Octavia I - nestartuje

Od: Datum: 29.01.13 18:21 odpovědí: 9 změna: 30.01.13 20:38

V pondělí ráno syn přišel na pakoviště k vozu a nastartoval. Po chvíli motor vypnul, protože čekal ještě na jednoho spolujezdce. Pak nastartoval podruhé a za chvíli opět motor vypnul, protože se mu zdály vysoké obrátky motoru na volnoběh - 2000 ot/min. Potřetí motor naskočil, ale vzápětí zhasl. Pak už nešel nastartovat, baterka málo točila, tak jsme dali kabely z FORDA, ale ani kabely nepomohly, prostě nechytal. Prosíme o radu, čím by to mohlo být, akumulátor jsme přes noc nabili, točí dostatečně, ale motor nechytne.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 18:28

benzin?nebo naftak?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.13 18:39

Benzin, 55 kW, 1600 ccm. Mohly by to být mokré svíčky? Dají se určitým způsobem startování vysušit elektrody svíček nebo se musí svíčky demontovat a elektrody očistit ručně? U karburátorových motorů se protočil motor s plným plynem a profouklo se to. U této stříkačky to neznám:))

Datum: 29.01.13 18:59

nevěřím tomu že by se to uchlastalo.. pravě že tohle není karburátor... to by musela byt zasekla klapka jedině... a tou klapkou bych taky začal... ale svičky nebude od věci zkontrolovat v jakem jsou stavu

Od: osprey
Datum: 29.01.13 19:23

Mohla by to být kuna v sání. Prožere mrcha vzduchový filtr, cejtí olej a po nastartování jí to vtáhne do váhy vzduchu, V kombinaci s kočkou namotanou v rozvodovém řemenu jde o zapeklitou závadu.

Datum: 29.01.13 19:27

Kuna to nebude, tu jsme měli na chalupě na půdě a její pach bych poznal :))

Od: jerrysima*
Datum: 30.01.13 14:15

Mel jsem stejny problem a vymenil jsem cidlo chladici kapaliny a bylo to OK. Je u Octavie na prave strane motoru v prirube od ktere vedou hadice na topeni a k radiatoru. Je na to na nem svorka na elektro a je tam pouze nasazena a drzi ho platicka zavlacka. Jednoduche vymenit a ani skoro nic nevytece, ale neotvirejte nadrz na chladici kapalinu.

Datum: 30.01.13 16:09

víte ono je uplně ideální opravovat auta přes počítač :) naprosto přesně vím co tomu je.. zrovna včera jsem si pořídil věšteckou kouli :D

Od: jklk
Datum: 30.01.13 16:07

benzín je?

Datum: 30.01.13 20:38

Díky všem, postoupil jsem martyrium po garážistech v obvodu Prahy 6, ale většina měla zataženo a nikde nikdo (kolem poledne). Konečně jsem narazil na servis, kde byl mechanik velmi ochotný, naložil mne do auta a odjeli jsme na parkoviště, kde stála ta nezbedná Octavia. Mechanik odblokoval imobilizér a mašina okamžitě chytla! Synovi se v pondělí nějak podařilo ten imobilizér zablokovat v protizlodějské poloze, takže motor nechytal a nechytal. Stejně ale pojede zítra syn do toho servisu, kde mu ten mechanik vyčistí a seřídí nějakou klapku, protože nějak lítají volnoběžné otáčky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.