Profesní způsobilost řidiče

Od: Datum: 26.01.13 19:41 odpovědí: 1 změna: 26.01.13 20:28

Dobrý den,

můžete mi prosím pomoci s objasněním způsobu, kterým řidič prokáže skutečnost, že je řidičem vozidla
používaného při přepravě věcí, které řidič využije při výkonu své závislé práce nebo podnikání, pokud
řízení není hlavním předmětem výkonu závislé práce nebo podnikání řidiče (viz níže bod třetí) např.
při silniční kontrole (viz níže bod druhý) či dokonce při následném správním řízení?
Postačí k tomuto účelu např. pracovní smlouva či dohoda o provedení práce? Prosím Vás o
konkrétní uvedení příkladu prokázání této skutečnosti.
1) Dle §6 odst. 9 zákona č. 361/2000 Sb. je řidič motorového vozidla, k jehož řízení opravňuje řidičské
oprávnění skupiny C, C+E, D nebo D+E nebo podskupiny C1, C1+E, D1 nebo D1+E nebo řidičské
oprávnění uznávané jako rovnocenné je povinen mít při řízení u sebe průkaz profesní způsobilosti
řidiče pro příslušnou skupinu nebo podskupinu nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem
Evropské unie, s výjimkou vozidel stanovených zvláštním právním předpisem
(tj. § 46 odst. 3 zákona č.
247/2000 Sb.).
2) Dle §6 odst. 12 zákona č. 361/2000 Sb. je řidič na výzvu policisty motorového vozidla povinen
předložit doklady podle odstavců 8 a 9 policistovi ke kontrole.
3) Dle § 46 odst. 3 bodu g) zákona č. 247/2000 Sb.
(tj. zvláštní právní předpis vztahující se k §6 odst.
9 zákona č. 361/2000 Sb.) povinnost účastnit se zdokonalování odborné způsobilosti řidičů nevztahuje
na řidiče vozidel používaných při přepravě věcí, které řidič využije při výkonu své závislé práce nebo
podnikání, pokud řízení není hlavním předmětem výkonu závislé práce nebo podnikání řidiče.

Děkuji Vám předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ajtdmw
Datum: 26.01.13 20:28
Já bych řekl, že stačí slovní oznámení. Pokud ne, tak by vám oni měli dokázat, že jste řidič z povolání, ne vy. Toť můj názor, zkušenost s tím nemám.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.