Závada na motoru fabia I motor ATD

Od: Datum: 20.01.13 16:23 odpovědí: 13 změna: 20.01.13 21:23

Na fabii 1.9 TDI 74 kw mi za jízdy začala blikat kontrolka žhavení a na displeji tachomertru svítí nápis Motor do dílny! Vše ostatní u motoru funguje normálně, motor chytá, jede, nekouří, táhne, nepřehřívá se, náplně ok. Nevíte, čím to je? V manuálu jsem se dočetl, že pokud bliká kontrolka žhavení u běžícího motoru, je závada na elektronice řízení motoru.To by ale nejelo, nebo byse to klepalo, smrdělo a pod, ale nic z toho to nedělá, jede to pořád stejně.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 16:46

Svítí brzdová světla?

Ohodnoceno: 2x

Od: buky*
Datum: 20.01.13 16:52

Gratuluji a děkuji za pomoc, správně spínač brzdových světel, nebo obě brzdové žárovky. Co pan NU, ještě googlí, ještě googlí, ještě hledá ...

Od: nu*
Datum: 20.01.13 18:29

já nehledám zaručené informaca na google jako ty, ale blahopřeju k tomu manuálu, ten každý nemá

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.01.13 18:54

Pokud si inteligentní, tak si jistě pochopil smysl toho dotazu, a pokud si myslíš, že tohle je v nějakým manuálu, tak se nenech vysmát.Já na těch autech dělám denně 8 hodin, tahle závada je mezi znalejma známá jak falešná pětka, ale běžnej motorista je z toho vyvalenej. Moc lidí by mi tu neporadilo, to něco značí, že? Jen technická- trochu mám z tebe dojem, že odpovídáš tak trochu stylem oni o voze, já o koze. Jinak pro tvojí info, já dělám s autama 29 let, na koncernu 17 tak naco manuály. Podle sebe soudím tebe viď. Doufám, že jsi to pochopil a to si představ já nikdy fábii nevlastnil. Toje viď!

Datum: 20.01.13 19:18

značí to +- 7 různých závad.. mě to třeba začlo blikat když přestal reagovat plynový pedál... ano bud žarovky nebo spínač brzd je mezi zavadama taky.. ale jinak těžko radit bez diagnostiky... a to si tady hrajeme na kdo ví víc nebo jaký účel to má mít?

doplněno 20.01.13 19:19:

já auta nespravuju.. jen ty naše co máme doma a tohle třeba vím protože jsem to už řešil kdvuli tomu pedálu..

Datum: 20.01.13 19:37

Jasně, tohle je tzv. přiřazená závada, protože zadní světla nepatří pod elektroniku motoru, přesto to na ně reaguje. Diagnostikou poznáte jen ten spínač, žárovky nikoliv ( pro šťouravce typu NU platí pro řj do roku 2005).Ten plyn tam samo patří a dalších X závad, jak správně píšete. jenže ty závady mají vždy nějaký projev na chod motoru, což u žárovek ani spínače není. Pochopil jste, chtěl jsem vědět , jak na tom jsou především ti přebodovaní na špičce a dopadlo to podle očekávání.Radu jsem dostal z konce pole. To je dobrej poznatek hlavně pro ty, co maj problém a hledaj skutečné a jasné řešení, ne řečnění.

Datum: 20.01.13 19:29

dám taky hádanku... Motor TDI nejde nastartovat... rozvody, OK nafta ok.. vše se zdá být v pořádku.. vag nehlásí chyby... při startování motor točí lehce jakoby měl slabou kompresi... co je to? :-P

Datum: 20.01.13 19:45

Je to rozbitý!

doplněno 20.01.13 19:46:

Od hallova snímače po dalších 50 věcí.

Datum: 20.01.13 19:48

hmm nějake další návrhy? podotýkám motor točí jakoby neměl kompresi...

doplněno 20.01.13 19:59:

dabel bingo... chcipaci klapka to je většinou... ale s touto zavadou si nedokaže poradit hodně servisu jak jsem si všiml...vymění se pulka komponentu a auto nejede... hmmm co ted... :D

doplněno 20.01.13 21:55:

buky v tom souhlasím... lidi co o tom nemají páru by se neměli raději vyjadřovat...

Datum: 20.01.13 19:53

nám se něco podobnýho stalo když sme dělali rozvody a otočili si vačku

jinak typuju zavřenou chcípací klapku nebo seklej Egr v otevřený poloze

Datum: 20.01.13 20:18

Zavřená chcípací klapka dobrý, ale to je vidět zvenku podle polohy táhla ovládání podtlaku,toho si všineš dost brzo, egr otevřenej nevadí, to nastartuješ. Vadnej hallák se chová stejně, nedávno takhle lakýrové přijeli mondeem, nastříkali blatník a už neodjeli. Motor točil jak divej, ale ani to nehleslo.Zhášecí klapka? ne hallák to byl 2800 a jelo to. Takhle se tu můžem přetlačovat celý hodiny. *ua*

Datum: 20.01.13 20:49

proč přetlačovat je to poradna o autě víme jen to že ho někdo má a že má problém tak skoušíme s vlastních skušeností reagovat a snažit se dotyčnýho nák nasměrovat a pokud je dotyčný tachnicky zdatný a nemá ty ruce zrovna levý měl by si poradit pokud ne je lepší to svěřit odborníkům *frajer* a nebo sou lidi a ty se snažej samy něco pochytit a naučit pak je to kapku pokus omyl ale každej nák začínal a cpát auto kvůli každý prkotině do servisu to leze do peněz *smich*

já osobně se též neživím opravami aut jeden čas sem opravoval sice vysokozdvyhy všeho druhu ale ted sem mechanik seřizovač v potravinářský výrobě auta mám jako koníček a to přes 20let spíš se hrabu radši v autoelektru ale dá se říct že si na svým opravým vše akorát karosařinu ne do toho nefušuju*smich*

a k tomu otevřenýmu egru mám pocit že nový naftový fordy stím maj problém když se sekne a zůstane otevřenej :)

Datum: 20.01.13 21:23

Jo máte pravdu, já proti nic nemám, mě jenom ničej lidi typu pan NU, tak mi pak chvíli trvá než se uklidním. Já dokážu rozeznat kdo poradí způsobem aby to pochopil i laik, proti Vám nic nemám, naopak jste jeden z mála který reaguje na otázky mezi prvními,pokud smím hodnotit tak vcelku dobře. Každý se zmýlí, to je lidské, já mám jen rád, když reagují lidé, co jsou tzv. v obraze, bohužel často to bývá jinak.Hezký večer.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.