Přívěsný vozík - pojištění a odhlášení

Od: Datum: 19.01.13 18:28 odpovědí: 5 změna: 19.01.13 20:50

Dobrý den,

potřebuji poradit. Před třemi lety jsem koupil přívěsný vozík. Vozík byl na mě odhlášen, ale já jsem ho dále nepřihlásil (problémy s evidenční kontrolou). Vozík mi celou dobu stojí neprovozovaný v garáži a nebyl ani pojištěný, v současnosti nemá ani platnou STK. Nevím, jestli mi v tomto případě hrozí případná sankce od ČKP, rád bych se jí vyhnul... Jaký postup je nejlepší, vrátit značku, odevzdat TP a vyřadit vozík z evidence?

Díky moc za Radu

Mirek Č.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 19.01.13 18:56

ano, vrátit značku, předložit doklady a vyřadit registrovaného provozovatele spolu s vozíkem...ale dokud se tam provozovatel nezaregistruje, nelze nic odhlašovat...jak chcete vyřadit ze seznamu někoho, kdo tam zatím není?

K registraci zákon předepisuje protokol o evidenční kontrole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cermir*
Datum: 19.01.13 20:17

Díky. Možná sem se nevyjádřil přesně, v TP je odhláška na mé jméno, ale už nenásledoval krok B (evidenčka, přihlášení, pojištění), myslíte že pro trvalé vyřazení (vrácení značky, TP) budu muset napřed přihlásit? I když v TP je odhláška na mé jméno?

Díky za odpověď

Datum: 19.01.13 20:35
avatar

Navážu na radu přede mnou - vzhledem k vámi uvedeným problémům s evidenční prohlídkou vozík na sebe nepřihlásíte (nelze bez tohoto protokolu), abyste ho pak mohl zrušit. Takže zbývá jen zkusit zjistit (dotazem na příslušném úřadě), jestli lze využít uložení značek do depozitu i ve vašem případě a pokud ano, uložit RZ tam a nechat to tam "vyhnít" V současnosti zákon v podstatě neomezuje dobu uložení - jsou tam sice nějaké lhůty, ale při jejich překročení vám nic nehrozí - ani finanční sankce tam není. Do budoucna vymýšlí různé věci - např i to, že pokud RZ nevyzvednete do určité doby, tak vám stát z "moci úřední" sané vozidlo zruší sám (to by pro vás byla na rozdíl od jiných výhoda a řešení).
ČKP se nevyhnete (od 1.1.2009 do data uložení do depozitu), takže bych doporučil jen schovat doklady od uložení a čekat a doufat, že si na vás nevzpomenou (sankce je za den bez pojištění a úroky tam (pokud se teda nepletu) nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cermir*
Datum: 19.01.13 20:45

Díky. Tak trochu jsem doufal, že pokud vozidlo nebylo přihlášeno, a pokud nebylo provozováno, tak bych se sankci mohl vyhnout.. Depozitum mě taky napadlo, nebyl sem si jistý, na jak dlouhou dobu to jde realizovat. Nevíte náhodou, zda nění pro sankci od ČKP nějaká lhůta (např. pouze 2 roky zpětně, nebo tak)?

díky moc za odpověď

m.č.

Datum: 19.01.13 20:50
avatar

Nejsem si jistý, jestli tam není promlčecí doba, ale tuším že není. A zákon platí od 1.1.2009, takže pokud nebylo pojištění před tímto datem, nic se za to neplatí - pokuta platí až do data platnosti zákona.

P.S. poslal jsem vám vnitřní poštou vzkaz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.