Centrální zamykání výstup na alarm

Od: Datum: 18.01.13 12:58 odpovědí: 17 změna: 29.01.13 17:40

zdravim, koupil sem si centralni zamykani s dalkovym ovladanim a nema vystup na připojeni blinkru, ma pouze dva draty u kterych je ve schematu napsano alarm ... jde nějak udělat aby při zamčení/odemčení blikly blinkry?nebo houkl klakson..to je fuk ... diky za odpověď ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 13:18

A máte v manuálu popsané, co vlastně je ten výstup "alarm"?

Pokud nem chtělo by vyzkoušet - změřit co je to za výstup. Je klidně možné, že to je právě signál pro blinkry nebo klakson.

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 18.01.13 17:36

Já si neodpustím. Kdyby jste si místo nekvalitního šmejdu rovnou koupil kvalitní český centrál, který to má vše v sobě, neměl by jste tyhle starosti. Takhle to dopadá, když někdo chce ušetřit.

Datum: 18.01.13 18:44

nemyslim si ze by to musel byt hned smejd, i levne alarmy mohou byt funkcni a spolehlive. Spise muze byt problem s prekladem z jazyka zeme puvodu.

Předpokladam ze ten vystup alarm bude opravdu na blikny nebo klakson. udelal bych jednoduchou zkousku zarovka a 2 draty jeden drat na kostru(kamkoli na kov auta) a druhy drat na ten vystup ,,alarm" na řj. alarmu . a zkusit odemknout.zarovka by mela zablikat. pokud ano je to jasne.

doplněno 18.01.13 18:48:

muzete napsat co to je za alarm? zkusil bych se mrknout na googlu co mi to najde.

doplněno 18.01.13 18:51:

i kdyz ted koukam na to schema, je to jen central nebo i central s alarmem.

rekl bych ze mate schema stejne jako kdyz to je central s alarmem a pokud mate jen central tak ,,alarm" bude na 99% na blinkry.

Od: buky*
Datum: 25.01.13 14:49

Podle gumídka kecáš!

doplněno 25.01.13 14:50:

Ne zabu, podle bukyho máš pravdu!

Od: pepec*
Datum: 19.01.13 16:53

mam rozbitej multimetr si pučim někde nebo koupim a pak změřim .. ja sem myslel že to je kvalitni sem to obědnal z tipa.eu ... sem myslel že to je kvalitni a ne nějakej polskej shit .. pěkně mě to nasralo když sem to rozbalil! ... je to tip T221 ( http://www.tipa.eu/cz/central…-13-dalkovy-ovladac/d-117409/ ) je to jen cetral ;) .. ja to zkusim změřit .. s tou žarovkou sem ti zkoušel ale neblikla :( jen v tom cvaklo ..

Datum: 19.01.13 17:02

počítám že tam bude jen relé změříš to ohmetrem či pípákem takže to budou jen výstupy silových kontaktů takže na jeden dáš plus 12V a na druhej cívku spínacího relé kontakt 86 kontakt cívky relé 85 ukostříš a silovými kontakty 30 a 87 rozpojíš třeba přívod k cívce startéru funguje jako jednoduchý imobilizér v klidovým stavu- zamčenej centrál bude relé rozpojeno a pokud odemkneš tak to relé sepne

dle mě je to k ničemu a osobně bych to nezapojoval ;)

Datum: 19.01.13 16:57

akorat sem to zkoušel když nebyli zapojeny motorky .. tak je možny že proto to nebliklo

Datum: 22.01.13 18:35

tak dneska sem to zkusil se žárovkou a hnědej kabel sem připojil na plus žarovky a minus na kostru ... a auto se odemknulo .. počitám že asi když připojim bilej na kostru tak se auto zase zamče .. taky sem našel stejny schema jak to moje ... akrorat že je česky :D http://www.tipa.eu/cz/central…lni-t2104-dverove-13/d-84992/ ... nevite někdo co s tim? asi blinkry blikat nebudou že :(

Datum: 22.01.13 18:46

tak to sou vstupy pro tlačítka ručního ovládání centrálu to je pro případ kdyby sis chtěl udělat ovládání centrálu s interiéru vozu

doplněno 22.01.13 20:03:

ještě to upřesním pokud bys dodělával alarm a ten má většinou i výstupy pro ovládání centrálu tak výstupy s alarmu napojíš na tyto dva vstupy centrálu a dálkou od alarmu budeš ovládat i zamykání a odmykání vozu

Datum: 25.01.13 14:47

takže vystup na blinkry nebo klakson to nema ... napadlo mě připojit nějaky rele na napajeci drat jednoho z motorku a když by se zamknulo nebo odemknulo oběvilo by se napětí a proud co by sepl silové kontakty ...pak 12V na jedny straně klakson na druhy a šlape to? .. šlo by to tak? a kdyby jo tak jaky rele?

Datum: 25.01.13 23:29

Ten impuls pro motorky má max. 0,6sek. Takže si to možná blikne, ale nic moc.

Datum: 25.01.13 23:32

ŘJ maj v servisním menu možnost nastavení delšího impulsu cca 3 vteřiny

Datum: 27.01.13 18:31

no ta pul sekunda by stačila .. když by to bylo na klakson .. poradite mi jaky relatko teda? a jestli je lepši to připojit na přivod do ridici jednotky centralu nebo na přivod do motorku? diky za odpoved

Datum: 27.01.13 18:52

stačí obyčejný spínací autorelé 12V /30A a napojit mezi silový přívodní dráty do motorku ty dráty samozřejmě najdeš i u ŘJ

Datum: 28.01.13 21:16

tak už to mam tak diky za pomoc chlapi ;) ... troubi to docela dost :D:D:D

Datum: 28.01.13 23:29

Aha. Já myslel, že to chceš na blinkry. Autoalarmy mají houknutí od 100mSek do cca 300mSek. Takže těch 600 je docela dost. Co na to sousedi? :).

Datum: 29.01.13 17:40

ja sem byl zavřenej v garaži když sem to dělal takže venku bylo slyšet minimum .. a dneska sem s tim jel do školy postavil auto vedle chodniku a když šel někdo okolo tak sem zatroubil :D:D:D ... dosah odhaduju cca 5O metru .. když mam ovladani v kapse tak 40 asi tak .. :D nikdo nevěděl co se děje :D:D:D:D ... ale je pravda že třeba v noci někde vytrubovat neni dobry .. tak sem si užil srandy a předělal sem to na blinkry .. šlape to dobře ;) :) neblika to nějak dlouho ale stači ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.