1xJak funguje na železnici generální stop?

Od: Datum: 31.01.13 08:52 odpovědí: 6 změna: 31.01.13 13:45
avatar

Na železnici mají možnost tzv GENERÁLNÍHO STOP, které zastaví všechny vlaky v okolí.

Jak to funguje? Nějaké rádiové vysílání v okruhu 1-3km a strojvůdcům se něco rozsvítí na znamení, že mají okamžite zastavit?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 09:06
avatar

"Generální stop je funkce tratového rádiového systému na železnici, která umožnuje výpravcím nebo dispecerum v prípade hrozící nehody zastavit na dálku všechny vlaky v urcitém okruhu."

vida, v první případě jsem si to myslel správně - rádiové vysílání :) Ale co v té lokomotivě? Bliká, svítí, houká nebo to brzdí samo? :)

Datum: 31.01.13 09:04
avatar

Ano (ten dosah nevím, ale je určitě větší), a funguje to i bez součinnosti strojvůdce (přijímač na loko vyhodnotí signál a zastaví automaticky).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: artemio2*
Datum: 31.01.13 09:24

Vlaky se zastaví ve stavu nouze tím,že je automaticky vypuštěn vzduch z brzdové soustavy,bez zásahu strojvedoucího.To umí právě tlačítko generální stop.Je to skvělý vynález,který už zachránil stovky životů,podobně jako v letadlech protikolizní systém TCAS,který upozorní na nebezpečí kolize.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.01.13 13:45

Tahle otázka mi také vrtala hlavou jak to funguje, nyní už to vím, po tom co jste napsali odpovědi. To je dobrá, nebo spíše výborná bezpečnostní pojistka. Je dobře že něco takového existuje :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 10:20
avatar

Největší problém na tom je, aby člověk /obvykle výpravčí/ včas vyhodnotil situaci a nerozpakoval se to použít. Taky aby nebyly sankce za nesprávné použití, aby se pak člověk nebál do toho bacit, protože když to bude zbytečně, tak přijdu o prémie. Je to fakt dobrá věc a zas tak často se naštěstí nepoužívá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.