Závěsné zařízení

Od: Datum: 31.01.13 19:27 odpovědí: 7 změna: 01.02.13 09:43

Dobrý den. Ví někdo bezpečně jestli závěsné zařízení které je namontováno na vozidle Renault Megane Scenic r.v.1997 pasuje na stejný typ vozidla ale r.v.2000? A je závěsné zařízení zapsáno ve velkém a malém technickém průkazu? Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 19:36
avatar

Zda je totožné záleží na totožnosti aut!pkd je to stejný typ tak ano pkd není tak je možné že pasovat nebude!(neznamená ,že jsou to dva Megyny,že jsou stejné,neznám R takže nwn kdy se které generace vyráběli!)Zapsané musí být v obou ,v TP i ORV!ažpohledám,dám odkaz na legislativu!

doplněno 31.01.13 19:38:

Zde jeden slíbený odkaz :

http://www.hook-tz.cz/cz/legislativa

zde druhý :

http://www.stk-repy.cz/zapis-…chnickeho-prukazu-vozidla-s42

doplněno 31.01.13 19:44:

A ještě jedno doplnění.Dle Wikipedie jsou jedné generace alepřed a po faceliftu (ten by asi neměl vadit,teda pkd ten mladší není sedan!Ze sedanu na hatchback nepůjde ( další varianty jako kabrio ..o těch neuvažuji.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: winki*
Datum: 31.01.13 20:00

Dík diesele, obě auta jsou Renault Megane Scenic tak to asi bude pasovat.

Od: tex®
Datum: 31.01.13 21:49

pokud chcete namontovat TZ na Vašeho Megana z jiného Megana tak to jde, ale vzhledem k tomu, že od TZ nebudete mít typový list a v něm potvrzenou montáž(standartní postup), musíte po namontování udělat evidenční kontrolu v které bude uvedeno že TZ je schváleného provedení a řádně namontováno. Pokud by nastal případ, že by to vzájemně absolutně nepasovalo, tak technik neudělá EK.

Musíte ještě na úřadě doložit TP od Megana ze kterého TZ pochází a připravte se na to, že z toho auta se musí TZ zrušit. Pokud je ten Megan trvale vyřazen, tak se do TP poznačí demontáž. Ovšem pokud je "dárcovský" Megan provozovaný, musí se udělat EK s tím, že TZ je demontováno a to se násl.zapíše do dokladů. Provozovaný "dárcovský" Megan nemůže jezdit bez TZ, pokud by bylo zapsáno v dokladech.

A ve vašem Meganu musí být TZ také následně zapsáno jak v TP tak v ORV - poplatek 50 kč.

No uznávám, že z mé odpovědi můžete být poněkud zmaten.

tex

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winki*
Datum: 31.01.13 22:52

Dík tex za odpověď. Jsem již starší pán a lecos ještě pochopím. A upřesním to jestli mi to můžete ještě dovysvětlit.

Jsem majitelem vozu Renault Megane Scenic r.v. 1997 který má platnou TK a jak v technickém průkazu tak v osvědčení technického průkazu má zapsané tažné zařízení a to již od předchozího majitele. Jelikož mi na tomto vozu umřel motor tak pro mne zatím nejvýhodnější cesta je dát příští týden údaje tohoto auta do depozitu protože bych musel být blázen abych nechal auto seštrotovat když budu potřebovat na Renault Megane Scenic r.v.2000 který jsem koupil a který je v tak zvaném polopřevodu a půjdu ho přihlásit v březnu tohoto roku.Protože vím že původní vůz již nikdy nebude uveden do provozu tak potřebuji závěsné zařízení dát na přihlašovaný vůz.

A moje otázka zní: Závěsné zařízení si ještě dokáži namontovat ze starého vozu na nový, a když budu tento staronový vůz přihlašovat tak mi na základě TP ze starého vozu zapíší tažné zařízení do TP a osvědčení a nebo musím jít na registrační kontrolu či mít ještě potvrzení o tom že mi závěs namontovala autorizovaná firma? Dík

Datum: 01.02.13 07:00
avatar
Když sí budu závěs montovat sám, musím na posouzení na stk že to je namontováný v souladu s protokolem výrobce zatímco když to montuje člověk s licencí tak můžu jít rovnou na magistrát s techničákem a potvrzenými papíry od servisu. Tak to je u nový koule.
Navíc u koule ze staršího auta bude problém že koule nebude sundávací a takovou vám dneska podle mě už nikdo nově nepřihlásí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 09:43
avatar

Pkd si přečtete odkazy co jsem Vám dal,tak tam si přečtete legislativu,jak na přihlášení atd!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tex®
Datum: 01.02.13 07:56

pro přihlášení vašeho auta v převodu budete muset udělat ev.kontrolu v každém případě. Ta Vám bude sloužit jako povinný doklad při registraci i jako povrzení montáže TZ. Jak to přesně bude v protokolu vypadat záleží na STK.
K registraci se vemte TP Megana co je v převodu,ORV, protokol EK, zelenou kartu a TP Megana z kterého berete TZ. Auto se přihlásí, zapíše se TZ a jezdíte. V tom původním TP úřad TZ zruší a protože jak píšete ten dárcovský Megan už jezdit nebude tak by to teoreticky mohl úřad zrušit i bez EK (v které by byla zapsána demontáž).
Nic jiného nepotřebujete, žádné potvrzení že závěs namontovala autorizovaná firma. K tomu slouží EK, kde technik zkontroluje správnost montáže, kterou jste si provedl sám.
Je pravdou, že každý úřad postupuje trochu odlišně, ale takto by to mohlo fungovat.
Tex
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.