Kupující nepřevzal doklady od prodaného auta

Od: Datum: 24.01.13 16:28 odpovědí: 5 změna: 24.01.13 20:50

Zdravím, můj bratr prodal v květnu 2012 auto do Prahy a provedl i odhlášku vozu na úřadě. Poté poslal doklady poštou (malý i velký TP, malý procvaknutý v datu odhlášky). Jenže doklady se vrátily zpět. Tak je poslal znovu a po půl roce se doklady vrátily na úřad v místě jeho trvalého bydliště, kam je poslala cizinecká policie v Brně spolu s dopisem, kde uvádí, že byly nalezeny. Podrobnosti o místě nalezení uvedeny nejsou, ani nic dalšího. Povinné ručení je zrušeno na základě kupní smlouvy a odhlášky, bratrovi by tudíž neměl vzniknout žádný dluh. Má i dokonce dopis z ČKP, kde se něco takového píše (ten jsem neviděl, jen vím, že po něm chtěli nějakou úhradu za pojištění, načež reagoval zasláním kopie kupní smlouvy a odhlášením na nového majitele a oni mu pak odepsali, že tedy ok, že mu dluh nevznikl).

Jenže co teď s doklady?

Auto jsem mu prodával já na plnou moc, navíc spolu s přítelkyní, takže má dva svědky. Vozem odjeli nějací cizinci, kteří s sebou měli Čecha s bydlištěm v Praze. Asi to byli kolegové - dělníci, ale ten Čech vypadal, jakoby ho k podpisu donutili, vpodstatě vůbec nekomunikoval, jen přihlížel situaci a nevypadal ani nijak zvlášť inteligentně. Ten podepsal smlouvu a na jeho adresu se posílaly doklady. Za to ostatní pánové si počínali jako ostřílení kupci aut, nejrůzněji vůz testovali a pak také smlouvali o ceně a zaplatili.

Máme podezření, že autem nakonec odjeli mimo republiku a nic dál neřešili. Jestli je pryč i kupující to nevím. Chtěl bych se zajít mrknout na adresu jeho bydliště a poptat se, ale stejně si myslím, že i kdybych na něj narazil a dal mu doklady, hodí je do koše..

Dá se s tímto něco dělat? Aby to bratr mohl pustit z hlavy a neměl u sebe ani doklady? Může vzniknout nějaký dluh či závazek bratrovi jako poslednímu přihlášenému majiteli vozu i přes provedenou odhlášku?

Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.13 16:30
avatar

V tomto případě se nic neděje bratr není vlastníkem a tím to končí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 16:42

Takže doklady může vpodstatě klidně vyhodit?

Datum: 24.01.13 16:51
avatar

vyhodit do sběrných surovin, nebo schovat na památku. Já bych to uložil..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 24.01.13 19:10

já bych je schoval i s nějakým důkazem,že jste se mu snažili doklady doručit. Kdyby jednou nedejbože nastal nějaký problém, je lepší to mít u sebe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.01.13 20:50

Bratr si splnil, co zákon káže. Takže co vííc. TP, doklad o zaslání si ponechat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.