Bezoplachový čistič motoru

Od: Datum: 02.02.13 22:10 odpovědí: 9 změna: 03.02.13 20:51

Zdravím,chci se zeptat jestli někdo neznáte nějaký dobrý čistič motoru jako například Arva?Jde mi o to že nechci používat WAPku

nerad vidím tu vodu kolem elektriky.Takže něco bezoplachovýho proudem vody co se nastříká a otře jen hardem popřípadě vlhkým.

Potřebuji umýt auto komplet v motorovém prostoru,takže motor a kastli zevnitř,nemusí to být naleštěné ale prostě umyté(od prachu,oleje všemožnýho bordelu)Prostě až pojedu na STK tak aby to bylo čistý

předem díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 03.02.13 01:01

Šel by použít třeba tento čistič a odmašťovač, ale na pořádné "umytí" to přijde dost draho. http://tectane-autokosmetika.…d-cistic-motoru-400-ml-karton

Já teda používám Carlan a zavrhovanou wapku. Konektora a el. pak ofoukám pořádně vzduchem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.13 09:52

jediný co opravdu funguje je právě WAP s teplou vodou,ostatní jsou jen bud levnější(Arva) nebo dražší náhražky...Ale není problém se domluvit někde v okolí,kde tu Wapku mají(s jámou) a umí to i používat na mytí motoru(už jsem viděl i "řízlou" hadici,což se poznalo po nastartování a natlakování-"krásný" čistý mikrořez Wapem)...,a i třeba u nás u Opela(zn.servis) stojí umytí motoru Wapem 100,-,což je zadarmo...

Od: martinxx1
Datum: 03.02.13 13:21

No a táve toho se bojim,že tou WAPkou se dostane voda třeba do altíku do konektorů a tak tak bych to nejraději umyl růčo

Datum: 03.02.13 14:09

U Favorita se psalo:

Vyjme se baterka, odpojí zapalovací kabely a rozdělovač se zabalí do igelitu,alternátor se vymontuje nebo zabalí do igelitu a mírným tlakem smyje špína.

Případně se pod filtrboxem obalí karburátor nebo vstřikovací jednotka

Datum: 03.02.13 14:13

jen tak jiný úhel pohledu-dovedete si představit,co probíhá na podvozku,v motorové části,když frčíte 130 km/h po dálnici v "lehkých" sajrajtech (směs rozježděného sněhu a soli)...?! To ta wapka je ještě proti tomu hodně schovívavá-samozřejmě nemůže to dělat každý s Wapem,chce to trošku cvik,jaký tlak a kam směřovat,aby to čištění fungovalo a nic se nezničilo...

Datum: 03.02.13 14:14

Něco jako bezoplachový čistič je nesmysl.Pokud použiji jakoukoliv chemikálii na uvolnění mastnot a usazenin z motoru,nemohu tak nic z toho nechat.Stejně musím zbytky a uvolněné mastnoty opláchnout vodou.A to je nejlépe použít Wapku.Voda motoru absolutně nevadí,jen elektrické součásti zakreju pytlíkem.Vždyť při větším dešti se voda do motoru také dostane!

JABRAKA

Od: nu*
Datum: 03.02.13 14:27

obecně platí zásada...aby se mohlo něco vyčistit, musí se něco jiného zašpinit..."vyčistti" motor bez jeho oplachu znamená nechat na "čistém" motoru zaschlou špinavou Arvu...:-P

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.13 15:58

Jedině snad ruku x krát zalomenou,štěteček "arva" a hadry štětečkem s arvou natřít kus motoru a hadrem vytřít takto postupovat.

Jen u jednoho jsem z důvodu STK myl motor a než jsem dojel na TK (40km) tak motor byl stejně celej mastnej od nafty ze spadlého přepadu!

Od: martinxx1
Datum: 03.02.13 20:51

Jo tak to je věc technická

Ale už jsem psal do jedný firmy kde mejou motory tak jim to tam dám a ručej mi za to*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.