Jak donutit noveho majitele dohlasit auto?

Od: Datum: 21.01.13 16:07 odpovědí: 10 změna: 21.01.13 20:39

Dobrý den, před necelými dvěma roky jsem prodával auto. Auto jsem koupil od pána, který ho na mě odhlásil a já jsem ho na sebe nedohlásil, nebot jsem auto jen opravil a během měsíce jsem ho prodal novému majiteli, který mě ujistil, že si auto na sebe dohlásí a zaplatí ekodaň 3000,-. Jenže, jsem zjistil, že se tak nestalo, neboť mi přišla pokuta za rychlost, abych ji zaplatil a bylo to spácháno v době, když už jsem auto neměl. Pokutu jsem řešil tak, že jsem předložil úřadu kopii kupní smlouvy. jenže ted řeším to jako se dalším takovým nepříjemným věcem vyhnout a jak donutit toho člověka kterému jsem to prodal, aby si to na sebe tedy dohlasil?

Předem děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 17:07

Budete se muset s novým majitelem domluvit, protože chyba je na vaší straně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.13 17:08

Nemáte žádné právní páky, jak přinutit někoho, aby dělal něco co nechce. Musíte se smířit s tímto stavem. Klidně se stane, že vozidlo prodá dalšímu, o kterém nebudete nic vědět..

Od: laybor*
Datum: 21.01.13 17:14

Co řešíte - prodal jste vůz a nejste majitel - máte kupní smlouvu - ta řeší majetkoprávní vztahy ,

majetkoprávní vztahy neřeší registr vozidel.

Z kupní smlouvou budete vyvracet všechny přestupky co napáchá nový majitel.

na druhou stranu ,kdyby jste vůz na sebe dohlásil a pak odhlásil na nového majitele - jak jste měl udělat -

tak by jste se tady nemusel ptát.

Od: idannik*
Datum: 21.01.13 18:23

Děkuji za odpovědi. Když to tedy pujdu na základě kupní smlouvy co mám na úřad odhlásit, budu muset platit ten ekopoplatek nebo to bude spadat na toho koému jsem to prodal?

Od: k2
Datum: 21.01.13 18:27

Abyste mohl s autem jakkoliv "uredne nakladat", potrebujete velky TP, ten predpokladam nemate. Aby Vam vystavili jeho duplikat, musite byt majitelem vozu. To nejste.

Datum: 21.01.13 18:41

k2 má pravdu a ještě ani nemáte auto, abyste udělal evidenčku... takže chba byla na začátku, že jste chtěl ušetřit za eko daň, teď to již nehoňte a pečlivě uschovejte smlouvu.

Sankce Vám nehrozí..

Od: asd*
Datum: 21.01.13 19:08

Nejste majitel, takže nemůžete nic dohlašovat atd. Kupní smlouvu pečlivě uschovejte, budete s ní prokazovat že nejste majitel vozu. Nejlíp udělat si minimálně jednu ověřenou kopii a uložit ji na jiné místo (hodí se to např. pokud vyhoříte)

Datum: 21.01.13 20:30

Neříkejt, že jste auto prodal do měsíce. Ještě po Vás bude chtít finančák daň.

Datum: 21.01.13 20:39

myslím že můžete uvést do kuppní smlouvy že nový majitel je povinen na sebe dohlasit ale nevim jestli je to nějak zvlášť účinné...

Od: nu*
Datum: 21.01.13 20:39

Jak vás donutit k tomu, aby jste nosil každou středu bílé kalhoty?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.