Je nutné výměnit pří rozvodech vše?

Od: Datum: 19.01.13 12:27 odpovědí: 26 změna: 20.01.13 22:46

Dobrý den je nutné vyměnit při rozvodech vše tedy vodní pumpu,kladku,řemen nebo stačí vyměnit jen řemen a kladku jen pro info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.13 12:32

Nejlepší je vyměnit vše.

Ohodnoceno: 1x

Od: laybor*
Datum: 19.01.13 12:35

Raději ano,

co ušetříš na staré pumpě to dáš a ještě více za další opravu.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 19.01.13 12:35

na autě se stočeným tachometrem které je z dovozu a prodáváte to dál stačí vyměnit řemen, aby kupec dojel s autem alespoň domů, na vlastním autě je dobré vymenit vše, ale pokud jste čerpadlo měnil před měsícem, nutné to není...především napínací kladku s hyraulikou která je dnes ok a zítra by mohla prolínat, na té bych nešetřil...když pak řemen spadne, bude to drahé

Od: evinsen*
Datum: 19.01.13 12:42

nemusí,ale na vaší zodpovědnost a pouze se zárukou na provedenou práci. přemejšlejte spíš co byste chtěl dělat kdyby se to posralo...

Datum: 19.01.13 14:03

ani neuvažuj o tom že bys ty rozvody nák ošidil je to cesta do pekel *cert*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.13 14:08

Co stojí udělat rozvody u feldy 1,6 1997 cena cca děkuji :)

Datum: 19.01.13 14:32

3000kč rozvody pumpa a 1500 práce

Datum: 19.01.13 14:34

dik čekal jsem to horší :)

Datum: 19.01.13 14:46

pokud mohu taky jednu otázečku abych nezakládal další otázku kolik stoji vyměna rozvodu (vše jak píšete,kladka,pumpa,řemen) na octávii 1.9 tdi 77 kw rok výroby 2010?

Datum: 20.01.13 13:35
Rapid: myslím, ze máš na rozvody ještě cas, vymenne lhuty u O2 jsou 120/150tis km dle typu motoru. Napinaci kladka 240 respektive 300tis km. Nakonec vymenne lhuty najdeš v manualu pro vozidlo.

Datum: 20.01.13 13:41

jo ale to za předpokladu že má 100% jistotu, že to není stočené...

Datum: 20.01.13 15:29
To máš samozřejmě pravdu, ovšem nedá se to předpokládat. 64tis nebo kolik to má, vice méně odpovídá nebo je to výše. Ja kupoval focuse 2.5roku a ten mel 55tis. Roční c-max mel v době koupě jen 15tis, proverene se serviskou. Nakonec je na to pár triků, jak se to ds poznat. Ostatně 30tisic ročně se nedá najet jen ve městě.

Datum: 19.01.13 18:26

Pokud to bude Tvoje a koupeno jak funglovka, NOVÉ!,a máš o kilometrovém nájezdu přehled, tak by měl stačit řemen .Byla auta kde původní vodní pumpa a kladky přežila přes 300 000km bez úhony!

Datum: 19.01.13 20:51

není nováá je 2 roky stará ;) a má najeto 64 tisic a myslímm že poctivých nechci to zakřiknout ale i kamarád mi říkal že je na tom motoru videt že je novej ;)

Datum: 19.01.13 21:14

udělej to komplet at máš jistotu náhoda je blbec a pak si budeš zbytečně drbat hlavu

Datum: 19.01.13 21:27

mě to práveukazuje servis za 280 dnio nebo za 9700 km v bazaru mi řekli že s tim enmam vubec hejbat, až pak po ty době až se to ukáze že s tim mam zajet do servisu ;)tak jak to je? nevim jestli s tim tam mam jezdit nebo ne mam posledni sefis psaný koncem řijna ;)

doplněno 19.01.13 21:54:

a kolik to cca vyjde celej komplet i s prací? rozvody olejee filtry atd? vejdu se do 8 - 10 tisic? aco serviska musim ji mít vedenou nebo ne? auto se nechystám prodávat nejdřive tak za 7 let ;) a to podle me ude lechce prodejný i bez servisky, protože kdybych nemusel mít vedenou servisku tak bych jezdil do nautorizovaného sevisu ke známím kde mam práci v podstatě za nic ;)

doplněno 19.01.13 23:20:

nn záruka před vánoci končila ;)

Datum: 19.01.13 21:35

to bude servisní interval na výměnu oleje a filtru jinak jak už bylo několikrát řečeno jakmile kupuju auto a nemám prokazatelně zjištěno co se sním dělo tak dělám komplet rozvody oleje a filtry

jinak je to šetření na velmi špatném místě*zed*

doplněno 19.01.13 22:11:

pokud auto neni v záruce neni problém jezdit do opraven kam ti libo

servisku mít nemusíš jak píšeš prodá se to i bez ní já třeba servisku taky nemam ale vedu si sešit kde si píšu vše co mi auto provede a co sem na něm dělal

cenu na tyhle nový auta neznám mrkni na net co stojej díly a budeš vědět

Od: miro®
Datum: 20.01.13 13:52

Vyměnit zásadně vše! Náhoda je blbec a všudypřítomná!

Doporučuji vyměnit rovnou celý motor, ne-li celé vozidlo.Náhoda je blbec a její zapůsobení se nedá předpokládat a odstranit . Vždyť takto se to dnes dělá všude, ve vládě, snad i ve zdravotnictví. Většinou jen z důvodů té náhody, ale spíše z důvodů komerčních.

Promiňte ironii. - miro

Od: k2
Datum: 20.01.13 13:55

Nejak nechapu, co jste timto prispevkem chtel svetu rici. V kontextu otazky je velice mirne receno mimo.

Od: miro®
Datum: 20.01.13 16:09

Jsem mimo-možná, ale nechápu proč při výměně rozvodového řemenu by se měla současně měnit vodní pumpa. Stejně nevíte jaká závada a závada čeho se projeví po výměně rozvodového řemenu. Třeba alternátoru a podobně. Proto ta řeč o potvoře náhodě a dodávám navíc zbytečné výdaje. miro

Datum: 20.01.13 16:21

protože vodní pompa má zasadní vliv na život motoru a je li součástí rozvodů a klekne tak rozvody přeskočí motor se potká a oprava převýší cenu ojetého vozu

osobně sem se s těmito šetřílky již několikrát setkal měli potkáno a vždy tvrdili že rozvody sou nové a při dotazu na vodní pumpu jen tupě zírali že prej chtěli ušetřit

jinak příklad felda 1,6 mého otce nový rozvody i s pumpou 7 let najeto 55000km a ta pumpa šla do kytek nepotkalo se to jen schodou náhod jo a byla to sada od gatesu

prostě když se to doporučuje měnit komplet tak je třeba dobrých rad poslechnout šetřit můžete na autodoplncích a ne na životně důležitých součástech motoru ;)

Datum: 20.01.13 22:26
Ďáble to je jako říkat, at si preventivne výměnu i trysky nebo třeba čerpadlo. Oktavka neni felda, pumpa ma jiné intervaly nez rozvody, třeba pri každé druhé ...

Datum: 20.01.13 22:41

já nemluvím o preventivní výměně já mluvím o tom že pokud si nejsem jist co to auto má za sebou tak je dobrý to vyměnit nebot sou lidi co s oktávkou najedou za rok 5000km ale sou lidi co za ten rok dokážou i 50000km a proč kvůli 5ti tisícům riskovat opravu za 20tisíc a k tomu třeba nervy když mi to někde v noci nechá na holičkách ale je to každýho věc jak se zařídí mé skušenosti hovoří jasně :)

a ještě jeden příklad opel vectra benzín mění se kolem myslím 90000km no asi sem měl smůlu 55000km a na dálnici konec

alfa roméo rozvody bez pumpy vydrželi najet 20000km pak šlo auto na likvidaci neb se mu oprava nevyplatila ale jak říkám pokud hodlá někdo šetřit je to jeho boj ;)

Od: buky*
Datum: 20.01.13 22:46

Jen doplním, že podle výrobce se vodní pumpa kontroluje na těsnost a vůli, pokud vyhovuje tak se nechává původní. To ale neznamená, že nemůže odejít.Kdo má rád klid a nesmrdí korunou 1000kč za novou ho nezabije, pokud to rozpočítáte do 90 000 km, je to zanedbatelná položka.Jinak pokud necháš starou při předešlé výměně, tak se při druhé mění automaticky.To samé- neznám historii vozu, měním rovnou rozvody i s pumpou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.