Zamrzají mi ostřikovače

Od: Datum: 19.01.13 20:22 odpovědí: 18 změna: 20.01.13 14:01

i když mám směs do -20, a to a už nějakou dobu, stejně mi to nahoře v hadičkách zamrzá, takže když potřebuju očistit sklo, nic nestříká... co se s tím dá dělat? co kdybych dolila vodkou, kterou doma nikdo nechce pít?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: aaautod
Datum: 19.01.13 20:47
Tak třeba to není do mínus 20, nějaký ty hypermarketový značky jsou vesměs všechno pohádky. Zkuste to míň naředit, vodky je škoda, jestli to teda není ta, po kterej se musí člověk učit brailovo písmo;)
Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 19.01.13 20:51

Zřejmě ta směs reálně není do -20°C...

Vylej (odsaj, vystříkej) obsah nádržky a dolej novou... Tou vodkou sice asi nic nepokazíš, ale ani - zřejmě, nic nevyřešíš...

;)

Datum: 19.01.13 21:03

Ona rada než zimní směs nalijete tak všechnu letní nejdřív vystříkejte není až tak od věci...

Vodkou se nic nezkazí, otázka je jaký bude poměr vodky vs. tekutina v nádržce ostřikovače.

Auta s velkými skly, čoštěním světel a dalších fičůr mají hodně objemné nádrže...

Datum: 19.01.13 21:10

Většina aut to má tak, že když je motor auta delší dobu v provozu, teplo z něj zamrzlou vodu v ostřikovačích rozpustí. Takže po delší jízdě (ev. po delším stání nastartovanýho auta) až budou ostřikovače fukční, podle množství kapaliny (čím míň tím líp) v nádobce buď doplnit kapalinou s nižším bodem zamrzání(*) a pořádně prostříkat, aby se to, co zamrzalo, vyplavilo ven nebo odebrat (vysát, vystříkat pomocí čerpadla(**)) zamrzající kapalinu z nádobky a nahradit jinou, lepší.
* - touto kapalinou může být nová kapalina do ostřikovačů, ale v nouzi i třeba obyčejný líh nebo ta vodka - pak ale pozor na to, že můžete být častěji kontrolována na alkohol, protože ta vodka je většinou cítit
** - při vysávání pozor - nevysávat pusou hadičkou, kapalina do střikovačů může obsahovat i methylakohol a být tak jedovatá

Datum: 20.01.13 08:17

ronyx, no právě že to takhle u mě nefunguje... ujedu 80 km a v průběhu jízdy musím zastavovat a ručně si umýt sklo, protože ty trysky jsou pořád ucpaný... natož při krátkých jízdách do práce - to nemám šanci...

Datum: 20.01.13 09:35

Rozumím, pak je kromě zamrznutí ještě možnost ucpání trysek nějakou nečistotou (pokud tam lijete kapalinu do 60, tak je to ucpání dost pravděpodobné, protože ta by hned tak nezamrzla a to ani ji jen dolíváte do staré letní - jinak to nedělám, stále jen dolívám). Zkuste nejdřív otvory v tryskách na povrchu auta prošťouchnout např. špendlíkem (pozor, pokud je na konci taková malá kulička, tak když s ní pohnete, bude vám ostřikovač pak stříkat někam do pryč a ne na sklo - kulička slouží k nastavení směru). Pokud ani tohle nepomůže, radil bych opatrně rozebrat trysky (pokud to jde) a vyfoukat stlačeným vzduchem z obou stran. V nouzi někdy stačí po rozebrání profouknout pusou.
Samozřejmě předpokládám, že čerpadlo ostřikovače je funkční - že se točí (odzkoušet se to dá jednoduše tak, že si otevřete kapotu a zvenku skrz otevřené dveře si krátce zmáčknete páčku ostřikovače - čerpadlo by mělo být slyšet (vrčet).

Od: theone
Datum: 19.01.13 21:18

Mám ten samej problém. Řekl bych, že jádro pudla je v tom, že např. nasněží (následně roztaje a zase zmrzne) voda ne z těch ostřikovačů, ale z toho sněhu. A ne v těch hadičkách, ale v té poslední části - "kovových mini tryskách". Prostě se to zašpuntuje. Napadá mě vzít např. odpovídající špendlík a uvolnit to.

Datum: 20.01.13 08:18

theone, zkusím...

Od: opredat
Datum: 19.01.13 21:41

Osobne kupuji tu z Lidlu do -60°C/5l za cca 150,- a jeste nezamrzla ...

http://auto.idnes.cz/test-kap…c=A120220_164145_automoto_fdv

Datum: 20.01.13 08:24

děkuji všem za rady - jak jste psali, že by to chtělo vystříkat letní před nalitím zimní, tak je pravda, že to jsem neudělala, a teď ji mám možná naředěnou... ale možná ne - mám poměrně malou nádržku a dolívala jsem tu zimní do -60 už několikrát, ještě než udeřily tyhle velké mrazy...

teď, když je to zamrzlý, tak nemám šanci s tím něco udělat?

Datum: 20.01.13 08:28
jestli jde jen o trysky, staci je polit chvili vlaznou vodou... a hned vyzkouset ostrikovace. jestli jde o hadicky, tak jedine tepla garaz, vysat hadickou obsah nadrzky, nalit novou a poradne prostrikat, aby se novy obsah dostal az k tryskam.

Datum: 20.01.13 09:15

zkusím ty trysky, garáž bohužel nemám...

doplněno 20.01.13 12:49:

bohužel... nic... musím počkat, až se oteplí... *bzum*

Datum: 20.01.13 13:32

U minulých aut voda (zimní kapalina) v hadičkách nezamrzala,ale zamrzali přímo trysky odstřikovače (jednou jsem někde vyčetl,že na chladiči auta jedoucího po dálnici může při venkovních -15 - 20°c může teplota dosáhnout až -90°c-nezkomal jsem ale ten nápor vzduchu ,no nevím).Na nynějším s Winter packem-vyhřívane př.sedačky,zp.zrcátka+ odstřikovač světel + vyhřívané trysky a je to ok .Nezamrzají!

Datum: 20.01.13 13:37

no, ale nechápu, co mi tím chcete poradit? nějak se v tom neorientuju...trysky jsem se snažila rozmrazit horkou vodou, ale nic...

Od: k2
Datum: 20.01.13 13:41

A co teda vlastne mate zamrzle? Trysky, hadicky, nebo vodu v nadobce?

Datum: 20.01.13 13:45

ne, nádobiq je ok, zrejme jsou zamrzlé hadičky nebo trysky, těžko určit co vlastně...

Od: k2
Datum: 20.01.13 14:01

Mate moznost elektriny k autu? Pak fen ci horkovzdusna pistole. Nebo trysku a hadicku nejak odpojit a vzit domu do tepla, ale to bude u novejsich aut uz trochu (vetsi) problem.

Od: artemio2*
Datum: 20.01.13 13:34

Možná by pomohlo zajet do nějakého nákupního centra s garážemi v podzemí,jsou všude ve větších městech.Tam by mohl led povolit po několika hodinách stání a pak dolít silnější koncentrát.Při zkoušení zamrzlého ostřikovače opatrně a jen velmi krátce podržet páčku,motorek se netočí a mohl by se spálit.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.