Odebraný ŘP - vrácení

Od: Datum: 15.11.12 15:10 odpovědí: 8 změna: 18.11.12 00:13

Ahoj. V jakých případech je třeba opět dělat přezkoušení v autoškole za odebryný řidičák ze zdravotních důvodů? Pouze pokud jsem měl zákaz řízení rok a déle?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 15:59
 
avatar

No já měl řidičák odebraný taky ze zdravotních důvodů pro přílišnou únavu*smich*déle než rok a musel jsem dělat testy i jízdy.

doplněno 15.11.12 16:00:

Tedy bylo to přesně rok...

 
Datum: 15.11.12 16:57
 
avatar

364 a méně,tak ne,365 a více,pak už ano...Kalendářní rok je mezníkem...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jonda*
Datum: 15.11.12 17:55
 

Dík. To jsem rád tedy.

Ale i v jiných případech se mi to zdá jako kravina, pokud byl odebraný ze zdrav. důvodů, člověk nic nezavinil a musí řešit ještě tohle. A nějaká obhajoba, že řidič rok neřídil a je potřeba jej znovu otestovat se mi zdá poněkud vadná. Co jiní, kteří mají řidičák zaprášený v šupleti s nulou kilometrů.

Datum: 16.11.12 05:49
 
avatar

Jo tak to musíš apelovat na naše zákonododárce s dotazem, oč je řidič, který pravidelně jezdil a přišel na rok o papíry více ochuzen o znalosti řídit vůz než ten, kdo vůdčí list sice vlastní třeba třicet let ale naposledy jezdil v autoškole...*zed*

 
Datum: 15.11.12 17:56
 
avatar

Nastudujte si §100 zákona 361/2000 Sb. tam je to přesně uvedeno. Jen pro rychlou orientaci - mělo by se jednat o dobu delší než "3" roky a ne nějakých 365 dnů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.12 07:06
 
avatar

cyril-nevím jaký §,ale po více jak roce(365 a víc) musí žadatel o vrácení ŘP-at už z jakéhokoli důvodu,doložit "odbornou způsobilost" a odborná způsobilost je co...? Asi ne můj vlastní úsudek občana,že i třeba po dvou letech dobrý-tak to bohužel nefunguje...

 
Datum: 16.11.12 21:17
 
avatar

Tak jednou místo vlastního úsudku zkuste nastudovat příslušné předpisy a nebudete muset příště mást tazatele nesmysly!

Nebo snad uvedete na podporu svého tvrzení i přesné znění zákona?

 
Datum: 18.11.12 00:13
 
avatar

Na stránkách MVCR je v zákonech uvedeno, to, co tvrdíte. Paragraf 94, odst. 1 a). Zdravotní způsobilost, tři roky.

V době, kdy jsem přišel o papíry a žádal o vrácení podle §94 1 c) to bylo rok bez a zkoušky, dnes to tam ovšem nevidím... Budu muset zjistit, jestli to tehdy bylo správně (5let zpět).

doplněno 18.11.12 00:16:

Paragrafem 94 rozumím odnětí řidičáku, abychom si rozuměli. Vy myslíte § 100, vrácení, který s 94 souvisí ovšem...

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.