Topení felície

Od: Datum: 21.01.13 11:30 odpovědí: 9 změna: 22.01.13 14:14

Zdravím všechny!

kamarád na Felícii 1.3 MPI má problém s topením nedávno jsme měnily rádiátor,no a ted mu jede ventilátor jen na jednu rychlost na 1,hřeje na 2 málo a na 3 vůbec,čím to může být prosím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 11:32

nejspíš jste to dobře neodvzdušnili

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.13 11:53

a jak se to odvzdušnuje?

Datum: 21.01.13 12:05

ideálně auto postavit čumákem do prudšího kopce,nastartovat,pustit topení na max.(ne ventilátor),kontrolovat hladinu kapaliny v expanzce(případně dolívat)a dokud půjdou zpátečkou bublinky nechat běžet...Tuto procedůru opakovat dokud nebude topení fachčit jak má...

Datum: 21.01.13 12:08

já mám dotaz neb mi otázka není zcela jasná ale jestli dobře čtu tak mu netočí ventilátor jestli je to tak je třeba skontrolovat předřadný odpor a jeho konektor ten mívá vyhnilý dráty a pak to zlobí

Od: ladaadal*
Datum: 21.01.13 12:11

Já to spíš pochopil, že mu jedou všechny rychlosti, ale čím rychleji, tím studenější vzduch - tzn, že radiátor nestačí dohřívat. Viděl bych to taky na ten vzduch.

Datum: 21.01.13 12:21

taky jsem pochopil,že čím vyšší rychlost ventilace(ta asi fachčí),tak fouká studenější vzduch-čili "nestíhá" topení,je to tak...?

Datum: 21.01.13 12:28

toto mi napsal co mu to dělá:

když chcu to spustít na 3. vetilator tak mne to nefoukajel jsem a z ničeho nic mi to samo vyplo ventilator a tak jsem to dal na menší sice to topí, ale nema to takovou vyhřevnos dlouho to trvá než se to vyhřeje to auto ,a když jsem tam měl neutral a zastavil jsem tak mi to přestalo hřat bud byto mohlabýt pojistka protože tam mam15aperovou a ma ta byt25
Datum: 21.01.13 12:38

prohlídnout pojistky a dát tam ty správný to je základ takže kontrola pojistek

má správnou teplotu motoru nemá to studený že by třeba problém s termostatem?

Od: jakub654
Datum: 22.01.13 14:14

Zřejmě odešla odporová dekáda v regulaci rychlostí ventilátoru. Nebo je špatný kontakt na přepínačí rychlostí ventilátoru.

Jinak voda je hnaná systémem topení neustále, takže v teplotě by problém být neměl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.