Prihlaseni vozidla

Od: Datum: 31.01.13 13:14 odpovědí: 14 změna: 31.01.13 20:21

Dobry den chci koupit auto starsi favorit ale je pekne vse poradku jak to chodi pri prihlaseni, staci vzit technicak a jit ho prihllasit na sebe? dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 13:32

Pokud ho kupujete od soukromníka, tak byste měl mít sebou doklady k vozidlu, kupní smlouvu a plnou moc původního majitele (nebo můžete jít na úřad společně). Něž tam s vozidlem zajedete, tak někde uzavřete povinné ručení (po přihlášení pak jen změníte údaje, které jsou nové - třeba RZ) a zastavte se na STK na evidenční kontrolu - stejně by vás tam poslali. Pak na úřad, vystát frontu, zaplatit polatek a mělo by to jít.

Pokud auto kupujete přes bazar, tak ten to většinou vše zařídí sám.

Ohodnoceno: 0x

Od: vacek265
Datum: 31.01.13 13:56

a co kdyz prepis nebude pozadovat jen na kupni smlouvu pry takhle jezdi tisice vozu

Datum: 31.01.13 14:00

Ano dělá se to, aby se člověk vyhnul ekologickému poplatku. Ale pochybuji, že to jde s kupní smlouvou. Spíš by to musela být smlouva o pronájmu, nebo tak něco.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.01.13 14:03

ještě jednu otazku koukal jsem ze Pražskou poznavaci znacku a bydli v Moste musi s tim jit do Prahy to odhlasit nebo staci v tom meste? predem dekuji za odpovědi

Datum: 31.01.13 14:06

Pry eko dan je zaplacena jak to poznam? děkuji

Datum: 31.01.13 15:22

Auto se musí odhlásit tam ,kde je registrováno! Má SPZ (tzn ABC-54-98 - příklad) nebo má RZ (1A6 6789).Pkd je starý formát (spz) tak pkd se nic nezměnilo tak nemusí měnit a může být registrováno jinde.(v po jsem v JH rušil auto ,moje vlastní s spz SUI-Šumperk!).A zda-li je eko zaplaceno či ne najdete v TP (pkd prohledáte ,bylo to tu Xx ,dával jsem sem sken TP se zápisem o zaplacení!)

doplněno 31.01.13 15:27:

To Dericcaster-já to v minulosti řešil kupní smlouvou a dvěmi přílohami.jedna -popis technického stavu a druhá -smlouva kde jsem vymezil povinnosti nového majitele-1.sjednat PR,2.opravita za 3.udělat E a STK s tím,že tato smlova či dodatek byl platná na jeden rok a pak obnova!

Datum: 31.01.13 16:07

Musí to být zapsané ve velkém techničáku. Bude tam věta ve smyslu Zaplacen poplatek na recyklaci autovraků nebo něco podobného a částka podle emisní normy tedy 10 000 nebo pokud je novější, tak 5000.

Datum: 31.01.13 13:32

Původní majitel ho musí nejprve na úřadě odhlásit na Vás, tzn. .bude potřebovat Vaše údaje.

Detailnější info např. zde:

http://www.registr-vozidel.cz/prihlaseni-vozidla

Datum: 31.01.13 14:30

Toto platí, pokud vám původní majitel nedá plnou moc. Pokud vám plnou moc dá pak ho k přepisu vůbec nepotřebujete.

k dotazům výše: Pokud budete vozudlo kupovat od jinud a máte zmiňovanou plnou moc, pak jej musíte nejdříve v místě evidence odhlásit a následně u vás přihlásit. Co se týká EKO daně - ta pokud byla zaplacena, tak je to zapsáno v technickém průkaze - je to zápis ve smyslu "poplatek do SFŽP uhrazen" nebo tak nějak. .

Od: nu*
Datum: 31.01.13 14:45

já bych se především podíval do velkého TP, kdo je tam skutečně zapsán jako poslední, pak bych se zajímal o to proč má auto pražské značky když dotyčný nebydlí trvale v praze atd...vidím že v tiom lidí mají čím dál tím větší hokej

Datum: 31.01.13 18:57

Vacek

bacha na to, kdo je zapsán v techničáku na posledním místě. Je to opravdu ten, co Vám to prodává?

Na kupní smlouvu se NESMÍ jezdit.

Bacha na podvody...

Datum: 31.01.13 19:56

a jak je mozne ze plno lidi tak jezdi koupi auto staci pry jen kupni smlouva plicie za to pry nedava pokuty to pry neresi hlavne ze je auto pojistene a technicka

Od: nu*
Datum: 31.01.13 19:58

tal jezdi, po první silniční kontrole nám napiš jak to proběhlo

Datum: 31.01.13 20:21

vacek, to je jako že hodně lidí jezdí opilých a nikdo to neřeší...

Můžete mít místo techničáku kupní smlouvy? Nemůžete!Žádný zákon Vám to nedovolí..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.