Dopravní značka přitlučená na vratech

Od: Datum: 20.01.13 19:41 odpovědí: 12 změna: 21.01.13 20:37
Dobrý den chtěl bych se zeptat zda platí dopravní značka přitlučená na vratech jedná se o dopravní značku B28 zákaz zastavení policista mě chtěl pokutovat tak jdu na správní řízení děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.01.13 19:44

Neplatí...

Značka, která neodpovídá ´zákonu´ - ať svými rozměry (apod.) a nebo umístěním není platná...

doplněno 20.01.13 19:47:

Jo - ale pro případ toho správního řízení si situaci nafoť a zajisti si svědka - policajti totiž, dost často, zákony neznají...

:-D

doplněno 20.01.13 19:54:

Libovolného svědka - jde o to, aby ti dosvědčil, jaká a jak umístěná značka to je, ne o samotný přestupek - pokud značka nevyhovuje zákonu, žádný přestupek se nestal... ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: havran1234*
Datum: 20.01.13 19:50

ok díky mam fotky svědka bohužel ne byl jsem tam jen ja a ten měšťak

Od: ladaadal*
Datum: 20.01.13 19:51

Jak píše mowla, nemůže si kdekdo přitlouct značku kam je mu libo, musí mít povolení a správné osazení. Stejně jako neplatí, když si někdo načmárá na vrata bílou barvou zákaz stání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 19:55
Tady ani nepůjde o samotnou značku, ta je ta zbytečná. Hlavní je(1) Řidič nesmí zastavit a státn) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci,
doplněno 20.01.13 20:05:

Pro co nechápou, před vratama, kde má někdo vjezd na pozemní komunikaci je ze zákona zakázáno zastavit a stát. Není důležité jestli tam nějaká značka je a nebo není.

To že si tam lidé ty značky sami dávají je způsobeno, že málokdo zná zákony a pak tam každej trouba parkuje.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.01.13 21:05

Myslím, že tady bude rozhodující, co policista zapsal do záznamu o dopravním přestupku. Zda vámi citované porušení §27 silničního zákona, pak se tazatel odpovědnosti asi nezbaví. pokud, ale uvedl jako důvod nerespektování dopravní značky B28, která je možná nelegitimní, pak je možné, že tazatel ve správním řízení uspěje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: havran1234*
Datum: 21.01.13 20:36

Ještě dodám že dopravní značka na vratech stromu nebo zdi domu opravdu neplatí zjištěno na správním řízení

Od: johhny16*
Datum: 20.01.13 23:54

Andělck maš pravdu.pokud vídim vrata tak se ze zdravého selského rozumu před ně nepostavím tohle muže udělat jen trouba.Vžijte se do situace majitele vjezdu,když se vam do vjezdu postaví trouba x krát po sobě a vy potřebujete vyjet,asik by jste neskakal radosti že vám tak někdo stoji.Ale pozor,policiste neznaji zakony,i když značka nebyla umistěna dle zákonu a evidentně tam neměla co dělat,záůeži na tom jak to polisista poda a sepiše.Takže bych to asik zhrnul,policisté jsou neznali zakona a řidiči jsou hlupaci,pač jsi to dělaji sami ty problemy...

doplněno 21.01.13 00:00:

a ještě dodám jednu věc...Vy jako řidič vidite vjezd v nich vrata na vratech značku zakaz zastavení a vy se tam postavite?No ja byt ten policista tak vám napalim tu největší možnou pokutu co mam k dispozici za tento přestupek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.01.13 20:00

A kdo ji tam umístil, je na to rozhodnutí? A pak, není tam zákaz zastavení, stání, obyčejně bývají před vjezdy, též čí je pozemek. Takže samodomo je na nic když platí zákon. A jistě byla schváleného provedení. Pokud je tam zákaz ze zákona, pak byl policista ... To jsou třeba i značky zákazu vjezdu na cesty k odlehlým barákům, bez rozhodnutí nelze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.13 21:26
avatar

Havrane, myslím, že andělíček má pravdu. Za jaký přestupek Vás policista dal do správního řízení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: havran1234*
Datum: 21.01.13 20:29

Policista mě řekl že stojím v zákazu zastavení a ukázal na značku B28 na vratech tak jsem mu řekl že taková značka neplatí vyžadoval pokutu tak jsem se k přestupku vyjádřil písemě a řekl že to s ním řešit nebudu ať to předá správnímu řízení.Ještě my řekl že jsem ňákej chytrej a ať si nepřeji ho potkat v civillu je to obecní policista ještě zvažuji nějakou stížnost.

Datum: 21.01.13 20:37
avatar

hm, tak to určitě vyhrajete, pokud neuděláte nějakou hloupost..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 00:05
avatar

Něco z praxe.
Svého času (před cca 16lety a bydlel jsem jinde než dnes) jsem přijel okolo půlnoci domů a protože se mi nechtělo objíždět celý blok domů, střihnul jsem to ulicí, kde byl zákaz vjezdu do naší ulice, kde byl jen průjezd zakázán (z opačného směru). Zastavil jsem proti svému domu, přímo pod značkou zákaz zastavení.
Než jsem se stačil vyhrabat z auta, přistála vedle mne policejní felicie a ze staženého okénka na mne huláká policajt " pane řidiči, máte to za 500". Slušně mi zatuhlo (právě kvůli té značce, pod kterou jsem stál (značka byla přidělaná na stromě, rovnoběžně se silnicí, zády k chodníku, na kterém to firemní parkoviště, kde se nemělo stát, bylo). Říká si - tak tohle teda neukecám. No z policajta nakonec vylezlo, že to je za ten zákaz vjezdu. A neý jsem se zmohl na nějaký protest, z druhé strany vylezl se smíchem policajt dopravák, se kterým jsem se znal a prý "to se bál viď". No bál - tehdy to bylo dost peněz. Z pokuty nakonec nic nebylo, vysvětlili jsme si to.
Tak jsem teda neodolal a zeptal se, jak je to stou značkou Zákaz zastavení, pdo kterou stojím. Docela překvapen jsme se dozvěděl, že nejen že je značka nepředpisově umístěna, ale že je tam nejspíš nelegálně (oficiální značka to byla), protože legálně by takhle umístěna být nemohla. Ale hlavně - že pokud stojím před ní, tak nic neporušuju i kdyby byla legální, protože ten zákaz platí vždy až za značkou (takže jen na tom chodníku, ne na silnici před značkou). A pokud by měl platit i na té silnici, muselo by tam být namalované vodorovné dopravní značení.
Popsaná situace samozřejmě neřeší stání před vjezdem na pozemek a pod (viz příspěvky výše), ale můžete si zkusit něco podobného ověřit třeba přímo u nějaké dopraváka.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.