Muck truck nebo Lumag?

Od: Datum: 24.01.13 13:06 odpovědí: 8 změna: 13.10.14 17:12

Potřebujem koupit motorové kolečko a rozhodujeme se mezi v česku vyrobeným Muck truckem nebo německým Lumagem md 250. Muck truck je až o 15000,- dražší, ale asi má trochu silnější motor. A to bych právě potřeboval poradit jak velký může být rozdíl mezi motorem: Honda GXV 160, 4kw, 5,5 koně, zdvihový objem 163 cm3 a motorem: Briggs Stratton 700 series DOV, 3,2 kw?koně , zdvihový objem 161 cm3. Nejsem si jist zda mezi těmito dvěma motory může být takový rozdíl abych to vůbec poznal a tedy zda to stojí za těch 15000,- navíc. Samozřejmě už se dá koupit i v číně vyrobené motorové kolečko s tím motorem honda, které je ještě levnější než to německé , ale tam bych se bál , kvality a i toho, že motor může být kopie atd. p.s. potřebujem s tím jezdit hlavně do kopce. Měl by prosím někdo nějakou radu či zkušenost? Děkuji. Pěkný den.!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 24.01.13 13:12

No, 0,8kW na ručním kolečku už znát bude. Otázkou zůstává Honda VS B&S. V poslední době se Honda hodně propadla a B&S ji s přehledem válcuje, ale může to být u každého motoru jiné. Rozhodně ten rozdíl nebude takový, aby stál za 15000,- . Taky mi to přijde trošku divný, nemají to kolečko z jiných materiálů, jiné rozměry nebo tak něco? 15t není určitě rozdíl jen motorický.

Ohodnoceno: 2x

Od: pokopeli
Datum: 24.01.13 13:29

Díky. oboje jsem prohlížel na živo, je to jak přes kopírák. Spíš bych řekl, že to je jako se vším i auta ,telefonování a spousty dalšího je v německu levnější. Navíc výroba muck trucku už byla v česku ukončena. V továrně mají poslední kus, mám ho zatím zamluvený za cenu tedy jen asi o 10tis dráž než ten Lumag. Někde jsem se ale dočetl, že pro výkon motoru je nejdůležitější ukazatel zdvihový objem a ten je tedy mezi těmi dvěma motory rozdíl pouhé 2cm3.

Od: bono*
Datum: 24.01.13 13:34

Motorové kolečko si půjčte na den v půjčovně, vyzkoušejte a pochopíte. Kvalitu, výkon už řešit nebudete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.13 13:50

jo muck truck jsem zkoušel sice ne doma, ale u té půjčovny byli taky kopce, ale ten lumag nikde v půjčovně nemají. myslíte to tak , že teřba i ten Lumag s tím asi trochu slabším motorem je stejně pořád tak výkonný, že nám to bohatě stačí? Nedostanem se k domku autem, ani v létě a máme kozí stezku tak 15 - 20 ° stoupání , místy krátký úsek možná i 25 ° . No rád bych ušetřil 10 tis , ale zas aby mě to nezůstalo v půli kopce . díky za názory .

Datum: 24.01.13 14:00

Kolečko jsem chtěl koupit na jednu velkou zakázku, kde nebylo možné použít nic jiného. Velký strmý kopec a nutnost přepravit velké množství zeminy a kůry. Kolečko jsem nejprve vypůjčil(lumag) a práce s ním byla k posrání. Vysoké nároky na obsluhu (něco mezi tankem a vrtulníkem), cesta dolů s prázdnou vražedná. Ve finále práce byly pořešeny klasickým kolečkem a dvěma pracovníky v zápřahu na laně, a já jsem šťasten, že jsem ten krám nešel rovnou koupit, jak jsem měl v úmyslu. Proto opravdu zvažte.

Datum: 24.01.13 14:17

A sakra ;( A kde je ta půjčovna prosím,? Tady jsou všude jen muck trucky .

Datum: 24.01.13 15:39

Kolečko jsem půjčoval před věma lety v půjčovně Boells v Praze. Jinak výrobky lumag nejsou špatné, mám několik let vibrační desku a pěch, a mimo drobností (povolených šroubů, propálených bowdenů o výfuk a výměn olejů) žádné větší vady. Spíše celková myšlenka kolečka je zcestná, proto asi i český výrobce končí. Problém je hlavně s vyvážením korby, následným nechtěným ujížděním do stran, což musíte neustále korigovat. Stejně k tomu musel být další pomocník, který asistoval a za jízdy rovnal. Dále skutečně není možné, vyrobit kvalitní stroj za částku okolo 40tis. zkřížením kolečka a sněžné frézy. Kdyby to opravdu fungovalo, budou toho plné stavby. Opravdu nad tím raději nepřemýšlejte.

Datum: 13.10.14 17:12

No tak už máme rok a půl a jsme nadmíru spokojeni, je to velký pomocník , všichni byli překvapeni , dokonce jsme s ním nahoru dostávali dřevo a krytinu na střechu a všechno krásně vyvozil i po sněhu , fakt paráda , jediný problém je , když chcete jet po nakloněné rovině, to mu moc nejde, hned by se překlápěl. To my tu ale moc nemáme, a těžké náklady do kopce i s kopce zvládá bezvadně ... jo, řeč je o lumag md 250 .A vtipný bylo, že jsem řešil zda bude dostačovat síla motoru a když ho přivezli, ukázalo se , že kolečko má silnější motor než uváděli v eshopu firmy ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.