Autobaterka - doplnění destilovanou vodou

Od: Datum: 02.02.13 11:23 odpovědí: 5 změna: 02.02.13 12:01

Ahoj,koukal jsem dneska na baterka a po odendání 6 srubovacích víček ve 4 byla voda a dvě byli suché,tak jsem do tych dvou dolel vodu,jen se chci zeptat mám to projet nebo nechat nastartované,aby mě nějak nezamrzla?někdo mě tvrdil,že to může zamrznout..díky...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.02.13 11:29

No - nejlíp baterku hodit na nabíječku - dolitá destilka ti zředila elektrolyt, takže - pokud přijdou větší mrazy, skutečně může baterka zamrznout...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.13 11:31

a když nemám nabíječku?stačí to třeba projet?a jak dlůho?

Od: mowla*
Datum: 02.02.13 11:35

Jak dlouho projet? - to ti asi neřeknu, protože netuším, jak dobře ti funguje dobíjení a jak velkou máš kapacitu baterky - pokud chceš dobít baterku jízdou, pak čím dál, tím líp...

;)

doplněno 02.02.13 11:48:

Koukal jsem na zlínsko - max. mrazy předpovídají -4, takže to by opravdu zmrznout neměla... ;)

Datum: 02.02.13 11:43

tak ti děkuju,ale jěště jedna otázečka,tyhle noci by asi neměla zamrznout,že?když hlásíja max mínus 5,na horách nebydlím...

Od: technoman*
Datum: 02.02.13 12:01

Pokud již byla vrchní část desek článků na suchu, byla tak určitě hodně dlouho*hi*. Tak je sulfatovaná a poškozená. Asi baterka díky zanedbané údržbě moc dlouho nevydrží...*nevi*

Baterku nabijte velmi malým proudem (bude to trvat dost dlouho), do konečných znaků nabití.

doplněno 02.02.13 12:28:

udělejte si několikahodinový výlet...:D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.