Centrální zámykání - samo zamyká

Od: Datum: 04.03.13 19:06 odpovědí: 16 změna: 12.03.13 19:36

Ahoj všem,máme auto Ford focus combi rok výr.2005.

Máme nějaký problém zřejmě s centr.zamykáním.Auto se prostě samo zamyká a odemyká.Diagnostika žádnou závadu neukázala.

Nevíte někdo co by to mohlo způsobovat?Díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 19:11

hoj , měl jsem ten samej problém. Sice to byl Citroen Berlingo, ale závada by mohla být stejná. Dělalo mi to to samé co tobě. Bylo jedno jestli jsem zamknul klíčem nebo dálkou. Dělal to přetržený drátek v gumové průchodce u dveří řidiče.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.03.13 19:33

To Cazal *palec*. Většinou se právě zlomí v gumové průchodce dráty či drát a pak to zlobí! A je jedno zda jde o produkci PSA,Ford či VW ... Kontrola tohoto je to nejjednodušší,

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.13 19:49

Tak fajn děkuju za rady.Snad to bude jen toto.

A ještě mám jednu otázku, ale nevím, možná to s tímhle taky souvisí.

K autu máme dva klíče jeden s dálkovým ovládáním a druhý bez.

A problém je v tom, že nastartuju jen tím bez dálk.ovl.Začalo to zlobit pomalu.Občas se stalo, že klíčkem v zapalování nešlo otočit.Jako, kdyby byl zamčený volant.Po chvilce trpělivého zkoušení a "přemlouvání ho"se přece jen podařilo klíčem otočit a nastartovat.Jenže teď už to prostě nejde.Nastartuju jen tím druhým.Takže nosím dva klíče.Jedním odemykám a druhým startuju*bzum* No a děs je, když se stane to co mému manželovi.Auto nastartoval,odemykací klíč položil na sedačku a musel ještě vystoupit.Auto zabouchl a ono se ZAMKLO*sok*

Datum: 04.03.13 19:51

Jako s ním vůbec neotočíš nebo otočíš a nenastartuješ?

Datum: 04.03.13 20:09

Vůbec s ním neotočím

Datum: 04.03.13 20:12

Jedině zkusit udělat novej. Ať máš dva

Datum: 04.03.13 20:21

že by byla ko planžeta? co se mi nějak nezdá.. není na ní viditelné počkození nebo nějaký bordel? to spíš jestli spínačka neodchází do věčných lovišt...

Datum: 04.03.13 20:26

Na to jsem se už ptala-je to dost drahé.A myslím, že to neřeší problém, který tam pravděpodobně je.Kdyby to bylo ve spínací skříni tak ten druhý klíč by taky zlobil?.A nemohlo by to být tím, že je už víc ochozený?

Datum: 04.03.13 19:34

bud to zkratuje v te prechodce dvere-karoserie , nebo zly mikrospinac dveri , to delalo me na fabce. jednotka si myslela ze jsem neotevrel dvere a tak zamykala auto

Datum: 04.03.13 19:37

Mikrospinač asi bude v poho. Po rozhovoru s mechanikem je porucha mikrospinače téměř vyloučena. Vem to tou nejjednoduší cestou.

Datum: 04.03.13 21:18

Ahoj, na 90% je to nějaký mikrospínač ve dveřích. Je to častá závada na Focusech, kdy auto si zamyká jak chce, většinou se to stává, třeba jen, když je vlhko a mokro.

Pokud jste šikovný, dá se to zpravit doma, pokud nemáte kde, svěřte to do servisu, ale připravte se na to, že budou měnit celou elektroniku ve dveřích.

Ještě je pak jedna verze, stačí sundat tapec ze dveří, a zkusit odpojit jeden drát (nevím přesně ajkou má barvu, je potřeba to zkoušet) po jeho odpojení, se bude auto centrálem normálně zamykat a odemykat, ale nepůjde zamknout ručně zevnitř, u dveří, na kterých jste ten kábl odpojil. (osobně jsem s tím měl zkušenost u dveří spolujezdce)

Snad sem si to dobře zapamatoval ;)

Datum: 06.03.13 19:35

No tak to jsem na to zvědavá.Dnes jsem ho dala známému.

Zajímalo by mě proč při odemknutí dálkou přestali blikat blinkry.

Při zamykání zablikají.

A taky jsme vypozorovali, když se to začne samo odemykat a zamykat a otevřeme zadní dveře tak to přestane.

Datum: 06.03.13 20:42

Pak dejte prosím vědět, jak jste dopadla, ať si trochu rošířím obzory ;)

Datum: 06.03.13 21:17

Určitě napíšu.

Teda pokud mě netrefí z ceny za opravu*sok*

Datum: 12.03.13 10:00

Tak jak vše nakonec dopadlo? ;)

Datum: 12.03.13 19:36

Zdravím,

tak miláčka už mám doma a dopadlo to tak, že se musel vyměnit zámek .

doplněno 13.03.13 15:14:

Já se asi špatně vyjádřila.Je to taková černá věc nepravidelných tvarů;), do které se zapojují kabely.

Takže to asi není zámek:D, ale to nevadí vy určitě víte co mám na mysli.

No a teď už vše funguje tak jak má.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.