Honování válce Pionýra

Od: Datum: 05.01.13 20:00 odpovědí: 7 změna: 06.01.13 14:59

Zdravím. Mám valéc z Jawy 50/20 a chtěl bych ho přebrousit a jelikož jsem se doslechl, že za výbrus chtějí 700,- rád bych to zkusil doma. Chtěl jsem se zeptat jestli tato honovací hlava stačí http://www.cznaradi.cz/honovaci-hlava-19-69mm-trojramenna nebo jesli mám sehnat nějákou lepší. Máte nějáké tipy, triky, postup? Také jsem slyšel že se má něčím chladit můžete mi prosím napsat čím? Budu ubírat jen 0,25mm. Moc díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 05.01.13 20:09

vyplatí se to dělat to sám? když spočítáš náklady a že se to nemusí podařit. k tomu výbrusu je v ceně nový píst, kroužky a čep

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.01.13 20:20

Takže když si nechám v servisu přebrousit válce tak k tomu dostanu i nový píst čep kroužky a pojstky?

Datum: 05.01.13 20:40
Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 05.01.13 21:19

přesně tak

Od: zabu
Datum: 05.01.13 20:23

Nejsem si jistý, ale myslím, že se ty hlavice prodávají bez brusných kamenů. Ty se musí dokoupit. To jsou další náklady.

Datum: 05.01.13 21:29

Myslím,že by se to dalo řešit jinak.Pokud válce nemají profil elipsy,tak vyměnit jen čepy na ojnicích a kroužky o číslo větší.Určitě by se na tom fichtlu dalo pár km najet s lepšími parametry.

JABRAKA

Od: jdukolem
Datum: 06.01.13 14:59

Napřed si o honování něco přečti,snad pochopíš,že tak jak si to představuješ je nesmysl

http://www.strojar.com/upload…ta/Technologie_obrabeni_3.pdf

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.