Berlingo 1.9 D - V nádržce chlazení je olej

Od: Datum: 14.01.13 14:51 odpovědí: 7 změna: 31.01.13 19:50

Ahoj, můete mi poradit? V nádrce chlazení se mi objevil olej, docela dost. Na podzim jsem nechal vyměnit rozvodový řemen, včetně vodního čerpadla. Nemůe se dostávat olej kolem čerpadla, do vody? Chci to dát do servisu a jestli má smysl se o tomto zmínit. Je to Citroen Berlingo 1.9 D. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 14.01.13 15:08

Bud je v háji těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava ,

smysl zmínit se má.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.13 15:17

A proč de servisu? Vdy ani nevíte jestli jim o totmo říci a proto je servis zbytečný!

Toto je spíe hlava ne těsnění ,vodní pumpa by spíe tekla .

Co jste s tím dělal? to jste musel uvařit,ten motor je jeden z nejlepích předkomůrkových dieselů-osobně jsem měl ve 405 motor který měl kolem milionu!

Od: martinsima*
Datum: 14.01.13 15:29

Neuvařil jsem to. A teď poslední dva měsíce mi začala tmavnout nádobka na vodu. Kouknul jsem tam, a je to tam husté, jako bych do ní nalil olej.

Datum: 14.01.13 15:35

taky to typuju na ruplou hlavu olej ve vodě se měl na ritmu 1,7D a hlava v háji

Ohodnoceno: 2x

Od: zedci
Datum: 31.01.13 19:45

Vo firme riesime presne tento isty problem. Auto je uz po oprave no az za nejaky cas uvidime ci je to ok nakolko system sa neda vycistit od oleja tak lahko. Len pre info:

1. tesnenie pod hlavou bolo OK

2. hlava tiez OK

Zatial je to pustene bez olejoveho chladica tak uvidime.

Datum: 31.01.13 19:50

Vyčistit systém jde poměrně lehce.Vypusti starou znečistěnou nápln,dát roztok se sodou zahřát na provozní ,vypustit Funguje 100% pokud nepomůže na jednou tak opakovat,dá se s tím i jezdit a až zůstane čistá tak pak dát "fridex"!

Od: zedci
Datum: 31.01.13 19:50

Este totiz to moze byt niekde prasknuty blok. Zaujimave je ale to ze motor sa nehreje ani nikdy nebol prehriaty. Ked chalan zhodil dole hlavu tak ten motor je ako novy. Nadrzka vobec netlakuje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.