Přihlášení auta

Od: Datum: 31.01.13 19:44 odpovědí: 13 změna: 02.02.13 18:16

Dobrý večer rádcové,

potřeboval bych také jednou poradit. Předem říkám, že jsem se snažil odpověď na moji otázku hledat, ale nikde to nebylo jednoznačně vysvětleno.

Dostal jsem se do následující situace:

Koupil jsem vozidlo, býv. majitel na mě vozidlo přepsal/odhlásil/převedl tak, že:

- v malém TP je uveden býv. majitel, ve velkém TP jsem zapsán já v kolonce: vozidlo převedeno - odhlášeno ...

- povinné ručení mám uzavřené na mé jméno u mé pojišťovny.

Otázka: Musím na sebe (v nějaké stanovené době) auto přihlásit/dohlásit?

Děkuji všem za pravdivé odpovědi předem!

doplněno 31.01.13 19:48:

A v případě (nedejbože) nehody či přestupku nevadí, že jsem zapsán POUZE ve velkém TP v uvedené kolonce?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 19:46

wheeler. Řeší se to tu několikrát týdně *zed**zed*. Ne, není na to žádná lhůta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 19:49
avatar

stručně: není žádná lhůta. toto je pravdivá informace.

podrobně.. jen kdybyste měl zájem..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wheeler*
Datum: 31.01.13 19:52

Můžu vám napsat SZ?

Datum: 31.01.13 19:54
avatar

Zatím se nic neděje ,ale je praděpodobné že bude přijata jiná "norma" a pak to bude přestupek a i s "odměnou"!

Ve Vašem případu by mohl být problém při kontrole nebo dokonce po spáchání přestupku třeba u sousedů v rakousku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 31.01.13 22:10

v případě nehody budu za vše odpovědný já, to je jasné, jsem také psán v techničáku, ale v tom k jinému-mému autu...ale co je psáno, to je dáno, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wheeler*
Datum: 31.01.13 22:12

Upřímně - moc jsem vaši odpověď nepochopil ;)

Od: buss®
Datum: 31.01.13 22:15

Zákon hovoří o změně, některé OdbDSA to sankcionují. Řešeno n kráte..., zbytečné vypisovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 00:55

Podle mého názoru je lhůta 10 pracovních dnů.

http://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/116/123/4011.html
doplněno 01.02.13 00:58:
Změna údajů v registru silničních vozidel


§ 11


(1) Vlastník registrovaného silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká, jsou povinni požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel.

Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel


(1) Žádost o zápis změn údajů zapisovaných do registru silničních vozidel jsou osoby uvedené v § 11 povinny podat do 10 pracovních dnů od vzniku skutečnosti, která zakládá změnu zapisovaného údaje.
doplněno 01.02.13 01:18:

Cyril

Že to nikdo nepopírá? A co odpovědi výše?

Pokud se tazatel ptal na lhůtu, odpověď zní : lhůta je daná. To, že se za její nedodržení neuplatňuje sankce, je věc jiná.
doplněno 01.02.13 01:51:

Lhůta je platí pro:
§11 - Vlastník registrovaného silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká, jsou povinni požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel.
A i ten, kdo pouze dohlašuje, je osoba, jíž se zápis... týká.


doplněno 01.02.13 02:31:

Dohlášení je konečná fáze změny údajů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 01:10
avatar

Toto nikdo nepopírá, jen v případě tzv. dohlášení na nového provozovatele (vlastníka) není v zákoně uvedena žádná sankce za nedodržení této lhůty. (prozatím)

doplněno 01.02.13 01:42:

Tak tedy trochu podrobněji: V uvedeném zákoně je je specifikována "změna" . Tuto změnu ohlásil prodejce vozu a v dokladech jsou uvedeny požadované údaje. Čili "dohlášení" jej jen jakýsi registrační úkon, pokud skutečnost souhlasí s údaji v TP. Bude-li vozidlo vlastnit a provozovat někdo jiný než ten, kdo je v odhlášce uveden, pak je to situace trochu jiná a opět platí zmíněné ustanovení o nahlášení změny. Bohužel tyto a podobné variace jsou umožněny současnými zákony, které místo skupiny skutečných odborníků tvoří odborníci na slovo vzatí v PS.

doplněno 01.02.13 01:58:

Když to je právě ten odlišný pohled na věc. "Dohlášením" se něco změní nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 01.02.13 12:03

nehoda nebo přestupek bude důkazem toho že vozidlo provozujete, pak máte za povinnost dokončit registarci...to snad chápete...pak odstanete pokutu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: furik
Datum: 01.02.13 20:45

registrovat...každý kdo hodlá provozovat...§ 6 56/2001...pro méně chápavé i § 20 243 tam se hovoří o registraci...ne o změně... sám se rozhodněte co chcete podstupovat...podle místních některých rádců to 99 % LIDÍ CO MAJÍ REGISTROVÁNO TO VLASTNĚ DĚLAJÍ BLBĚ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.13 11:21
avatar

furik-registrováno musí mít 100% lidí,co hodlají provozovat...,protože bez registrace vozidla s ním nesmím na pozemní komunikaci-ono s "polopřevodem" je háček v základním výkladů pojmů-co je registrace(zaevidování vozidla do reg.vozidel,přidělení TP,značek atd.) a co je změna(barva,tažné atd.)...Takže i vozuidlo v polopřevodu-resp.s nedokončeným úkonem změny vlastníka je stále registrované a jako takové může být bez jakéhokoli omezení provozované...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: furik
Datum: 02.02.13 18:16

to : erikch...celý dobrý až na poslední větu...proto jsem psal o § 20 mrkni na to a dozvíš se, že odhlášené auto (v převodu)...přihlásíš...tedy ne že provedeš změnu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.