Auto v odhlášce

Od: Datum: 29.01.13 19:25 odpovědí: 14 změna: 29.01.13 21:37

Dobrý večer,

koupil jsem auto, dnes mi majitel předal velký TP a vozidlo je na mě odhlášeno.

Co mám dělat dál? Říkal, že s tim takhle můžu jezdit dál...

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 19:27
avatar

Ano s vozidlem je možno jezdit pokud je zaplaceno povinné ručení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gerard
Datum: 29.01.13 19:34

Do odhlášení na mě (včera) vozidlo mělo zaplacené povinné ručení, ale jestli ho pův. majitel hned zrušil nevím.

Do kdy si musím uzavřít nové pojištění na své jméno?

Datum: 29.01.13 19:46
avatar

Pojistit nejlépe okamžitě. Bez pojistky byste neměl jezdit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erende
Datum: 29.01.13 19:33

..lidi toho napovídají...ovšem § 6, 56/2001 hovoří o tom, že každý kdo hodlá provozovat...atd...musí registrovat, tedy přihlásit na místně příslušném registru vozidel...za mě : pojistit - zaregistrovat a mám klid...ale jestli má někdo rád adrenalin...je to jeho věc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 19:40
avatar

vozidlo je přeci registrováno...

zde je jen potřeba oznámit změnu vlastníka, to již provedl prodejce...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gerard
Datum: 29.01.13 19:45

Takže stačí pouze pov. ručení?

A nevadí, že v malém TP je uveden pův. majitel?

Děkuji mnohokrát za rady.

Datum: 29.01.13 19:48
avatar

Důležité je to, co je ve velkém TP. Jestli je tam platnost malého TP omezena, pak můžete s novou pojistkou jezdit jendo konce doby jeho platnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gerard
Datum: 29.01.13 19:54

Kde by to mělo být ve velkém TP napsáno? Nenašel jsem to tam.

Datum: 29.01.13 20:04
avatar

Záleží jaký typ TP máte. Jinak vcelku kdekoliv. Pokud to tam není nikde, pak je malý TP platný i s ustřiženým rohem nebo s procvaklými dírami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 29.01.13 20:27

Jste vlastníkem, zajistěte si "povinné ručení", to jste si měl domluvit s prodejcem, kdy on ho zruší, tedy ohlásí změnu vlastníka.
Co dělat dál? Zajít na svůj místě příslušný OdbDSA a provést změnu na sebe (mít protokol o evidenční kontrole + pojistku), nepíšete jak je vozidlo staré, zda prodejce předal i ORV, ekodaň... Je-li ORV, pojistka, lze jezdit (vědět co se předkládá policii). Tudíž nastudujte zák. č. 56/2001, 168/1999, 361/2000 (+vyhlášky). Buďte v obraze.
Bohužel naší zákonodárci dělají zmetky.

doplněno 29.01.13 21:12:

To Gerard: OK, každý místně příslušný OdbDSA by nám měl podat informace, mají je i na webu obce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gerard
Datum: 29.01.13 20:33

Rok 2000. Ekodaň zaplacena už dříve. Techničák mám, pojistku udělám zítra.

Datum: 29.01.13 21:18
avatar

Povinný jste měl už včera.To je to první co byste měl udělat hned po koupi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gerard
Datum: 29.01.13 21:37

Co mi za těch pár dní hrozí? ČKP?

Od: tex®
Datum: 29.01.13 21:12

gerard:

jezdit samo můžeš pokud je platná STK a auto je pojištěno. Postup je tento:

-okamžitě pojistit (dnem odhlášení jsi povinen platit pojištění, v tento den totiž může předchozí provozovatel pojištění zrušit)

-zajet na STK a udělat evidenční kontrolu

-zajít na Mú a auto na sebe přihlásit(potřebuješ TP,ORV, protokol EK, zel.kartu, v příp.že se budou měnit RZ tak i obě RZ, OP a peníze - 800.- + příp.eko poplatek)

Povinnost na sebe auto přihlásit není, ale pokud je auto v převodu, tak každý policajt, který tě bude kontrolovat tě bude směřovat k tomu aby jsi auto dohlásil. I ta jakkoli označená platnost na ORV neznamená, že je ORV neplatné. Hlavně, opakuju, hlavně to pojisti!

tex

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.