Jak projet křižovatkou

Od: Datum: 28.01.13 19:38 odpovědí: 12 změna: 29.01.13 14:00

Zdravím, mám celkem neobvyklý dotaz. Zítra dělám závěrečné zkoušky v autoškole, a dělá mi problém jedna křižovatka, kterou určitě projedu. http://i.imgur.com/P9ojCoR.jpg vypadá takto

berme v potaz že jsem modrý, jelikož jsem na hlavní pojedu s červeným první, to vím, ale jak je to potom s předností vozidel co jsou na vedlejší? Dává se přednost z prava i "přes hlavní"? dával by zelený přednost růžovému? Jak to tady bude? Předem děkuji všem za rady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 19:56

První zelený, je zprava, ale odbočuje vlevo a tak najede do křižovatky kde proto dává přednost protijedoucímu růžovému. Žlutý poslední, pokud mu ale zelený v křižovatce nepřekáží, může jet zároveň s růžovým.

doplněno 28.01.13 19:58:

To všechno samozřejmě až po projetí vozidel na hlavní.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.13 20:00

Já bych to viděla takto: modré a červené je hlavní silnici, takže pojedou oni. Pak pojede růžové, zelené a nakonec oranžové. Zelené by křižovalo cestu růžovému, oranžové nemá volno zprava, protože tam stojí zelené.

doplněno 28.01.13 20:01:

ale netvrdím, že je to správně.

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 28.01.13 23:16

souhlas, 1. modré a červené, 2. růžové, 3. zelené, 4. oranž

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.13 11:01

Pánové, případně dámy! Všichni jste přehlédli jeden fakt, a sice ten, že podle tvaru křižovatky vyznačeného na dodatkové tabulce nemá žádný řidič protijedoucího, kterému by měl dávat při odbočování v křižovatce přednost! Je to chyták!

Takže napřed pojedou vozidla na hlavní silnici : 1. modré (kterému dává přednost zprava oranžové)

2. oranžové

Pak pojedou vozidla z vedlejších silnic, která projedou plynule celou křižovatkou! : 1. zelené (je nejvíce vpravo)

2. žluté

3. růžové

doplněno 29.01.13 11:06:

Oranžové je vlastně červené, spletly mne předchozí odpovědi :))

doplněno 29.01.13 11:12:

Pokud se mohou bezpečně minout modrý a červený, tak mohou projet křižovatkou současně, protože se nekříží. Jinak má přednost modrý, protože jede k červenému zprava.

Datum: 29.01.13 11:19

Zelený dává přednost protijedoucímu, tj. fialovému, takže to máte nějaké domotané. Podle mně to mají dobře eulalie a asd.

Datum: 29.01.13 11:23

Podle dodatkové tabulky jede zelený rovně (nemění v křižovatce směr jízdy) a jeho protijedoucí modrý byl na hlavní a už odjel! :))

doplněno 29.01.13 11:28:

Ten chyták je právě v tom, že reálná situace v terénu se trochu liší od dodatkové tabulky, která však je pro určení přednosti v jízdě směrodatná a při případném střetu se podle ní rozhoduje o zavinění!

doplněno 29.01.13 11:31:

Jinak tazatel uvedl barvu růžovou, tak to zase neměňte na fialovou :))

Od: buss®
Datum: 29.01.13 11:42

A není náhodou rovně spíše k fialovému? Kde jede to lomí v 90°.

doplněno 29.01.13 12:31:

Jak to vidím v reálu, tak dodatkové tabulky neodpovídají reálné situaci (nejde-li o pravé úhly)!

Datum: 29.01.13 11:46

Není, podívejte se na dodatkovou tabulku a uvidíte, že osa vedlejší silnice, po které přijíždí ke kžižovatce zelený, splývá s osou hlavní silnice! Takže protijedoucí zeleného je modrý - ten však už je pryč, protože byl na hlavní a odjel současně s červeným.

doplněno 02.02.13 18:25:

Ono je to i špatně nakresleno, protože jsou místo vozidel s případně rozsvícenými směrovými světly jen barevné fleky! Správně by modrý neblikal (jede rovně), růžový bliká doprava, červený bliká doprava, zelený nebliká (jede rovně) a oranžový bliká doprava! Stejně ale platí, že protijedoucího má jen zelený.

Datum: 29.01.13 12:17

Otázka je, jestli tazatel nakreslil správně tabulku, nebo křižovatku. Každá ta možnost má trochu jiné řešení.

doplněno 29.01.13 12:19:

Takže pokud si z nás tazatel nedělá srandu, bylo by dobré to nakreslit znova, tentokrát oba obrázky tak, jak to opravdu vypadá.

Datum: 29.01.13 12:50

já snad neviděl dodatkovou tabulu která je nějak jinak než je skutečnost.. většinou ty směry odpovidaji i skutečnosti... což na tom obrazku rozhodně ne...a nevím jako jak by jste si to vyřešili v realne situaci? budete si představovat podle značky jak to teda je? ja beru protijedouci vozidlo to co stoji naproti mě ne co to do mě napere z boku.. z toho obrazku je jasné že zelený a růžový jsou protijedoucí vozidla a nemůže zelený křížit cestu růžovému..

Datum: 29.01.13 13:02

Ano, v reálu většinou odpovídá tvar křižovatky na dodatkové tabulce skutečnému tvaru křižovatky. Na tom obrázku nikoliv. Něco jiného by bylo, kdyby se jednalo o fotografie. Vzhledem k tomu, že tabulku i křižovatku kreslil tazatel od ruky, je něco z toho špatně.

Datum: 29.01.13 14:00

Co kdybys nám tu hodil link na mapu, ať je to jasné?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.