Matiz - nejde tachometr

Od: Datum: 27.01.13 20:00 odpovědí: 5 změna: 28.01.13 20:25

Dobrý den, v autě mně přestal fungovat tachometr, netočí se ujeté kilometry a nehraje rádio. Nemáte někdo tušení, zda je to pojistka a kde ji v autě najdu?...děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 28.01.13 12:10

Předpokládám,že máte manuální převodovku a ta má náhon tachometru mechanický. Jesli vám na budíku netočí jen najeté km a rychlost to normálně ukazuje,bude závada v budíku. Jestli neukazuje ani jedno je špatný nebo vypadlý náhon tachometru.

S nefunkčním rádiem to nebude souviset. Pojistky najdete na levém předním podběhu, vedle baterie. Bohužel nevím jaké je autorádio, ale dá se předpokládat , že Daewoo a tam bývá pojistka přímo i na autorádiu (zezadu). Nejprve překotrolujte pojistky ve združeném boxu (jak jsem psal na podběhu) a kdž tam budou OK tak pak vyndat rádio a překontrolovt pojistku na něm. Klidně i proměřit napájení.

doplněno 28.01.13 20:43:

Nevím jaký je to ročník, je tady možné, že v posledních ročnících jsou i elektrické tachometry. Taky záleží o jaký jde obsah a výbavu.

Nejprve bych mrknul na ty pojistky. Je tam slušný přstup a kontrola trvá pár vteřin. Proč čekat do jara, když to může být taková prkotina. Pokud budete pojistku měnit, použijte pojistku stejné barvy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kapika
Datum: 28.01.13 20:10

Děkuji za reakci - mě udivilo, že přestalo fungovat vlastně obojí najednou. Venku bylo hodně mrazivo, nicméně jsem vyjely a vše fungovalo. Po ujetí 3 kilometrů "volební" zastávka a pak už právě tyhle věci nešly, tak jsem myslela, že spolu souvisejí.

Nic z toho se ani po několikerém zastavení nezprovoznilo, tak to holt zvládnu bez a na jaře přijde na řadu oprava u někoho, kdo tomu rozumí víc než já.

Od: kapika
Datum: 28.01.13 20:22

Jinak nejde tachometr, ani kilometry, čili předpokládám, že ten náhon tachometru sama neopravím *smich*...nebo se do toho rozhodně pouštět nebudu. Závada ohožující nás na životě to snad není, tak to holt nějakou dobu zvládneme bez potřebných údajů *vtip*.

Datum: 28.01.13 20:18
avatar

Mám mauál taky ale tacho je elektronický!

Zkuste projít všechny pojistky-protože když nejde AR tak je to jistě pojistkou nebo radiem.Tachometr ,pkd je možnost s autem na rampu nebo zvedák ,pod auto a zkouknout-ve vvětšině případů je náhon (ať již elktro nebo mechanický,na spoji motor převodovka za motorem nad p.poloosou.(řekl bych je to jednodušší než vymontit přístrojovku)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kapika
Datum: 28.01.13 20:25

Aha, děkuji - zase jsem krapet chytřejší. Dnes bylo autíčko zasněžené a nechtělo se mně něco kolem hrotit, ale až bude venku trošilinku příjemněji, tak to samozřejmě omrknu . *slunce*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.