Nový majitel nepřihlásil auto

Od: Datum: 05.02.13 19:35 odpovědí: 15 změna: 06.02.13 18:41

Dobrý den,

koupil sem vůz v bazaru, který byl na mě "odhlášen", ale já sem ho na sebe ani nepřihlásil a prodal dál ( v techničáku ale stále figuruje původní majitel. Ani já tam nejsem veden jako ten na koho to bylo odhlášeno). Nevím jak to bazar dělá a co je tedy zapsáno nyní v registru.

Dnešní majitel se stále vyhybá přihlášení vozu na sebe a už se mnou ani nekomunikuje. Jsem sice jištěn smlouvou, ale stejně bych rád věděl, jestli se dá proti tomuto postupu nějak bránit. Nerad bych měl v budoucnu nějaké popotahovačky po instytucích?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 05.02.13 19:41

...ani já tam nejsem veden...

...který byl na mě odhlášen...

Trochu si to odporuje

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zdendys75
Datum: 05.02.13 20:00

No právě to nevím jak to je. Říkal sem si že když tam nefiguruju, tak budu asi mimo. To ale nic nemění na tom, že jsem to koupil v tom bazaru a sám nevím jak a kde budu figurovat. Pokud tedy tomu správně rozumím, tak to půjde za tím chlápkem co to dal do toho bazaru a ten pak půjde dokazovat, že to prodal v bazaru a přes bazar dojdou na mě. A já pak zas budu dokazovat, že sem to prodal tomu co to má teď :). Trochu kolotoč. Tak jako tak to nemění věc na tom, že by to byly zbytečný starosti a rád bych dohnal toho co to má teď, aby to přihlásil.

Datum: 05.02.13 19:43

Pokud máte smlouvu tak se máte čím prokázat smlouva je platná pokud tam máte to co tam být má pokud se někdo ozve podáte kopiji smlouvy a jste stoho venku

doplněno 05.02.13 19:44:

Jasně pokud nejste v TP napsán tak jste mimo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 19:58
avatar

Myslím že povinností majitele vozu je přepsat jej do 14 dnů ode dne koupě vozu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdendys75
Datum: 05.02.13 20:03

To myslíš správně, ale praxe je trochu jiná. Zvláště když tam figuruje ekodaň.

Od: furik
Datum: 05.02.13 21:04

koupil sem vůz v bazaru, který byl na mě "odhlášen",...to jako, že jste si koupil své bývalé auto?...prodal jste ...máte prodejní/kupní smlouvu...tak povinnosti jsou na novém majiteli...sám jste nepřihlásil...tak proč to samé vyžadujete po něm?...čemu se chcete bránit...? že by pojištění? ...jezdil jste s nepřihlášeným a nyní řešíte nějaký přestupek...? naučte se dělat co se má a problémy - světe div se - nebudou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdendys75
Datum: 05.02.13 21:17

Myslím, že takovéto odpovědi jsou trochu mimo mísu. Kdybych chtěl aby tu za mně někdo dělal blbce, tak sem napsal trochu jinej titulek. Takže si běž kázat jinám. Auto jsem na sebe nepřihlásil kvůli ekodani, jak je víše popsáno. Při prodeji bylo dohodnuto, že si to ten típek na sebe přihlásí, ale samozřejmě to chápu, proč se tomu vyhybá. Šlo mi o to se dozvědět jestli je cesta, jak ho k tomu donutit. Né o to, abych tu poslouchal chtrý keci od pana správného!

Datum: 05.02.13 21:27
avatar

Blbce děláte ze sebe sám,píšete že je na Vás odhlášeno a pak že v TP nejste!.Nezlobte se ale pokud byste použil hledání a to čemu se říká mozek,tak byste si pár odpovědí,lteré se dájí napasovat přesně na Váš případ našlo!

Je tu k tomu jen za posledních cca14 dnů asi 4x psáno na toto téma.

doplněno 05.02.13 21:30:

Jo a další starosti s tím být mohou protože jste to neudělal jak měl-po koupi přihlásit na sebe (nebo ZTP a pak na sebe) a při prodeji řádně odhlásit na kupce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.02.13 21:26

Mnohokrát už řešeno, ale máte v tom trochu zmatky, byl na mě "odhlášen", ani já tam nejsem veden.. Máte smlouvu, prodal, proč jste dával z ruky TP? Auto už není vaše. Ale zapomínáte sdělit důležitější, jak je to s pojistkou. Trocha si to ujasněte. Víte co říká psycholog Hubálek? A jiný mluví až o 90 %. Chtěl jste vyčurkat..., teď se bude auto prodávat vesele dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 06.02.13 12:41

"instytuce " ČKP se určitě ozve, a obešle vás oba

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdendys75
Datum: 06.02.13 15:27

Nechápu, proč by se ozívala, když pov. ručení je hrazeno. To jste si vydedukoval svůj scénář, nebo co? Navíc o pojištění tu nikdo nemluvil. Koukám, že tady se asi dávaj body za zbytečné odpovědi :). Pokud by to už teď nehradil ninější majitel, tak mě kreje kupní smlouva, ne? Takže obeslat by mohla, stejně jako obesílá zbytečně X tisíc lidí. Odpověď jak sem ho mohl prodat už radši ponechám bez komentáře :)

Od: nu*
Datum: 06.02.13 15:35

1.) "ozývala " se píše s ypsilon

2.) pokud v TP figuruje původní majitel, bude obeslán také, českou kanceláří

3.) samozřejmě sdělí údaje člověkam na kterého auto odhlásil, to jenáš tzazatel

4.) já tvrdím, že je česklá kancelář obešle všechmyp orotže to tak běžně dělá

5.) zbytečné a nadbytečné jsou tvé poznámky, tataztel vyslovil obavy že bude mít nějaké oplétačky, a já tvrdím, ANO, BUDE

6.) je super, že má kupní mslouvu, ale když ti běží měsíční lhůta k tomu aby tě čkp nedala k soudu, díváš se na svět jinak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 06.02.13 15:49

to nebyla odpověď ,ale otázka . Děkuji za odpověĎ

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 06.02.13 12:46

jak jste mohl auto prodat , když není podle dokladů vaše?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 18:41
avatar

artík-jednoduše proto,že co je v dokladech nic nevypovídá o vlastnictví(jako celý registr a údaje v něm)...Jinak vlákno je vcelku zábavné-"auto je na mně odhlášeno,ale nikde nefiguruju...",zřejmě to byl nějaký "figurant"...:D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.