Autobazar rozjezd

Od: Datum: 16.01.13 22:35 odpovědí: 13 změna: 18.01.13 14:39

Jak rozject autobazar? měl bych zájem o bazar Dieslu a vozu na Lpg, nedělal bych žádný svinárny nic,prsote seriozni prdejce ojetých automobilu těch už je málo v čr ;) proto se ptám co ktomu je vše potřeba kromě živnostního listu a prostoru pro automobily?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gocars*
Datum: 16.01.13 22:54

Nejdůležitější je know-how, pokud alspoň část nemáte, nevím jestli je dobrá volba do toho jít, bude Vám minimálně 3 roky trvat, než zjistíce co a jak. Takže má rada je jednoduchá, pokud nemáte nějaké zkušenosti s prodejem (nákupem) aut, a nejlépe zkušenosti z autobazaru, peníze bych využil na něco jiného ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 17.01.13 00:04

S takovými znalostmi bych se bál do toho jít. Pak se diví takoví, jak dopadli, divoká doba je za námi. Bazarů je málo? Výkup, či komis? V čem chcete být lepší? Je zima, budete prodávat s letními pneu? Máte na zimní nebo prodej jen v létě? Pište na papír biznisplán, pozorovat ostatní. Nejhorší je rozjezd a dostat se do podvědomí, kapitál na založení, inzerce, web, služby,... vydrží serióznost mezi vlky? Najděte si poradce z oboru. Hodně firem padá, ale další nastupují...

doplněno 18.01.13 11:50:

Rapide, předpokládám (asi marně, jinak by jsi se neptal) že víš něco o autech, značkách, že poznáš bourané auto, vady aut.
Jak odprodávané auto ohodnotíš jsi-li amatér? Co odpovídající plocha, jen tak venku, žádné zázemí? To vypadá levně. Na zádech budou kontrolovat kupci spodek? Kontakty na pojišťovny, převozové značky atd atd.
Kolik jsi již nakoupil a prodal aut? Znám takové, co si tím přivydělávají, koupí sem tam auto a prodá. Zkus to tak a hlavně získávat informace. Zjišťoval jsi si cenovou hladinu aut?
Na jakou klientelu se vrhneš? Co když se auto vrátí, reklamace a proděláš, delší dobu neprodáš? Budeš mít právníka, znalce?
Vem papíír a piš.

doplněno 18.01.13 11:59:

A co tak zkusit napřed komis, otrkat se...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.01.13 05:33

Dám ti první otázku - kolik máš kontaktů v zahraničí, aby ti dávali echo na výhodné koupě, nechávali ti k tomu volně náhradní díly a spolupracovali s tebou. Jestli neodpovíš číslem aspoň 2-3, tak ti na 99% zaručuju, že nepřežiješ ani první sezónu. Bazary nevydělávaj tím, že prodávají auta, ale tím, že je tahaj, opravujou a prodávaj. Výkup a prodej je jen nedílná součást, která jim výdělek nezaručí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toladaadal
Datum: 17.01.13 15:23

Za málo vykoupí, za hodně prodají, nevím proč by jim výdělek nemohl zajistit výkup a prodej a ne každý bazar dováží auta...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 11:37

Jenže tak právě rozeznáš autobazary. Když nedováží sám, tak už na dálku vypadá spíš jako vrakoviště a většina lidí si tam nic nekoupí a rozhodně tam nebude prodávat, protože se toho nezbavěj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 17.01.13 15:45

kolik na to cca máš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 11:21

necelých 300 tisic co mi lidi říkaly tak by mi to prej na první 4 auta a td stačilo a postupne že by jsem mohl kupovat vice a vice aut ;)

Od: k2
Datum: 18.01.13 11:33

No nevim, to je porizovaci cena 75tis/auto. To neni ale pak autobazar ale prodej veteranu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 11:36

S tímhle budeš mít lepší, když začneš jen na svoje triko vozit auta a hned prodávat, tohle není ani na oplocení autobazaru. (obrazně řečeno)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.01.13 11:54

ale aby na mě nepřišli

Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 12:03

Já nemyslel vozit načerno, normálně zdanit (i tady se dají regulovat dostatečně vysoké náklady). Jednak budeš mít každý měsíc jiné auto a ještě si u toho vyděláš, ale na rozjezd bazaru ti to opravdu nestačí. Dost lidí, co má zavedené autobazary takhle začínali. Kšefty se žigulama, občas něco z německa a když si udělal klientelu, zvyšoval, zvyšoval, až měl autobazar. Budeš potřebovat opravovat, to znamená vybavenou dílnu...a další věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gocars*
Datum: 18.01.13 14:27

Tak to nejspíš opravdu nestačí. navíc pokud nemáte znalosti, ohledně automobilů, jste v háji. Stačí když omylem koupíte něco bouraného, což Vy třeba nepoznáte, a Vaši zákazníci to poznají, rázem máte neprodejné auto. Nebo to někdo koupí, a pak bude reklamovat (eventuelně podá trestní oznámení). Mnohdy se stává, že i lidé, co dělají v autobazarech, se někdy "utnou" a koupí za draho, pak to musí dotovat ze svého. Stačí když Vám to bude na "place" stát půl roku, a cena už je taky jinde. Takže opravdu doporučuji, pokud je to Vašim cílem mít autobazar, studovat značky, ceny, výbavy, naučit sepoznat stav vozidla, zkusit zjistit možnosti administrativy. Až budete tohle ovládat, nic Vám pak nebrání se do toho pustit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 14:39

tak nějak to funguje... ono jde hlavně o to vědět, o ktreré auta je velký zájem a o které naopak ne.. a pak hledat takové auta v zahraničí.. pokud takovéto auto najdete v dobrém stavu, nebourané, tak je velký předpoklad že po dovezení ho sem jej také rychle prodáte...ale je to asi hlavně o těch zkušenostech..

doplněno 18.01.13 14:44:

a taky je důležeté nebýt hajzl.. umět uznat svou chybu a umět se dohodnout se zákazníkem... protože faktem je že spokojený zákazník je nejlepší reklama...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.