Prodane auto,vraceno predchozimu majiteli

Od: Datum: 30.01.13 00:30 odpovědí: 15 změna: 30.01.13 19:58
Dobry den,chci se zeptat,asi tak pred pul rokem jsem si koupila auto s tim ze je na me odhlaseno,jelikoz si nakonec pritel poridil vetsi,tak jsem to sve v odhlasce na me prodala tchyni s plnou moci k prihlaseni na ni...smlouvu s ni mam,po dohode si vzala auto ode me na splatky,ale dala mi jen prvni mesic a ted po 3mesicich mi auto vratila s tim,ze nezvlada platit a uz neni v takovem stavu v jakem si ho brala,coz se taky da cekat.Nakonec jsem se dozvedela,ze si na auto neudelala povinne a ja to svoje zrusila hned tyden po prodeji,kdo bude stihan?a mohu auto znovu prodat? nechci za ni platit sankci za to,ze auto 3mesice jejiho uzivani nemelo povinne ruceni,prosim napiste
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: davidvw
Datum: 30.01.13 05:07

Pěkné ráno přeji. Přečetl jsem si vaše trable a věřím že je to nepříjemné, ale nebojte se pač jste v právu (plně v to věřím). Jde o to jaké bylo znění kupní smlouvy. Pokud bylo smýšleno že auto bude přepsáno ihned popřípadně bylo přepsáno tak jste ušetřena povinosti platit poplatek za nepojištené vozidlo. Pokud je auto stále přihlášené na vás ale kupní smlouva byla uzavřena s cílem přepsat auto ihned a ne až po doplacení celé částky tak jak mile vám příjde dopis od České kanceláře pojistitelů tak obratem zpět odešlete odpor s kopii prodejní smlouvy a tím zastavíte řízení a oni to budou žádat po novém majteli.

Dále tímto si nejsem jist ale pokud bude nůtné vzít automobil zpět tak si vyžadejte od kupující plnou náhradu jaké koliv škody na voze.

Dále asi nebudu schopen pomoci. Takže přeji hodně štěstí při vyřizování.

(Pokud jsem se v něčem spletl tak mě prosím opravte, předem děkuji)

Ohodnoceno: 0x

Od: laybor*
Datum: 30.01.13 08:48

ČKP bude za pár let vymáhat nezaplacené povinné ručení po Vás - toto budete moci vyvrátit prodejní smlouvou na tchýní, takže pořádně uschovat smlouvu o prodeji vozu.

Auto znovu prodat můžete , (jak jste napsala plnou moc na tchýni, tak to samé na nového majitele)

Ve smlouvě bych uvedl jako prodávajícího tchýni.

Od: ewik*
Datum: 30.01.13 09:12
a nemela bych to s CKP resit radeji hned? nebo nemam se obratit na nekoho,kdo mi poradi?
Datum: 30.01.13 18:41

s čkp to řešit nemůžet, páč zatím o Vás neví, poradit se můžete s kým chcete, záleží jen na tom, zdali problému rozumí. Radit umí každý, ale občas to dopadne špatně..

Od: nu*
Datum: 30.01.13 09:52

- sankci bude platit majitel auta, který auto v rozporu se zákonem 168 provozoval

- plná moc k přihlášení? Nechochopila jste institut plné moci, po stopadesáté tady v poradně to znovu vysvětlím, udělit někomu plnou moc k něčemu znamená, že ten, komu uděluji plnou moc,bude jednat mým jménem. Asi těžko bude jednat tchyně vašim jménem při přihlašování auta na své jméno, s vaší plnou mocí může přihlásit auto na vás...k přihlášení auta na sebe žádnou plnou moc nepotřebuje

- prodat může každý jen to, cop vlůastní, jinak je rodej neplatný

- občanskoprávní vttahy a možná dluhy a sankce si vařešte mezi sebou, nopvý majitel ketrý auto provozoval měl za povinnost auto pojistit, pokud tak neučinil čeká ho sankce

Datum: 30.01.13 09:59

nu - vím že o problematice něco víte ,ale tady vás musím poopravit.

Plná moc je aspon u nás na úřadu vyžadována k přihlášení vozu na jiného majitele než je v odhlášce.

Já XY tímto uděluji plnou moc panu AB k veškerým úředním úkonům spojených s přihlášením vozu BMW - RZ OOO OOOO na jeho osobu.

Tak to u nás vyžadují - X x ověřeno.

doplněno 30.01.13 10:52:

laadal - ne na mě ,ale na mového majitele - a to je trochu rozdíl - dost podstatný.

doplněno 30.01.13 10:54:

laadal - ladaadal - co to je za nick?

doplněno 30.01.13 11:01:

Aha - ten nick :D

Paní je v odhlášce - dohlašovat nemusí na sebe , ale dá plnou moc k dohlášení na nového majitele .

Opravdu 150 x ověřeno.

doplněno 30.01.13 11:16:

Jirka2 - ve velkém techničák

je Držitel vozidla - a když to prodává tak je pod iniciály kolonka

vozidlo převedeno - odhlášeno .

doplněno 30.01.13 11:41:

ladaadal - první věta , je na mě odhlášeno .

Od: ladaadal*
Datum: 30.01.13 10:35

Ale vždyť NU to tak napsal. Plná moc je potřeba, když potřebuju, aby na mě kamarád napsal auto a nemám čas tam zajít, dám mu plnou moc, že to za mě může podepsat a zadat tam moje údaje.

doplněno 30.01.13 10:57:

Ty to ale zase obracíš. Pokud ty dáváš plnou moc, novému majiteli, že si to může přepsat, tak mu ji dáváš proto, aby to z tvého jména odhlásil a ty ses tam nemusel plácat. S tvojí plnou mocí to odhlásí z tvého jména a už bez plné moci si to napíše na sebe.

A opačně, když tam nebude chtít jít on, dá ti plnou moc. Ty to bez plné moci odhlásíš ze svého jména a na tu plnou moc to napíšeš na něj.

Proč by měl mít plnou moc, když to píše na sebe. Na to mu stačí jeho občanka.

doplněno 30.01.13 10:58:

Co by to bylo? Napíšeš Lada dvakrát za sebou a to druhý je odzadu do předu.*smich*

doplněno 30.01.13 11:17:

Nojo, v tomto případě ano, protože tu plnou moc potřebuje nová majitelka na to, aby se to odhlásilo z tazatelky. Tazatelka není v odhlášce, ale v nedokončeném přihlášení. V odhlášce (odhlášený) je ten původní majitel.

doplněno 30.01.13 12:07:

Ano, což znamená, že majitel odhlásil a jako nového nahlásil mě. Tudíž majitelka by měla přihlásit na sebe - na to ta plná moc a pak odhlásit na další majitelku. Prostě ta plná moc není k tomu, abych dělal úkony za sebe, ale za někoho jiného. Je vcelku logické, nebudu si brát plnou moc na to, abych si dělal svoje úkony.

Datum: 30.01.13 11:05

Prosím mohl by mi někdo vysvětlit co znamená ,,Auto je na mne odhlášeno "

Datum: 30.01.13 11:15

Ono není na tebe odhlášeno, ale je odhlášeno na nového majitele - od tebe odhlášeno.

Prodáš auto, na magistrátu ho odhlásíš, což znamená, že tebe vymažou z registru a napíšou si tam nového majitele. Dřív ti sebrali i malý techničák, ale to už myslím dnes nedělaj. Do velkého techničáku nového majitele zapíšou, až si to on přijde přihlásit na sebe. Při té příležitosti mu zároveň vydaj malý techničák s jeho jménem (a odeberou ten s tvým jménem, jestli to tak funguje a nesebrali ti ho při odhlášce).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.01.13 11:31

Dík za vysvětlení v budoucnu mě tato operace bude čekat.

Datum: 30.01.13 12:17

ladaadal - trošku v tom děláte hokej -

vše je jednodušší , žádné dohlašování a znovu odhlašování není potřeba , k tomu právě stačí ta plná moc at už od majitele nebo v tomto případě od odhlášeného - 9 letá praxe s úředníky .

Datum: 30.01.13 12:21

Ale to já přeci vím, ale tys to na začátku špatně popsal. Ale to už je jedno, hlavně že to všichni pochopili.

Od: buss®
Datum: 30.01.13 13:30

Stíhaný nikdo nebude, jen zaplatí sankci ČKP ze nepojištěné vozidlo. Auto jste jistě dostala zpět se smlouvou, tedy jste povinna hradit PP vy, Za dobu co měla vozidlo tchýně, je to na ní (zřejmě jste ji i uvedla při změně vlastníka). Kupní smlouvy si uschovat. Auto můžete prodat dál.

Datum: 30.01.13 18:44

ewiku, pokud nebudete stále vědět co a jak udělat, tak si mne najděte on line, vezměte si před sebe techničák, a probereme to. Záleží kdo to odnese, zdali vy, nebo tchýně.

Od: nu*
Datum: 30.01.13 19:58

Napíšu to jinak, původní majitel si splnil zákonnou povinnost, nahlásil změnu provozovatele, výsledkem uvedeného úkonu je zápis osobních údajů člověka, kterého žadatel označí v žádosti za nového majitele-provozovatele do mezikolonky velkého TP.

Pokud bude nakonec žádat o registraci někdo úplně jiný, než ten, kdo je uveden v mezikolonce velkého TP, je nesmyslné a absurdní, aby žadatel předkládal úřadu nějakou plnou moc vystavenou člověkem, zapsaným v mezikolonce.

Pokud to nějaká úřednice nepochopila, obohaťte jí o informaci, že obsah pojmu PLNÁ MOC v souvislosti s jednáním na úřadech je vysvětlen v pragrafu č. 33 zákona č.500/2004 Správní řád.

Samozřejmě chápu, že žadatel o registarci by asi měl nějak doložit, proč o registrarci nežádá ten, kdo je uveden v mezikolonce TP, běžně se tak nakupoují auta v bazarech, v mezikolonce TP je uveden bazar, žadatel má s bazarem sepasnou kupní smlouvu, tu předloží spolu se žádostí o regustaci a je vše vysvětleno.

Když budeme hodně důslední a budeme se držet striktně zákona 56, ani v případě, že je uveden v mezikolonce někdo úplně jiný, při splnění všech zákonných podmínek nemusí míz žadatel žádnou kupmí smlouvu.

Zákon vyžaduje k registraci předložení řádně vyplnění žádosti, velkého a malého TP, protokolu z evidenční kontroly, dokladu o povinném ručení, značek - pokud jsou původní značky z jiného kraje. Protože kupní smlouva může být i ústní, v případěústní smlovy jí nepotřebujete.

Ani v případě, kdy jí máte písemnou Vám jí zákon neuklád předložit, takže registraci nakonec úřad provede. Registzračním místům nepřísluší zkoumat vlastnické vztahy. Skutečnost, že ministertvo dopravy není schopno celá léta navrhnout novelu nevyhovujícího zákona nelze nahrazovat aktivitou úřadů, i když je k tomu MDCR možná tlačí.

Platí totiž zásada že úředník může činit jen to, co je mu uloženo zákonem, a to jen v jeho mezích. Tákon nic takového neukládá.

Napiště mi který úřad vyžaduje ty plné moci. jsem zvědavý.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.