Výklep karoserie - fabia

Od: Datum: 24.01.13 12:12 odpovědí: 9 změna: 23.04.13 20:07

Zdravím,

objevil se mi problém v podobě promáčkliny na fabii, viz. příloha. Nemá někdo zkušenosti s tím, zda se to místo dá vyklepat (promáčklina cca. 1x2,5 cm, lak nepoškozen)?

Foto je pouze ilustrační, na vlastním autě je Rallye zelená barva a mám strach, že když by se to kitovalo a stříkalo, tak by tam byl vidět barevný přechod přechod.

http://imgshack.cz/images/78446055970262727761.jpg

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.13 12:25

a tato promacklina ti zas tak moc vadi?! Pokud ne nech totak , pokud ti to vadi zkus to vyklepat a uvidis co ti to udela ... prece jen auto je spotrebni zbozi a stejne za 2dny zaparkujes u kaufu a dedek s popelnikama ti to ve spechu pro levny olej opet otuka...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.13 12:31

Možná to půjde. Jinak se to dělá tak, že se tam navaří očka s drátu a za ty se pak plech vytahuje. Pak se odbrousí, doklepe a nalakuje.

Datum: 24.01.13 12:47

spis bych to kitnul pokud to neni promacknute aby byla nejaka ostra hrana a nedokazal jsi to pak vybrousit na puvodni stav.

Od: viperius
Datum: 24.01.13 12:45

Přes ty očka to vypadá solidně, avšak bych se bál zformování té ostré hrany, která je na tom plechu v přechodu, neboť ta promáčklina je přes ní. Dále pak zaoblení té ostré hrany dále, než je ta promáčklina při vytahování toho plechu pomocí těch oček ...*nevi*

Datum: 24.01.13 12:53

Jak někdo píše ,že se navaří očka,no nevím já viděl,že se přilepili nějaký tavným? lepidlem, a pak se to vytahuje,po opravě se jen odlepí (jakoby odlomením-lep zůstane na očku) a kastle,resp.postižené a opravené místo se jen vyleští.nebo se používájí další metoda opravy bez stříkání tmelení atd v autosalonu to kdysi ukazovali a byl to p.Zbyněk Merunka,který byl s autem v servisu a uváděl tuto pasáž daného pořadu!

Datum: 24.01.13 13:10

To jsem psal já. To s tím tavným je vhodné na velké plochy a ty očka jsou vhodná spíš na rám a skelet (tedy ono místo na fotce tazatele. Takto se stím pracuje:

Od: buky*
Datum: 25.01.13 15:58

Zavolej semhle, tady to spravujou perfektně, nechával jsem tam dělat některý ďolíky, poslal jsem tam i souseda s namačknutým volvem a přijel nadšenej! http://www.vinicars.cz/*slunce*

Datum: 25.01.13 16:06

ono je nejlepší to zavest at to posoudí oni jakou metodou to opravit... myslím že je zbytečne to tady řešit když ani nikdo nevi jak ta promačklina přesně vypadá..

Datum: 23.04.13 20:07

Dnes jsem vracel autopůjčovně (pracovníkovi v mém bydlišti) Hyunday I20 a při prohlídce vozu jsme narazili na malou promáčklinu na dveřích (od nějakého dobráka při otev. dveří)v lemu asi 1,5 cm velkou a tak 0,5cm hlubokou,lak narušen není.Pracovník mi sdělil,že mne zítra budou kontaktovat ohledně případného řešení(náhrada škody), kolik asi takováto sranda stojí?

doplněno 10.05.13 15:03:

...dlouho nic a dnes mi přišla faktura na proplacení 4.800kč za lakování dveří. Přijde mi to jako nehoráznost, jak jsem popsal výše ohledně rozsahu promáčkliny*blee*

doplněno 11.05.13 20:50:

Copak půjčovny nemají auta havarijně pojištěné,zvlášť když jde o 2 roky starý vůz? V tom případě bych měl zaplatit jen určité procento spoluúčasti, nebo se pletu?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.