Fabia II zaseknuté ovládání palubního počítač

Od: Datum: 09.01.13 20:39 odpovědí: 2 změna: 09.01.13 20:55


nevím jestli to tu bylo, ale moc se mi nezdařilo najít odpověď. Mám problém s ovládáním palubního počítače při pohybu dolu, ale nevím jestli je problém v páčce pod volantem nebo někde jinde.
(pravděpodobně se spouští dlouhým držením tlačítka), kde sjede na poslední volbu vypnout display a vypne ho. Po chvilce se opět display zapne a takto se to opakuje do vypnutí zapalování. Přehazování položek se časově děje čistě náhodně aniž by bylo vyvolané otřesem případně dotykem.
Tlačítko na ovládání (pohybu v menu nahoru,dolu) na pravé páčce se vrací do výchozí polohy a nijak se fyzicky nezadrhává a mechanicky funguje jako by bylo nové.

Automobil:
Fabia 2 kombik elegance
rv 2008, 1.4 16V
Jediná úprava co tam je, že je k orig radiu zapojený Nokia BT HF, ale to asi na to nebude mít vliv. Začelo to dělat z ničeho nic. Když vypnu rádio vypne se BT, ale problém je tu stále.

doplněno 09.01.13 20:54:

Popis problému: Při sepnutém zapalování se chová palubní počítač, jako kdyby bylo stále stisknuté tlačítko pro pohyb dolu. Projeví se to tak, že stále dokola přehazuje informace o spotřebě, ujeté vzdálenosti, času, průměrné rychlosti atd směrem dolu případně aktivuje Hlavní menu počítače (pravděpodobně se spouští dlouhým držením tlačítka), kde sjede na poslední volbu vypnout display a vypne ho. Po chvilce se opět display zapne a takto se to opakuje do vypnutí zapalování. Přehazování položek se časově děje čistě náhodně aniž by bylo vyvolané otřesem případně dotykem.Tlačítko na ovládání (pohybu v menu nahoru,dolu) na pravé páčce se vrací do výchozí polohy a nijak se fyzicky nezadrhává a mechanicky funguje jako by bylo nové.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 20:51
avatar

Tak vyndejte baterku (odpojte) a zapojte zpět. Mělo by se to resetovat,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filipkcz*
Datum: 09.01.13 20:55

koukám, že se mi neodeslal celej příspěvěk, tak jsem ho doplnil. Jinak zkoušel jsem baterii odpojit, ale nepomohlo to. Vypadá to, že někdě bude zkrat :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.