, PODLE ZNAČEK- viz níže popisují
DOSTALA DO PŘEDVOLÁNÍ, ABYCH PODALA VYSVĚTLENÍ
VOZIDLO NEMĚLO UHRAZENÝ PARKOVACÍ POPLATEK A TIM ŘIDIČ PORUŠIL DOPRAVNÍ ZNAČKU ,, IP 25a- zóna s dopravním omezením,, S VYOBRAZENOU DOPRAVNÍ ZNAČKOU ,,IP 13c- parkoviště s parkovacím automatem,, s dodatkovou tabulkou ,,E 12- zakazuje se stání bez parkovacího poplatku,,
MUSÍM TEDY V MÍSTĚ TĚCHTO ZNAČEK PLATIT PARKOVNE?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ota67*
Datum: 03.02.13 13:26

přesně stejný dotaz. parkoviště s parkovacím automatem. A když tam není? nemůže jít o placené parkoviště s parkovacím automatem . Vím, že se někde píše, že tam být parkovací automat musí a to na dohled řidiče. A ne jinde apod...ale nemohu to najít kde to je. V čem je to uvedeno. Já to uvádím pro příklad Hradce Králové, kde je toto také a bez automatu, dávají se botičky a vybírají pokuty, přestože tam automat není. Jde o jednosměrnou ulici a ani na jedné straně p. automat instalován není.

Datum: 03.02.13 10:04

No a jak to v tom Vrchlabí dopadlo?Myslím že je to tam pořád stejné-nebo už ten povrch nějak zpevnili?Děkuji předem za odpověď.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 14:09
avatar

stejně jako kdekoli jinde a s čímkoli jiným v čechách-nijak...spousta lidí zaparkuje,vidí automaty a tradá,už tam sází drobné-to,že to bláto,které město vydává za parkoviště ve skutečnosti parkovištěm není,resp.parkovištěm ano,ale nesmí být zpoplatněné,už nikdo neřeší-stát spoléhá,že občané nevědí a platí...osobně jsem samozřejmě taky nevěděl a pouhou náhodou jsem tenkrát něco jiného hledal a narazil jsem na znění nějakého konkrétního zákona,resp.výklad pojmů,no a mimojiné co smí být zpoplatněným parkovištěm a za jakých podmínek,bohužel už zase dnes nevím kde jsem na to narazil,natož nějaké číslo normy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 03.02.13 10:05

Zdravím.podobný problém jsem řešil v Olomouci,placené parkování a žádný automat.Až dotazem u místních jsem zjistil,že parkovací lístky se kupují porůznu v obchodech a trafikách v té ulici.Já ho koupil ve vinotéce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.