Zapojení starteru na tlačítko

Od: Datum: 09.01.13 20:42 odpovědí: 17 změna: 09.01.13 22:42

Ahoj, mám problém se spínací skřínkou u zahradního traktoru, špatně reaguje na startér ,napadlo mě že bych to udělal následovně, jak je na obrázku, bylo by to možné? jak jsou dole ty kontakty, co vedou k tomu tlačítku, viz obrázek, je to tak, že když se tyto dva kontakty spojej tak se vlastně aktivuje startér? díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 20:46

Startování tlačítkem je jistě možné, používají ho mj. třeba kultovní Pragy V3S. Jen bych oproti tomu vašemu schematu doplnil ještě nějaký vypínač k tlačítku. Takhle totiž kdykoliv se i nechtěně tlačítka dotknete, tak startujete. Což je velmi nebezpečné. Koneckonců - pokud jde o zážehový motor, tak stejně budete vypínač potřebovat pro odpojení zapalování - tedy vypnutí motoru.

Ohodnoceno: 0x

Od: mechnieek
Datum: 09.01.13 20:55

tak pro jistotu tam vypínač mohu dát to není problém, jinak se chci zeptat, ty dva konektory dole co jdou na to tlačítko, jsou k tomu, že když se vlastně spojej, i přes tlačítko taak to aktivuje startér? jen se ptám zda nejsou k v

nečemu jinému, díky za rady jde o sekací traktor takže zádná věda, třeba u auta bych si to neryskl

Datum: 09.01.13 20:51

Spínací skříňka reaguje na starter? není to spíše opačně-impuls do starteru jde ze spínací skříňky! Nejprve než se budete hrabat v eletrice,tak zkuste očistit kontakty ,pkd to jde takhle špatně tak tlačítko asi nepomůže!

Od: mechaniee
Datum: 09.01.13 20:58

ano je to tak jak píšete spletl jsem se, kabeláž je nová a oxidace tam není, startér je nový, mám i novou tuto cívku

Datum: 09.01.13 20:59

těžko říct. jak to v tom traktoru funguje.. klasicky u auta to funguje tak že po přivedeni +12 na kontakt civky starteru se starter spusti.. nevim co to je na tom barevnem obrazku...

Od: ladaadal*
Datum: 09.01.13 21:16

Pochopil jsem dobře, že ti teda blbne spínací skříňka? Takhle ti to fungovat nebude. Ty dva kontakty, co máš kreslené k vypínači jsou oba na cívce od kotvy, to znamená, na jeden připojit + a z druhého vést kabel k vypínači a od něj hned na kostru. Tím se posune cívka kotvy a sepne ty dva kontakty nazoře, čímž se startér roztočí (až v zubech setrváku a né dřív).

Popsal jsem to dost srozumitelně?

Datum: 09.01.13 21:23

ano, blbne spínačka, vše je nové, startér i tato cívka tak to chci udělat takto jednoduše takže ty spodní kontakty mám napojit jak na to tlačítko, to tlačítko má 2 kontakty, takže jestli dobře chápu, od té cívky jeden napojím na ten spínač, a druhý kontakt co jde od spínačky na kostru?

Datum: 09.01.13 21:30

Taky to tak můžeš udělat. Prostě na ty dva kontakty potřebuješ dostat na jeden + ana druhej kostru (předpokládám, že je kostra - jako u většiny hejblat, jen pár vyjímek to mělo obráceně).

Takže máš dvě možnosti. Napojíš na jeden kontakt na cívce + a z druhého povedeš do vypínače. Z vypínače pak na kostru.

Nebo dáš na jeden kontakt na cívce kostru a z druhého povedeš do vypínače a vypínač pak na +. Funkčně to bude chodit oboje, ale je praktičtější dát + na cívku - můžeš vzít z přívodu na hlavní kontakt startéru.

Třetí možnost je startovat to klíčem nebo šroubovákem, ale tam dochází k velkému jiskření a když zapomeneš vykvaltovat, tak tě to může i přejet.*smich*

Datum: 09.01.13 21:33

a kdybyc h to napojil bez vypínače, tak bych to mohl zapojittak jak mám na obrázku? tam by šlo o startovací tlačítko které když se zmáčkne spojí kontakt a když se pustí vypne,,, jako je třeba tlačítko u zvonku

Datum: 09.01.13 21:41

Od: hop®
Datum: 09.01.13 21:18

Co je "TO" na fotce z obrázku? Jaké je původní zapojení?

doplněno 09.01.13 21:20:

Jaký je tam motor, benzin nebo ropák? Pokud ropák, "chcípá se" přes spínací skříňku nebo jiným způsobem?

doplněno 09.01.13 21:22:

Lado, jen si to ověřuji, může to být třeba foto původní spínací skříňky, neznám moc zahradní traktůrky...

doplněno 09.01.13 21:34:

Takže třeba tak?

Sice tam není ochrana proti startování při běžícím motoru, ale startovat by to mělo...

doplněno 09.01.13 21:46:

Lado, já jen dokreslil původní obrázek ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.13 21:20

Hope, to je přece víčko z cívky na startéru.

doplněno 09.01.13 21:40:

Jojo, Hope, sice je to šíleně nakreslený, ale chápu a dá se z toho vyčíst, že takhle to lze zapojit.

A pro tazatele - na nějaký vypínač proti stisku se vyprdni. Jednak si kup tlačítko startování do jakéhokoli traktoru - jsou zapuštěný, takže náhodný stisk by provedl jen debil s vysokou zručností - a umísti ho tak, abys dotyku předešel. V traktorech bývaly pod volantem nebo z boku na sloupku, kam už kolenem nedosáhneš. Šlo by to propojit i tak, že bude fungovat jen při zapnutém klíčku, ale to už zase použiješ spínačku a jestli je načatá, tak to je skoro zbytečný. Musel bys to vést obráceně a + pak vzít ne přímo z baterky, ale od spínačky nebo z pojistky, která je až za spínačkou, ale jak říkám, to už by byla pro zahradní traktůrek frajeřinka.

doplněno 09.01.13 21:47:

Hope, ale to já přece vím, proto jsem i psal, že chápu rychlé zpracování. Upřimně řečeno, mě se to dokreslovat nechtělo, ale udělal bych to podobně.*palec*

Datum: 09.01.13 21:49

takže to mohu zapojit tak jak nakreslil hop? těch tlačítek třeba ze zetoru mám hodne takže žádný problé,. chlapy. děkuju vám,

Datum: 09.01.13 21:52

Jojo, zapoj to, jak nakreslil HOP a bude to fungovat, tak jak popisuješ.

Datum: 09.01.13 22:20

ještě otázka, když do té cívky napojím kostru, nemůže se to nějak vyšlusovat? když je tam všude jen +, jak na kontaktech nahoře cívky. tak u jednoho spodního konektoru

Od: hop®
Datum: 09.01.13 22:42

Všude není plus, druhý "drát" od startéru je kostra, tedy mínus. Jinak by se netočil. Stejně tak cívka potřebuje plus a mínus, aby sepnula...

Datum: 09.01.13 21:25

zahradní traktor ama jde o sekací zahradní trakturek,. tyto cívky se dáají i na motorky , benzín to je

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.