Jak změnit palivo v TP?

Od: Datum: 17.01.13 01:37 odpovědí: 11 změna: 18.01.13 02:13

Vlastním VW transporter 2,1benzin a chci ho předělat na 1,9td. oficiálně se vyráběly v naftě 1,6td a 1,7td. neřeším technickou stránku věci,ta je naprosto v pohodě a funkční,ale jak to legalizovat? nemá někdo radu jak se tím prokousat| a co k tomu je potřeba? má někdo tu zkušenost? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.13 04:24

mam obavu ze to nepujde. resp by jsi musel sehnat papiry z naftoveho. hlavne budes muset predelat elektřinu

tady je pekny odkaz http://www.vwbusforum.net/vie…f89167aa57106f7a12944f2318e1d

jeden by neveril jaka to je pakarna.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.01.13 07:17

jednodussi prodat a koupit nove , toto nema cenu , ty nervy a robota...

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 17.01.13 07:26

Tohle nezlegalizuješ nikdy. Diesly se do toho dělaj vždy menší než benzíny, protože potřebujou tužší kastli, takže tuhle naftu ti do toho neschválí ani výrobce, ani nikdo kompetentní.

Datum: 17.01.13 07:42

Kdysi mne tahle otázka ze zajímavosti napadla a bylo mi to také řečeno, že

1) to nikdo neschválí kvůli konstrukci (pevnost spojů atp.)

2) je to cenově nákladnější, než si koupit rovnou takové auto

Datum: 17.01.13 08:02

pokud jde o spotřebu spis bych zvazil lpg/cng a nebo etanol85

jezdim na e85 a nema to chybu.

Ohodnoceno: 1x

Od: nu*
Datum: 17.01.13 08:49

- špatně položená otázka, otázka zní jak legálně nahradit benzinový motor naftovým

- odpověď - obrátit se na Porsche, pokud s tím výrobce souhlasí, bude nutné provést takové změny, aby auto s naftovým motorem odpovídalo typovému schválení pro auta s naftovým motorem...to zmanmeá překopat celé auto, a pak vše změnit v dokladech

- pokud výrobce vydá souhlas, může stanolvit podmínky, které budou pro Vás nevýhodn a ekonomicky neúnosné, tedy že přestavbu provede autorizovaný servis VW

- to se dle mého názoru skutečně nevyplatí

Ohodnoceno: 2x

Od: evinsen*
Datum: 17.01.13 19:51

to auto už v naftě je,jezdí v pohodě.jenom to chci cestou nejmenšího odporu legalizovat. největší problém není přestavba ale halda úředníků

Od: k2
Datum: 17.01.13 20:12

Pochybuji, ze vyrobce (dovozce) takovouto prestavbu dnes oficialne schvali. Pak jedine jit cestou legalizace vlastni stavby. Uredne je to narocnejsi, cenove se pri trose stesti do 0,5milionu vlezete.

Nejjednodussi a nejlevnejsi moznost pak bude koupit doklady na diesela.

Datum: 17.01.13 22:01

Někteří výrobci to schvalovali! ale ne plošně jen některé vyrianty modelu!KOnkrétně vím o dvou případech-P309 a Seat Ibiza I a II .Peu z 1,2 benál na 1,9D a ibiza nevím přesně ale tuším taky 1,2 benál za 1,7D (Ibiza I od 85 do 91 a II od 91 do 93 čistě v režii seatu bez Fiatu a ještě bez VW!)U Pugů se údajně museli shodovat posledních 7 znaků Vin a za spr.poplatek 5000,-kč a autor servis (to ale bylo před nějakými 7 roky a seat před deseti!

doplněno 18.01.13 16:43:

Ještě doplním -obrať se na autor.servis nebo zástupce a tam se ptej,na úřadu (evidenci mv ) mnohdy ani nejsou sto odpovědět na základní otázky natiž tak na takovouhle!

Nevím jak to dělal tenkrát dotyčný z ibizou (zda-li jako jen výměnu kastle jako já jenže já z 1,7 D rv85 na 1,7D rv91)ale u peu tenkráte kolega rozflákal naftu a sehnal v "A" 1,2 a přes autor.servis to šlo přestavět!

Ohodnoceno: 2x

Od: evinsen*
Datum: 18.01.13 01:55

musí to jít. já to jenom pár let nedělal a nevím jestli se ten postup nezměnil,ale nejsou mi to schopni říct ani na magistrátu. každej se jenom něco domnívá. nevědí ani postup-tohle přineste a mi vám to přepíšem...nic. doufal jsem že tady někdo bude mít buď nějakou zkušenost nebo možnost..

Od: mowla*
Datum: 18.01.13 02:13

Je to ´úplně jednoduché´ - přečti si zákon 56/2001 - http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-56#cast5 , zejména §73 a §74 - tam je to definováno jasně...

Pokud začneš §74, odst. 4, pís. c, d zjistíš, že taková přestavba je sice možná, ale levněji budeš mít to auto nové a rychleji přesně pro tebe postavené s tapecírungem z kůže penisu vorvaně...

A nebo - jak už ti psali mnozí nade mnou, si sežeň papíry (případně i s vrakem) na stejný typ - ale s patřičným motorem a přehoď papíry, ne motor v TP...

;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.